Popüler Konu 2024 Mayıs Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    218
Aynısından bizde de mevcut be zaman altını açsam şiş yapar mı bi çocuk birde gözlerini belertip bakıyor 😂😂😂😂
Evimi bok götürüyor 😂😀
Benim saatle tek işim gece oluyor oda kaç saat geçti ki bu gene meme istiyor kafasıyla saate bakıp bide söyleniyorum daha bi buçuk saat olmuş ne bu acıkma durumları diye 🤣🤣
Ben de aynı şekilde kaç saat geçti diye bakıyorum

Aktif emmediğini öğrendim şu anda 😂😂😂 ilk bi saldırıyo sonrası dediğin gibi ilerliyo tam bıraktırıcam çekmeye devam ediyo ya da hareket ettiğimde. Tam olarak anlattığın gibi oluyo. Ama şimdi bıraktığında sıktım ucunu hala süt de geliyo ayyy beynim alev aldı 😂
🤣🤣🤣E tamam ozaman bebeğin normal emiyor bizimkilerde aynı önce aktif emip doymaya yaklaşınca memeyi ağızda tutma durumu başlıyor bir iki üç beş on derken en son çekiyorum emzik yaptın beni diyip 😂 kilosu kaça düştü kilo alımından da belli olur

Gerçekten nasıl büyüttünüz çocukları ben zorlanıyorum uykusuzluk birde eşim çalışıyor onudna dinlenmesi lazım derken kanka bile değiliz eşimle bebeği devrediyoruz birbirimize uyuyoruz bazende yemekte denk geliyoruz.. Bu süreçte strese sokan insan yerine böyle olması her zaman tercihim olur.. kv varkende huzurum yoktu keşke adam akıllı bakan biri olsa eş dışında işte annem vardı ne güzel o da kv yüzünden gitti..
O kanamalar 3 4ten fazla olursa kadın dogumcuya gitmemiz lazımmış
Bizde annemle babam var hala. evin işlerini onlar yapıyor annem yemek temizlik yapıyor babam oğlumla ilgileniyor ödev uyutma vs, ben sadece bebekle ilgileniyorum. Eşim işten geç geliyor o da gece yardımcı oluyor uyutmaya çalışıyor ama henüz başarılı olamadı 😀 bu durumda bile dinlenemiyorum
Annen bir daha gelir belki sizi dinlendirmeye
Kızlar sezaryen için önerileriniz neler süt için vs ne almalıyım yapmalıyım
Begonyanın tarifi ve bestlak damla
Babaya kitle sen onun eli alışsın şimdi böyle anlatınca zor gibi geliyor uygulayınca anlıcan. Kaymaz o yüz üstü koluna yatırıp vücuduna sabitliyor bişey olmaz 🤣🤣

O cesaret bende yokki eşimde nasıl var onuda anlamıyorum 🤣🤣 tabi baktı ki bu sefer sıkıntı yok rahatsın e bi sonraki de sezaryen olacak artık onunda bilincinde bari bünyeler gece uyanmaya bez almaya filan alışmışken üçüncü de olsun da aradan çıksın diyo galiba 😂😂
Benimkilerin ikiside şimdi 29 Nisan doğumlu ya nezaman tutmuş hangi ay olmuş ta uygun tarihe denk gelmiş Ağustos eylüle şurda bişey kalmamış çalışalımmış hani aklınca onuda 29 nisana kitlicek 🤣🤣 o bikere olur paşam 😂
Sen o tarihlerde annende kal en iyisi hain emellerine seni alet etmesin 😂😂
Bir kız bir oğlan çok ideal bence ya Allah evlatlarımızı bağışlasın isteyenlere nasip etsin diyip defteri kapatalım bence 🙏🏻😄
Kızlar burada hava epeyi ısındı. Ev de çok sıcak. Ben bebise sadece kısa kollu zıbın giydiriyorum. Akşam da zibinin ustune patikli olan donlarindan giydiriyorum. Yaz için tişört-şort takımı almıştım. Zibin-sort takımı da var. Hadi zıbın şortu öyle giydircem de. Hava çok sıcak yazın zıbın giydirmeden sadece tişört şort mu giydirmem gerek? Zıbın sanki bebişin ayrilmaz parçası da giydirmezsem olmazmış gibi hissediyorum 😂😂
Ben hep zıbın giydiriyorum canım dediğin gibi bence ayrılmaz bir parça 😀 Antalya’ya tatile geldiğimizde tek zıbın giydiriyordum şort giydireceksem zıbının üstüne giydiriyordum.

