2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    280
Evet turkmenim aynen malefes Türkiye gibi değiller çok geri kafalılar. Kv diyor ki tombul olsa daha iyi hastalanmiyor diyor. Zaten benim bebegim hastalıktan ve ya açlıktan zayıf değil ki bende eşimde yapi olarak zayifiz. 4 aylikken 7.200 gr dı yani çok ta zayıf değil ama bu cahillere gelde laf anlat
Aynı dediğin gibi kilolu olunc sağlıklı zannediyor görümcemin oğlu benimkinden zayıf ama ona normal geliyor hiç bir şey söyletmiyor gelinleri hor görüyorlar hep bunaldım

Aynı dediğin gibi kilolu olunc sağlıklı zannediyor görümcemin oğlu benimkinden zayıf ama ona normal geliyor hiç bir şey söyletmiyor gelinleri hor görüyorlar hep bunaldım
Aynen saygimi koruyum diyorum zorla soyletiyorlar. Daha dün eşimle tartıştım bu konu yüzünden.

Evet turkmenim aynen malefes Türkiye gibi değiller çok geri kafalılar. Kv diyor ki tombul olsa daha iyi hastalanmiyor diyor. Zaten benim bebegim hastalıktan ve ya açlıktan zayıf değil ki bende eşimde yapi olarak zayifiz. 4 aylikken 7.200 gr dı yani çok ta zayıf değil ama bu cahillere gelde laf anlat
Benimki dört aylıkken 6 kg diye bile herkes tombiş diye seviyor anlamadım 7 kg 200 gramı nasıl zayıf derler 🫣 maşallahı var bence. Fos kilonun da bir anlamı yok önemli olan kalsiyum vs ile kilo alması zaten.

Benimki dört aylıkken 6 kg diye bile herkes tombiş diye seviyor anlamadım 7 kg 200 gramı nasıl zayıf derler 🫣 maşallahı var bence. Fos kilonun da bir anlamı yok önemli olan kalsiyum vs ile kilo alması zaten.
Yani evet yüzü falan küçük çok yanaklı çocuk değil elleri falanda zayıf. Yani hiç tombiş değil. Belkide diğerlerine göre boyu uzundur. Annem diyor ki mamayi kes kilo almaya başlamış çok kilo da iyi değil diyor.

Aman neyse birbirimize ek gıda bilgileri veririz olur mu çevremde soracağım kimse yok çünkü
Olur canım seninki kaç aylık oldu şuan. Ek tadimlara basladinmi.
Bide esin Turkmenistanin neresinde yaşıyor du. Kv fln şuan Türkiye demi

Olur canım seninki kaç aylık oldu şuan. Ek tadimlara basladinmi.
Bide esin Turkmenistanin neresinde yaşıyor du. Kv fln şuan Türkiye demi
Yok hiç başlamadım 5.ay kontrolünde sorucam doktora 7 Mart doğumlu oğlum. Kerkili canım benim eşim kv burda çalışıyor Türkiyedeyiz

Başla az az bence de 🤭 Marketten alınan günlük sütle hiç yapmadım sen nerden almayı düşünüyorsun sütü ?

İnternette veteriner anne var, maya ve süt alacağım ondan.

Kızlar 7 martta doğum yaptım 40 gün az da olsa her gün kanamam oldu. O zamandan beri adet lekelenme vs. bisey yok normal mi doktora gitmeme gerek var mı ? Anne sütü +mama olarak besleniyor oğlum

1 seneye kadar normal

maşallah erkek mi kız mı? boyu kaç?
7.200 çok ama çok iyi

İnternette veteriner anne var, maya ve süt alacağım ondan.

1 seneye kadar normal

maşallah erkek mi kız mı? boyu kaç?
7.200 çok ama çok iyi
Erkek canim 69 cm evet bende takip ediyorum. Kilosu iyi gidiyor Dr da iyi dedi. Ama bilmiyorum yani görüntüsü zayıf.

