2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    280
Akşam 8de yattığında kaçta kalkıyor ve ne sıklıkla uyanıyor?
Sizde mama içiriyormusunuz? Bizdede meme reddi var 2-3 dakika emiyo bırakıyo.

sadece anne sütü, direniyorum.
mama zehir mi? hayır.
ama sütüm var ve sırf beyefendi atakta diye onu mamaya alıştırmak istemiyorum, bakalım ben çabamı vereyim de gerisi nasip.

atak öncesi 8 yatış, gece 1 kalkış, sonra sabah 7 uyanıştı.
atak öncesi son 2 haftasında ise sabah 6ya kadar fosur fosur uyurdu.

atak dönemini hiç sormayın max 2 saatti o da max yani.

şimdi 1 haftadır yine 8 yatış, en geç 1 kalkış (şuan 1 daha uyanmadı bakalım)
sonra sabah 4 ve 8 de güne başlayış.

işe başlayacağım için akşam 7ye çekmeyi düşünüyorum uyku saatini, gündüzü kaydırabilirsem. uyanış 7 olmalı çünkü.

ben bu meme reddini geç anladım orada hata yaptım. nasıl atladım bilmiyorum. emiyordu 3 5 dk sonra kendini atıyordu. ben de doydu sanıyordum. ön sütü alıp asıl yağlı kısmı almadı sonuç bu ay sadece 420gr almış 🥹

şu son birkaç gündür iki meme toplam 15 dk falan durmayı başarıyoruz.
ama süt yavaşlayınca yine çığlık kıyamet. hop hemen diğer memeye alıyorum, değişe değişe ne kadar alırsa.
dünden beri de emzirme sonrası sağıyorum, bir sonraki beslenmede meme sonrası peşine onu veriyorum. bugün kaşık biberon aldım onunla devam edeceğim gece hariç.

Bu atak dönemi çok dikkatli olmak lazımmış, mamaya ve biberona alışırsa memeyi komple bırakabilirmiş.

3 hafta sonra işe başlayacağım, evden çalışıyorum ancak sağmam mümkün değil, sütüm biter.
o yüzden inatla emzirmeye devam edeceğim inşallah toparlarız.
en azından 6 ay alsın anne sütü istiyorum ek gıdaya kadar. sonrası nasip.

mama zehir mi? hayır.
ama sütüm var ve sırf beyefendi atakta diye onu mamaya alıştırmak istemiyorum, bakalım ben çabamı vereyim de gerisi nasip.

işe başlayacağım için akşam 7ye çekmeyi düşünüyorum uyku saatini, gündüzü kaydırabilirsem. uyanış 7 olmalı çünkü.

ben bu meme reddini geç anladım orada hata yaptım. nasıl atladım bilmiyorum. emiyordu 3 5 dk sonra kendini atıyordu. ben de doydu sanıyordum. ön sütü alıp asıl yağlı kısmı almadı sonuç bu ay sadece 420gr almış 🥹

ama süt yavaşlayınca yine çığlık kıyamet. hop hemen diğer memeye alıyorum, değişe değişe ne kadar alırsa.
dünden beri de emzirme sonrası sağıyorum, bir sonraki beslenmede meme sonrası peşine onu veriyorum. bugün kaşık biberon aldım onunla devam edeceğim gece hariç.

Bu atak dönemi çok dikkatli olmak lazımmış, mamaya ve biberona alışırsa memeyi komple bırakabilirmiş.

3 hafta sonra işe başlayacağım, evden çalışıyorum ancak sağmam mümkün değil, sütüm biter.
Bende ekimde işe başlayacağım ekime kadar emse keşke bu atak dönemiyse ne kadar sürüyor bizim 3 haftadır emzirmekte sıkıntılarımız var.Huzursuluğu yada uykusunda bi problemi yok sadece meme emmek istemiyor.

Bende ekimde işe başlayacağım ekime kadar emse keşke bu atak dönemiyse ne kadar sürüyor bizim 3 haftadır emzirmekte sıkıntılarımız var.Huzursuluğu yada uykusunda bi problemi yok sadece meme emmek istemiyor.
3 hafta oldu bizim de tam.
1 aya kadar sürebiliyormuş kimisinin ki daha uzunmuş ama çok nadir.
sabır çoğu gitmiş, azı kalmış.
ben evde tüm işi gücü bıraktım sadece ona odaklıyım. ne güzel ekime kadar vakit olması 🫶 ben süt izinlerimi de eklettim toplu olarak anca 14 ağustosa uzadı.
devlet desteği çıkacak diye haber çıkmıştı, malesef yetişemedik 🥹😔

mama zehir mi? hayır.