Kızlar burada hava epeyi ısındı. Ev de çok sıcak. Ben bebise sadece kısa kollu zıbın giydiriyorum. Akşam da zibinin ustune patikli olan donlarindan giydiriyorum. Yaz için tişört-şort takımı almıştım. Zibin-sort takımı da var. Hadi zıbın şortu öyle giydircem de. Hava çok sıcak yazın zıbın giydirmeden sadece tişört şort mu giydirmem gerek? Zıbın sanki bebişin ayrilmaz parçası da giydirmezsem olmazmış gibi hissediyorum 😂😂
E öyle çünkü doğru hissediyosun 🤣🤣 aldığın takım zıbınlı değilse illa o içe zıbın giydiriliyor çünkü bel açılıyor rahatsız oluyorsun bu sefer çocuğun beli açıldı diye 😂 ben özellikle alt üst takımları zıbınlı almaya çalışıyorum. Gündüz kısa kollu zıbın ve çorap akşam sadece uzun kollu zıbın giydirip bacaklarını müslinle sarıyorum

Ben daha önce bebek büyüttügüm halde bende şaşırdım napacagımı hava geçişleri ters oldu küçücükler daha galiba ben zıbından vazgeçmem askılı giydirip üzerine takım giydiririm diye düşünüyorum ama evde klima açık olmadıgı sürece sadece çıtçıtlı zıbın ile gezecekleri kesin

Yarın sabah sezaryen oluyorummm🥲🥲🥲
Allah sağlıkla kavuşmayı nasip etsin canım
Gerçekten nasıl büyüttünüz çocukları ben zorlanıyorum uykusuzluk birde eşim çalışıyor onudna dinlenmesi lazım derken kanka bile değiliz eşimle bebeği devrediyoruz birbirimize uyuyoruz bazende yemekte denk geliyoruz.. Bu süreçte strese sokan insan yerine böyle olması her zaman tercihim olur.. kv varkende huzurum yoktu keşke adam akıllı bakan biri olsa eş dışında işte annem vardı ne güzel o da kv yüzünden gitti..
O kanamalar 3 4ten fazla olursa kadın dogumcuya gitmemiz lazımmış
ama işin en önemli ve aslında en kıymetli kısmı bu değil mi aslında? Emek vermeden sabır göstermeden çabalayıp uğraşmadan bi çiçek bile açmazken çocuklar nasıl büyüyüp serpilecek. Yaşarken hiç geçmicek gibi geliyor ama aslında çok hızlı geçiyor. En fazla 1 sene sonra bu günleri hiç yaşamamış gibi rahat etcez hepimiz. Bide işin diğer kısmından bakacak olursak arkasından anne terliğini fırlattığımızda şu lafı rahatlıkla söylücez. “Ben seni neyliklerle büyüttüm” 🤣🤣

Benim süreçler travmali olmayınca herhalde her zamanki gibi iki de iki demeye başladı kocam 🤣 daha dur biri bi görelim diyorum beraber buyusunler diyor 😂 2 yıl yasak yok çocuk dedim😂😂
Sonra benimki gibi Şener şen koşma videosu açıp evden koşarak uzaklaşacak haberi yok 🤣🤣
Ben de doğum yaptım canım 38+0
47cm
3150 gr 🥰
Allah analı babalı büyütmeyi nasip etsin canım ne zaman doğurdun tarih 😍😍

Aay evet tutarken çok güzel tutuyor sırtüstü falan 😁 hayatında eline bebek almamış adam, zorla yeğen falan tutturmak istemişlerdi 9-10 aylık çocuğu tutamamisti. Benim tutamadigim şekillerde tutuyor gaz çıkartıyor dersine calismis hayretler icerisindeyim😂 geçen tam nereden tutcam öğretmesini istedim 😂 banyoyu yaptirabilir belki kendime inancım yok da ona var 😂
Ay evet dimi bu adamlara bi haller geliyor böyle benimkide çocuğu sallaya sallaya gezdirir yapma etme yok dinlemez geçen doktor çocuğun en rahat ettiği pozisyonları gösterdi eşimin yaptığının aynılarını yapıyor ben şok 🤣🤣 bence emanet çocukla kendi çocuğu farklı oluyor galiba erkeklere o yüzden böyleler kendi çocukları olunca bi soğuk kanlılık geliyor. Sen içinde daha iyi sen daha iyi tutuyorsun de ver eline yıkasın 🤣🤣

Bizde annemle babam var hala. evin işlerini onlar yapıyor annem yemek temizlik yapıyor babam oğlumla ilgileniyor ödev uyutma vs, ben sadece bebekle ilgileniyorum. Eşim işten geç geliyor o da gece yardımcı oluyor uyutmaya çalışıyor ama henüz başarılı olamadı 😀 bu durumda bile dinlenemiyorum
Annen bir daha gelir belki sizi dinlendirmeye