Benim bpd olcumum 2.5 hafta büyük çıktı acaba sorun yaşadınız mı siz normal de hep haftasına yakın çıkardı
Doğduğunda bir problem yoktu suanda da 5 aylıkmolduk ama bu ay kontrolde kafa ölçümü büyük dediler mr falan çekildi . Ciddi bişey çıkmadı çok şükür ama takibe devam edilecek .

Erkek canim 69 cm evet bende takip ediyorum. Kilosu iyi gidiyor Dr da iyi dedi. Ama bilmiyorum yani görüntüsü zayıf.

persentil tablosuna göre çocuk %75 üstünde
boyu da hatta fazla uzun

gerçekten aman maşallah nazar değmesin, yapısı öyle demek her insanın bir vücut tipi, yüz tipi var

Kızlar 7 martta doğum yaptım 40 gün az da olsa her gün kanamam oldu. O zamandan beri adet lekelenme vs. bisey yok normal mi doktora gitmeme gerek var mı ? Anne sütü +mama olarak besleniyor oğlum
Bnde henüz adet olmadım ve hiç kılo veremedim, ödem duruyor halaa😪

Canım anneler ben Mart annesi olmam gerekirken oğlumun erken gelmesi üzerine Şubat annesi oldum 🙈🙈 o yüzden biz sizden ileri gidiyoruz biraz. Bize doktor 5. Ayda başlayabilirsin ek gıdaya dedi. Ve biz başladık, ben kendi yaptığım yoğurtla başladım sonra meyve verdim, sonra üç gün kuralı ile sebzelere başladık havuç, kabak ve patates. Havucu çok sevdi, kabağı ilk gün yedi sonra yemedi ve maalesef patatesi hiç sevmedi. Gün içinde meyveli yoğurt veriyorum, bize doktorumuz su konusunda ise sadece mama ile beslendiği için istediği kadar içsin dedi. Ha bu arada salataya bayılıyor. Ek gıda serüveni hem güzel hem zor. Şu an zaten amaç doyurmak değil tattırmak olduğu için. Ama bir kere bebek irmiği ile mama yapıp verdim içine muz katarak sevmişti. Bakalım böylelikle yavaş yavaş tadımlardan sonra çorbalara gecicez. Bu arada gebelikten önce adet düzensiz olan ben her ay adet olmaya başladım düzenli bir şekilde 🙈🙈

Canım anneler ben Mart annesi olmam gerekirken oğlumun erken gelmesi üzerine Şubat annesi oldum 🙈🙈 o yüzden biz sizden ileri gidiyoruz biraz. Bize doktor 5. Ayda başlayabilirsin ek gıdaya dedi. Ve biz başladık, ben kendi yaptığım yoğurtla başladım sonra meyve verdim, sonra üç gün kuralı ile sebzelere başladık havuç, kabak ve patates. Havucu çok sevdi, kabağı ilk gün yedi sonra yemedi ve maalesef patatesi hiç sevmedi. Gün içinde meyveli yoğurt veriyorum, bize doktorumuz su konusunda ise sadece mama ile beslendiği için istediği kadar içsin dedi. Ha bu arada salataya bayılıyor. Ek gıda serüveni hem güzel hem zor. Şu an zaten amaç doyurmak değil tattırmak olduğu için. Ama bir kere bebek irmiği ile mama yapıp verdim içine muz katarak sevmişti. Bakalım böylelikle yavaş yavaş tadımlardan sonra çorbalara gecicez. Bu arada gebelikten önce adet düzensiz olan ben her ay adet olmaya başladım düzenli bir şekilde 🙈🙈
sağlıkla büyüsünler inşallah. Yaptığınız yoğurdu kaç gün verebiliriz acaba ben market yoğurduyla yapıyorum güzel oluyor. Ek gıda heyecanlı görünüyor ama yorucu olacak o kesin 🙈

X