2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
Boyun kaç keşke bende 65 olsam diyorum gerçekten benim için kilonun çok iyi ama kendin 50 istiyorsan emzirdikce inşallah verirsin istediğin kiloya gelirsin
161 cm canim.boyum kisa.bu kiloda balik etli oluyorum.40 beden 36 bedenden geldim.dolabima giremiyorum.

Rezene baya süt getiriyo birde
Ya bu topicte birisi rezene zararlıymış demişti ondan bu kez hiç içmedim ben ne biliyim. Bugün alıcam bakalım inşallah etki eder.

Bu arada yaralı olan sol göğsümü sık sık emzirdim sütüm yine akmaya başladı maşallah diyim böyle böyle daha da artar inşallah

Kizlaar yapin su powerpump iii1 haftada etkisini gosterdi...
Canım bu mesajını alıntılamışımda yazmayı umutmuşum. Maşallah cok sevindim senin adına. Bana müsait zamanda detaylıca yazar mısın herşeyi ıcığına cıncığına kadar ne zamanlar kaçar dakika napıyosun vs vs acilen sütümü artırmam lazım sütüm azalmış. Bebemde biberona alıştı gibii. Giyilebilir baby mom sipariş ettim daha gelmedi ama gelir gelmez başlamak istiyorum
Sanırım bu dönemlerde sırayla hepimize olucak bu. Benim bebemde normalde uzun uzun uyumaz ama iki gün önce gündüz uzun uyudu şok oldum korktum ama tabi sonra acısı çıktı. Gece sıfır uykuyla sabah ettik
atlamışım mesajını çok teşekkür ederim detaylı yazmışsın kuzum. pahalılar ama yapabilirsem şuan sadece rota yaptırcam gibi
ilk başta ben duydum sadece diyordum ama annem eşim kızım da duydu arada anne diyor sanki
Keşke gazım var ya da şuram ağrıyor diye söyleselerdi anne demesine tercih ederdim ben

Yeni pompada bende yara yapti.illa her yeni pompada bi yara oluyor kizlar yaa..ne menem bi seyse...gene elle sagim yapacagim bikac gun

Napsak ki @Begonya2 sana inanmak istiyoruz

Ben odaklanamadım, misafir gezme bitmiyor o yüzden ama yoksa yapardımm Siz kayın gülümseye ben odaklanınca verdiklermi görünce bana gelin

Tamam sen bize göz kirp biz anlarız genc-anne
Öyle ulu orta söyleme ama begonya. Bi göz kırp Bi ışık yak bişe yap ki anlayalım. Başka kimse anlamasın. R yapa yapa nevrimiz dönmesin sonra sen şimcik kazanamicaağna göre , medusa durgunluk dönemine girdiğine göre diğer adaylardan çıt çıkmadığına göre gülümseye doğru yol alalım

Yeni pompada bende yara yapti.illa her yeni pompada bi yara oluyor kizlar yaa..ne menem bi seyse...gene elle sagim yapacagim bikac gun
Canım senin de cildin hassas heralde benim gibi. Bende Philips sağma makinası var bir kez bile sağmadım korkumdan. Eşim de niye aldın bunu sağsana diyip duruyo dedim sana ne incia nın göğüs ucu kremi ve gümüş kapak kullanıyorum ben şu sıralar baya azaldı yaram ince bi yarık var ortasında sadece. Senin de ilerlemez inşallah

Canim ben ilk 2 gun 1 saat sabah 1 saat aksam yaptim.kalan 5 gun sadece gunde bir kere musaitlik buldukca yaptim.yani sabah aksam bakmadim.ilk bos vaktimde sagdim.bebemin derin uykuya gectigini anlayinca basina oturdum.
islem su sekilde,
20 dk sagdim 10 dk bekledim.tekrar 10 dk sagdim 10 dk bekledim ve 10 dk sagdim biraktim.

Bunun disinda ise bebek her beslendikten sonra memeyi bosalttim illaki...(Gece uykularim haric)

Canim bu sefer meme ucum saglam allahtan.meme basi cevresindeki derilerim soyuldu

Kız benim tartılmaya bile vaktim olmadı şaka gibi sadece yemek yiyip tuvalete giriyorum temel ihtiyaçlar onun dışında emzir uyut emzir uyut ile geçiyor uyusa bari o kadar uğraşa. Şu an ayağımda sallıyorum mesela azıcık buraya bakayım diye

Rezene anason kimyon bunları tohum şeklinde aktardan aldım canım. Bana poşet olanlardan daha masum geliyor. Bebeğe Rezene vermek içine sinmezse kimyon deneyebilirsin. Bitkisel gaz damlalarında bile var kimyon. Gazını sancısını alır harika bisey.

Evet evet en azından annemle aynı sehirdeyiz şükür
Al al mutlaka, ben kimyon rezene birlikte demleyip içiyorum hem gaz hem uyku için iyi oluyor
Gül suyu var da market gül suyu ne kadar doğaldır bilmiyorum

Emzirme danismanligi aliyorum sütüm var bayagi ama gece uyuyor cok ememiyor olabilir ekstra biberonla vermek istiyorum bazen sagdigim sütü onu da icmiyor. Gece cok sicak terliyor ekstra su versemmi onu düşünüyorum
Sadece anne sütü alıyorsa su vermeye gerek yok diye biliyorum canım. Benim de sütüm vardı hatta sağıp dolaba koyuyordum bebek bitiremedi diye. Meğer uyuyakaldigi için icmiyormus sonradan hem meme hem sağıp kaşıkla verdik. Susadiklarinda yalaniyorlar genelde ben o zaman emziriyorum

Bebeğinin kakasini rengi nasıl? Benimde bebegim mukuslu yapıyor, keyfi yerinde ve kilo alımı çok güzel. Sadece iki gündür yeşil yapıyor biraz endişelendim. Bazen aşırı sıvı gibi geliyor endişeleniyorum ama keyfi yerinde olduğu için emin de olamıyorum.

Yeşilliyse kaka bir şey ifade etmiyor bagirsaginda kalan kaka oluyormuş ama full yeşil ise 3.gunde aynıysa doktora git.. benimki normal hardal sarısı mi deniliyor sarının bir tonu.. mukuslu ve kilo alımı iyiyse alerji değilmiş benimde bazen aşırı sıvı geliyo acaba bebek üşütüyor mu diyorum benimkininde keyfi iyi sadece yaparken bozuluyor

Günde 4-5 kere yapıyor kaka içeride kalan kaka değildir sanırım. Bugün sabah hardal sarısı yaptı sonrakiler sarı ile karışık tonlu yeşildi. Beraberinde başka semptomlar da olmadığı için insanın kafası karışıyor.
Bence herkesin bebeği kaka yaparken biraz somurtuyodur benim bebeğim pusete koyunca otomatik kaka yapiyor. Yatma pozisyonundan kaynaklanıyor sanırım, bakıyorum çok gazı var koyuyorum pusete hemen 5 dakika da rahatlıyor. Chicco puseti olanlara tavsiye ediyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…