Begonyanın tarifi ve bestlak damla

Sen o tarihlerde annende kal en iyisi hain emellerine seni alet etmesin 😂😂
Bir kız bir oğlan çok ideal bence ya Allah evlatlarımızı bağışlasın isteyenlere nasip etsin diyip defteri kapatalım bence 🙏🏻😄

Ben hep zıbın giydiriyorum canım dediğin gibi bence ayrılmaz bir parça 😀 Antalya’ya tatile geldiğimizde tek zıbın giydiriyordum şort giydireceksem zıbının üstüne giydiriyordum.
Vallahi tam olarak aynı şeyleri söylüyorum bi kız bi oğlan yeter Allah isteyene versin. Yok ben direk belediye mührü yaptırcam yoksa rahat yok sende yap valla iki sene sonra 3.cocuk için aynı topikte denk gelmeyelim 🤣🤣🤣

Kızlar ben korse aldım ama nasıl takacağım sıkacak mı karnımı ne kadar sıkmam gerek bilemedim. Yataktan kalkarken falan karnımda bir ağırlık oluyordu hala elime tutup kalkıyordum korse iyi gelir diye düşündüm. Siz nasıl kullanıyorsunuz? golden-snitch golden-snitch gulumsebebek gulumsebebek sulti tutti sulti tutti
Canım çok aşırı sıkma, ben normal belime göre tam ayarında sıkıyordum; geçen gün biraz fazla sıkayım göbeğim gitsin dedim maalesef çok sıkmışım belim ağrıdı 2 gün😀 şimdi normal belim neyse tam ona göre ayarlıyorum ne çok sıkıyorum ne de esnek bırakıyorum; beni zorlamayacak derecede mesela bir pantolon giydiğinde nasıl sıkıyorsun aynen onun gibi ❤️

İşte ben ilk doğum yaptığım zaman sormuştum ya gaz çıkartmam gerekiyor mu diye sen o döngüye girmişsin 🥺 biz de bir süre öyle devam etmiştik şimdi yine emiyor alt değiştiriyorum sonra bir daha emiyor 1 buçuk saati buluyor bazen tüm süreç
Yalnız değilim demek ki biraz rahatladım 🥲

Normal zamanda boşa demişiz demi
Evi bok götürüyor diye gerçek bok götürmesi böyle oluyor işte 😂😂😂 bizim evde 10
Yıldır bok felan yoktu tazelendik burcu burcu 😂😂😂
Ay benim anam temizlik hastası birde, bende biraz ondan aldım. Evi her gün silmem lazım tozu her gün almam lazım tuvalet banyo günlük yıkanır. Şimdi bebekle beraber olunca yemeğe yetişemiyorum hepsi olmuyor bir türlü düzene oturtamadım; eşim de iş yapma haftalık yap diyor ama ben kendimi kirli pis hissediyorum evim günlük temizlenmediğinde. Şimdi buna bir çözüm yolu bulmaya çalışıyorum. Robot süpürge hem silip hem süpürüyor aslında onu mu çalıştırsam ki bundan sonra bana zor geliyor artık ya:KK43: Bebiş biraz büyüyünce tekrar klinikte çalışacağım artık o zamana yardımcı alırım haftada bir kaç gün. Biz kadınların işi çok zor. Eşim bazen yardım ediyor ama etmese daha iyi daha da kirletiyor; birde lohusalığa yardıma insanlar geldi yatılı kaldılar güya yardım ettiler evim daha da kirlendi yataklarım hepsi tertemizdi şimdi tiksiniyorum onları yıkaması var koca koca yataklar yorganlar yastıklar:KK43: mutfağı yerleştirmişler hep birbirine girmiş herşey gördükçe ağlayasım geliyor. Ne güzel tüm duvarlar halılar koltuklar tertemizdi hep mahvoldu evim. Bebekten önce her gün bir odayı yavaş yavaş yapıyordum ama şimdi bebek varken günlük işimi zor yapıyorum. Çok uzun yazdım kusura bakma melek ama çok üzgünüm bu konuda…

🤣🤣🤣E tamam ozaman bebeğin normal emiyor bizimkilerde aynı önce aktif emip doymaya yaklaşınca memeyi ağızda tutma durumu başlıyor bir iki üç beş on derken en son çekiyorum emzik yaptın beni diyip 😂 kilosu kaça düştü kilo alımından da belli olur
Emzik olmuşum hayırlı olsun 😂 bak o konu da canımı sıktı hastaneden çıkmadan bi daha tartmadılar. Sadece doğduğu gün bi doktor geldi baktı iki tane aşı yaptılar bi topuk kanı aldılar gittiler ne kadar düştüğünü bilmiyorum yarın da ilk kontrolümüz var

