2024 Mart Ayı Tüp Bebek Transfer Olacakların Paylaşım Alanı

Merhaba herkese. Ben de 1 Mart ta transfer olacagim. İnşallah hayırlısıyla pozitif sonuçlansin transferler Mayıs ayında 2. Kurtaji, Aralık ta yapışıklıktan dolayı 2. Histereskopiyi oldum. Rahim inceliği sorunu basladi. Kontrolde rahim kalinligi 7.6 çıktı doktorum iyi transfere kadar da kalinlasacak dedi ama ben kafaya taktım tabi ince diye. Çift transfer olacak acaba ertelese mıydık transferi diye düşünüyorum sürekli

Bir mantık kuramıyorum Madem bu kadar etkili neden zorunlu tutulmuyor? Neden isteğe bağlı. Bende duruma göre hareket edicem sanırım. Doktor takın derse mecbur taktırırım.
Canım embrio glue
Embriyo detoksu
Gebelik serumu............ Vb
Bunların hepsi aslında ticarete dökülmüş şeyler.
Eğer kanıtlanmış bir faydası olsaydı, yumurta gelirtirme iğnesi gibi her tüp bebek tedavisinin olmazsa olmazı olurdu.

Mecbur doktor ne derse yapıyoruz, ama ticaret hepsi. Tutunacaksa tutunuyor

Kesinlikle çok haklısın. Kaldı ki Tüp bebek bile ticarete dönmüş durumda. Madem bu kadar etkisi var koysunlar tedavinin içine değil mi? Zaten içersinde yumurta, zeytinyağı ve soya varmış. Onca ilaç ile beraber zaten elimizden geldiğince sağlıklı besleniyoruz. Gerek duymayacağım o nedenle

Ya kızlar estrofem kullanırken kasık ağrınız oldumu? Bugün hep iğne batması gibi ağrım var korkuyorum enfeksiyon falan olmasın birde

Benim transfer günüm belli olduğunda doktorumun hemşiresi bana embriyonun daha iyi tutunması doktorun önerdiği ekstra tedaviler var ilaçlar var dedi biri 4800 biri 9600 TL bunlar tutunmayı arttırır dedi bizlerde bu süreçte umut için doktor ne derse sorgulamadan yapıyoruz hakkımızda hayırlısı olsun gerçekten de bilmediğimiz şeyler vicdanlı insanlarla karşılaştırsın Rabbim

Yanı ben ılkınde taktırdım
amın amın

Canım bendede var kasık agrısı hatta sarı akıntı var bırazda Enfeksyon olmuş olabılırım ben. Orucluyum bıde bugun
Allah kabul etsin canım iftardan sonra bol bol su iç. Bende suyu fazlalaştırcam biraz ağrı geçmezse kontrolde sorcam doktora

Yani ticaretle alakası yok. Bu serum bağışıklıkla alakalı birşey. Tekrarlayan tüp bebek başarısızlıkları veya tekrarlayan düşüklerde bu serum kullanılıyor. Bağışıklığında bebeğin tutunmasınnda rolü yüksek cünkü. Bu yüzden her hastaya uygulancak standart bir tedavi değil. Zaten her hastanın sorunu ve tedavisi farklıdır. Standart her hastaya aynı tedaviyi uygulayan doktordan kaçının zaten

Sizde gerekli olsa doktorunuz gerekli görür bunları zaten. Bana kalsa doktorunuza sorup karar verin burada bir hastaya uygulanıyorsa bazı sebepleri vardır bunun. Bu şekilde konuşmalarda o tedaviyi alacak hastaları demoralize edecek olabilir.

Öyle yapıcam. Hatta birşey demiyeceğim. Doktorum gerekli görürse söyler bence. İlk transfer olduğu için insam herşeyi bi sorguluyor İnşallah hepimiz güzel haberler alırız

Merhaba benimde 3 tane dondurulmuş embriyom var mart ayı adetinde gel dedi doktorum rahim hazırlık için ilaç verecek galiba transfer adetteyken mi oluyo adet bitince mi bilenler yorum yazabilir mi

Öyle yapıcam. Hatta birşey demiyeceğim. Doktorum gerekli görürse söyler bence. İlk transfer olduğu için insam herşeyi bi sorguluyor İnşallah hepimiz güzel haberler alırız
İşte ilk transferlerde gerek görülmez. Serumun kullanın amacı zaten tekrarlayan tüp bebek başarısızlıkları, ve tekrarlayan düşükler
O yüzden buna gerek duyulmaması çok normal senin için canım çünkü senin öyle bir sorunun yok

Doğal siklus ile transfer olacaklar size transfer öncesi hangi ilaçlar verildi? Benim gibi serum taktıranlar var mı?

Bunu da bilmiyordum. Sayenizde öğrenmiş oldum. Birazda içim rahat etti. Teşekkürler

O kadar haklısınız ki benim doktorum tam da her hastaya aynı tedaviyi uygulayan biri. Öyle ki dozları asistan ezbere yazıyor. Onunla üçüncü transfer bir negatif bir sağlıksız gebelik oldu. Üçüncüde bir şey değiştirir dedim hiçbir şey yapmıyor. Rahim duvarım ince ama o 7 üzeri yeterli tutanlar var diyor ilaç dozlarini düzenlemek yerine.

Doğal siklus ile transfer olacaklar size transfer öncesi hangi ilaçlar verildi? Benim gibi serum taktıranlar var mı?
Benimde doğal siklus sayılır kendiliğinden yumurtam gelişmediği için 5 gün sabah akşam femara kullandım birde glifor kullandım insülin direnci için artı d vitamini ve folik asit bu kadar

Merhaba benimde 3 tane dondurulmuş embriyom var mart ayı adetinde gel dedi doktorum rahim hazırlık için ilaç verecek galiba transfer adetteyken mi oluyo adet bitince mi bilenler yorum yazabilir mi
Merhaba canım adetle beraber kontrole gidiyorsun muayene edip ilaçlara başlıyor dr un herkesin tedavi yöntemi ve ilacı farklı oluyor ama genelde birbirine yakın şeyler adetten yaklaşık 3 hafta sonra transfer oluyorsun şartlar uygun olursa

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…