2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    245
kız sen nerelerdesin Begonya2 Begonya2 evde salatalık havuç vs kemiriyosundur umarım bak az kalmış pazartesiye. :confused:Bu hafta sen kazan bari yoksa gülümsebebeğe doğru gidiciiiiim haberin ola hahahahahhs demi kız cesursavasci cesursavasci
Evet ya bende aynı şekilde ama medusaa medusaa da iyi sanki o bu hafta tatile gitti diye uyamadi bence o bu hafta kazanır odemleri atar ne dersin medusayi tutsak bu hafta🤣🤣

Mukuslu kaka, kanlı kaka varya kızlar 2 farklı kişiye sordum biri uzman doktor diğeri ebe rota için sordum daha doğrusu.. bebeğin kilo almış öyle her mukuslu kaka kanlı.kaka süt alerjisi değil sen emziriyorsun ye dediler. Kilo almasaydı bebegin veya vücudunda kızarıklık veya egzama tarzı şeyler olsa tamam süt alerjisi de bu ondan değil dediler☺️

Ya kızlar bebenin gece bişeyi yok sabah olunca sürekli ağliyor yani anlamıyorum gece de besliyorum sabahta. Sabah gaz yapan nedir ki
Benim de gündüz mutlu gece mutsuz
Evet evet ama en azından aynı sehirdeyiz en kötü anneme giderim diyorum biraz zor olacak bizim ev düzeni için ama en azından bebiş tek kalmaz onu biliyorum. Bir tanıdığımız var bakalım, bir yandan da armutta eşim bakıyor bu süreç biraz zorlu olacak 🥺 en azından ben de evdeyim diye kendimi telkin ediyorum. Ofiste çalışsam gözüm arkada kalırdı🥺
Sıkıştığında annen gelir yine ya da sen gidersin aynen evden çalışıyor olman da çok iyi bi avantaj 👌🏻 bana da online ders verseler keşke o zaman başlardım eylülde ama nerdee bize düşmüyor torpillilerden 😀
Emzik filan kullanıyo musun? Benim kız emzik ile daha rahat dalıyo uykuya. Normalde hanfendinin özel istekleri var uyumak için, yürümem lazım falan ama emzik olunca onları gözü görmüyo bazen 🥲
Emzik tutuyor ama canı isterse genelde dışarıda gezerken bebek arabasındayken alıyor evde beni emzik niyetine kullanıyor
Rezene falan içiyor musun canım?
İçmiyorum ya başka öneren de oldu bugün alıcam başlıcam
Canım büyüklerin dediği gibi çocuk kucağa ve üstünde uyumaya mı alıştıki. Hani madem her türlü uyumuyor en azından kendi yatağında uyutmaya çalışırsın. Emmeyip emzik niyetine çektiğini anlarsan memeden alırsın. Bir de rezene anason kimyon demle 1 çk ver. Ben az ölçüyle yapıyorum bir bardak su kaynamaya yakkn içine 1 çk kimyon 1 çk rezene yarım çk anason at. 1 çk kaşığı bile içirsen etkisini görürsün uykusu gelecek rahat uyucak. kalanını da sen iç yudum yudum çay içer gibi . Eğer evde yok dersen de sadece kimyon demle ver
Önce kendim rezene içeyim etki etmezse bebişe de veririm canım teşekkür ederim detaylı tarif etmişsin 🙏🏻 peki rezeneyi aktardan mı alayım yoksa poşet çay şeklinde olanlardan mı?
Bebişim bugün çok huzursuz. Sürekli emmek istiyor. Emziriyorum bir süre sonra ağlayarak memeden çekiliyor ve memeyi kabul etmiyor emzik veriyorum. Bir süre sonra emziği istemiyor. Oda oda gezdik ancak öyle sakinleşti. Koltuğa oturduğumuz anda başlıyor ağlamaya. Gazı mi var acaba diye yatırdım katıla katıla ağladı bacaklarını kastı asla gaz masajı yapamadım. Kaldırdım gezdirirken sakinken bir anda ağlamaya başladı. Anakucagina asla yatiramiyorum. Yine immee diye ağlıyor emzik verdim kabul etmedi memeyi kabul etti bu sefer de 🤦🏼‍♀️ ne istediğini bilmiyormus gibi. Boynu pişik olmuş ve bir kısmı gerçekten epeyi kızarık kanamaya yaklaşmış yani dün banyo yaptırırken oldu herhalde daha önce fark etmemiştim🤦🏼‍♀️ acaba diyorum boynunun acisina mi yapıyor böyle 🥺 sürekli emiyor sürekli bezler şişiyor hep çiş olarak çıkıyor. Atak haftasını mi yasiyoruz napiyoruz anlamadim
Boynu acıyo diye olabilir bence, doğal gül suyunuz var mı o iyi geliyor aslında benim de emzirmekten dirseğimin iç kısmı pişik oldu çok acıyo kaşınıyordu gül suyu sıkıyorum her gün baya düzeldi hem de rahatlatıyo