Canım çok aşırı sıkma, ben normal belime göre tam ayarında sıkıyordum; geçen gün biraz fazla sıkayım göbeğim gitsin dedim maalesef çok sıkmışım belim ağrıdı 2 gün😀 şimdi normal belim neyse tam ona göre ayarlıyorum ne çok sıkıyorum ne de esnek bırakıyorum; beni zorlamayacak derecede mesela bir pantolon giydiğinde nasıl sıkıyorsun aynen onun gibi ❤️
Sağol kuzum öyle yapayım ben de 🙏🏻 bizim kilomuz aynıydı sen ne güzel zayıfladın ben hepi topu 5 kilo verdim 🥲 bari göbeğim inse biraz

Ay benim anam temizlik hastası birde, bende biraz ondan aldım. Evi her gün silmem lazım tozu her gün almam lazım tuvalet banyo günlük yıkanır. Şimdi bebekle beraber olunca yemeğe yetişemiyorum hepsi olmuyor bir türlü düzene oturtamadım; eşim de iş yapma haftalık yap diyor ama ben kendimi kirli pis hissediyorum evim günlük temizlenmediğinde. Şimdi buna bir çözüm yolu bulmaya çalışıyorum. Robot süpürge hem silip hem süpürüyor aslında onu mu çalıştırsam ki bundan sonra bana zor geliyor artık ya:KK43: Bebiş biraz büyüyünce tekrar klinikte çalışacağım artık o zamana yardımcı alırım haftada bir kaç gün. Biz kadınların işi çok zor. Eşim bazen yardım ediyor ama etmese daha iyi daha da kirletiyor; birde lohusalığa yardıma insanlar geldi yatılı kaldılar güya yardım ettiler evim daha da kirlendi yataklarım hepsi tertemizdi şimdi tiksiniyorum onları yıkaması var koca koca yataklar yorganlar yastıklar:KK43: mutfağı yerleştirmişler hep birbirine girmiş herşey gördükçe ağlayasım geliyor. Ne güzel tüm duvarlar halılar koltuklar tertemizdi hep mahvoldu evim. Bebekten önce her gün bir odayı yavaş yavaş yapıyordum ama şimdi bebek varken günlük işimi zor yapıyorum. Çok uzun yazdım kusura bakma melek ama çok üzgünüm bu konuda…
Beni anlatmışsın canım resmen bende çok takıntılıyım iş konusunda hatta o stresten bile sütüm azalmış olabilir. Bende aynı her gün ev illa süpürülecek lavabolar yıkanacak dagınık olmıcak hiç bir yer inan birisi bebegi kucagına alsa koşarak gidip lavaboları yıkıyorum her şeye yetişmeye çalışıyorum üzüldüm senin adına da benim avantajım büyük kızım bebekle o kadar ilgileniyor ki alıp odasına götürüyor yanında uyuyor o sırada bütün işlerimi yapıyorum aklımda kaldı mı paikolojim bozuluyor şimdi mesela okuldan gelsede bi kahve içsem diye bekliyorum keyifle tek olunca her şey daha zor oluyor bebekte sürekli
İlgi istiyor acıkıyor aglıyor durmuyor sana muhtaç ben mamada verdigim için bi tık rahatım yapıyorum ablaları yediriyor eger onlar olmasa yemek bile yapamıcagıma eminim sende toparla kendini her şey yoluna girecek inşallah Öglen 3 saat felan uyumuyor mu o sırada bi kaç işini aradan çıkar bebegede daha mutlu bakarsın işlerini halledince inanmazsın belki daha benim halılar duruyor yarın toplayacam eşime sonra dip köşe temizlik yaz temizligine kadın gelecek zaten ama dedigin gibi yatak yorgan hepsi beni bekliyor bugün bir ucundan tuttum battaniyeleri
Yıkamaya başladım bakim allah yardımcımız olsun bende dertliyim çok uzun oldu sende kusura bakma canım 💗💗

Sağol kuzum öyle yapayım ben de 🙏🏻 bizim kilomuz aynıydı sen ne güzel zayıfladın ben hepi topu 5 kilo verdim 🥲 bari göbeğim inse biraz
Bebeğin kilosuyla plasentası zaten 5 kilo kız :KK43: neyse bakalım dur daha yeni ameliyatlısın tazesiniz henüz verirsin boyun da uzun senin emzirdikçe hareketlerin arttıkça gider kilon😍 kırkımız çıksın temiz havada yürüyüşlere de başlarız 🫶🏻

X