Benim de gündüz mutlu gece mutsuz

Sıkıştığında annen gelir yine ya da sen gidersin aynen evden çalışıyor olman da çok iyi bi avantaj 👌🏻 bana da online ders verseler keşke o zaman başlardım eylülde ama nerdee bize düşmüyor torpillilerden 😀

Emzik tutuyor ama canı isterse genelde dışarıda gezerken bebek arabasındayken alıyor evde beni emzik niyetine kullanıyor

İçmiyorum ya başka öneren de oldu bugün alıcam başlıcam

Önce kendim rezene içeyim etki etmezse bebişe de veririm canım teşekkür ederim detaylı tarif etmişsin 🙏🏻 peki rezeneyi aktardan mı alayım yoksa poşet çay şeklinde olanlardan mı?

Boynu acıyo diye olabilir bence, doğal gül suyunuz var mı o iyi geliyor aslında benim de emzirmekten dirseğimin iç kısmı pişik oldu çok acıyo kaşınıyordu gül suyu sıkıyorum her gün baya düzeldi hem de rahatlatıyo
Rezene baya süt getiriyo birde

Ah ah hayaller genel cerrah hayatlar üretim sorumlusu 🤣🤣

Ay buda güzelmiş 😍 ben yeni almadım kızımdan kalma bunun sayılar olanı bide pamuk prensesli olanı var 😂

Canım senin bebe nasıl oldu
İyi canim cok sukur cigerlere inmeden hallettik ama balgam hirilti var az daha zamanla gececek sanirim. Birde artik klima çalışıyorum disariya çıkarıyorum cocuk rahatladi sanki. Ev cok sıcak benim sicaktan mahvolmus cocuk anlasilan. Ama baska doktor bogmaca gecirmis olabilir dedi sadece tahmin tabi

Dr'um normal olduğunu söylemişti sonra kilosu doğum kilosunun bayağı altına inince mama ya da sagip ver demişti. Geçen bir videoda da karşıma gelmişti yetersiz beslenme sonucu diye. Bizim yenidoğan döneminde olmuştu bu durum. Ben uyuyunca doydu saniyordum
Emzirme danismanligi aliyorum sütüm var bayagi ama gece uyuyor cok ememiyor olabilir ekstra biberonla vermek istiyorum bazen sagdigim sütü onu da icmiyor. Gece cok sicak terliyor ekstra su versemmi onu düşünüyorum

Benim de koltuğun yastık kısmına sicmisti 🤣 makinede yikanabiliyordu Allah'tan kılıf 😅 ilk yıkadım çıkmamış zerdeçal gibi sarı sarıydi, domol sprey leke çıkarıcı sıkıp beklettim sonra yikamistim çıktı
Bizimkide sıçıyor hep 😀😀 ben zeytinyag sabunu var dogal onunla ovuyorum. Sonra ihlas hali yikama ile cekiyorum hic bisi kalmiyor.

kız sen nerelerdesin Begonya2 Begonya2 evde salatalık havuç vs kemiriyosundur umarım bak az kalmış pazartesiye. :confused:Bu hafta sen kazan bari yoksa gülümsebebeğe doğru gidiciiiiim haberin ola hahahahahhs demi kız cesursavasci cesursavasci

Napsak ki 🤣🤣🤣 Begonya2 Begonya2 sana inanmak istiyoruz
Ben odaklanamadım, misafir gezme bitmiyor o yüzden ama yoksa yapardımm :olamaz: Siz kayın gülümseye ben odaklanınca verdiklermi görünce bana gelin 😂

Kızlar merakımdan yazıyorum daha önce bebis sahibi olan anneler bebeğinizin gözleri 3.ay baslangicinda ne renkti🙈 yada sizinkiler şuan ne renk çok merak ediyorum

X