Bişeyi merak ediyorum. Sabaha kadar uyudugunda memen çatlayacak gibi olmuyor mu ? Benimki gece en az 2 kere kalkıyor emmeye. Ona ragmen ilk emzirme saatine kadar sertleşmiş oluyor ve mastit olcam korkusu ile hemen emziriyorum. Bebek uyusa bile rüya öğünü yapıyorum. Benim göğsüm küçük olduğundan süt kapasitesi az belki de o yüzdendir ama herkes mi böyle merak ediyorum

yoğurt tariflerinizi yazsanız süper olur ❤️
ben de hiç yapmadım. ekşi sevmiyorum bide 🥹
Bizim her hafta gelen sütçümüzden alıyorduk. Gerçek süt sıkıntı yok ancak biraz yağını alıyorlar çünkü kaymak az tutuyor. Yoğurt çalarken dereceyi kullanmam hiç. Genelde küçük kapaklı borcama ya da orta boy kavanozlara çalarım taze taze kullanılsın diye. Kışın peteğin altına sofra bezine sarıyorum 4-5 saat yetiyor. Ama bazen fırını ısıtıp kavanozun kapagı açık olacak şekilde koyuyorum. Bu yöntemi gece yatarken çalarsam yapıyorum. Sabaha kadar ortalama 7 saatte tutmuş oluyor. Tabi fırını bir daha açıp soğutmuyorum. Çok nadir tutmuyor yogurt. O da fırını az ısıtmakla ilgili. Ben kafama göre yaptığımdan bazen olmayabiliyor ☺️

Bişeyi merak ediyorum. Sabaha kadar uyudugunda memen çatlayacak gibi olmuyor mu ? Benimki gece en az 2 kere kalkıyor emmeye. Ona ragmen ilk emzirme saatine kadar sertleşmiş oluyor ve mastit olcam korkusu ile hemen emziriyorum. Bebek uyusa bile rüya öğünü yapıyorum. Benim göğsüm küçük olduğundan süt kapasitesi az belki de o yüzdendir ama herkes mi böyle merak ediyorum

evet oluyordu tabi ama ben mastitin farklı halini oldum. göğsümde yara çıktı ve delik halinde iz kaldı.
meme terbiye oluyor ama hergün sıcak dış ve masaj en güzel çözüm.
ama herkesin farklı oluyor vücut tepkisi bence.

Bizim her hafta gelen sütçümüzden alıyorduk. Gerçek süt sıkıntı yok ancak biraz yağını alıyorlar çünkü kaymak az tutuyor. Yoğurt çalarken dereceyi kullanmam hiç. Genelde küçük kapaklı borcama ya da orta boy kavanozlara çalarım taze taze kullanılsın diye. Kışın peteğin altına sofra bezine sarıyorum 4-5 saat yetiyor. Ama bazen fırını ısıtıp kavanozun kapagı açık olacak şekilde koyuyorum. Bu yöntemi gece yatarken çalarsam yapıyorum. Sabaha kadar ortalama 7 saatte tutmuş oluyor. Tabi fırını bir daha açıp soğutmuyorum. Çok nadir tutmuyor yogurt. O da fırını az ısıtmakla ilgili. Ben kafama göre yaptığımdan bazen olmayabiliyor ☺️

fırın yöntemi mantıklıymış. ben de buaralar denemelere başlayacağım anca öğrenirim sanırım :))

Kızlar 7 martta doğum yaptım 40 gün az da olsa her gün kanamam oldu. O zamandan beri adet lekelenme vs. bisey yok normal mi doktora gitmeme gerek var mı ? Anne sütü +mama olarak besleniyor oğlum

Kızlar 7 martta doğum yaptım 40 gün az da olsa her gün kanamam oldu. O zamandan beri adet lekelenme vs. bisey yok normal mi doktora gitmeme gerek var mı ? Anne sütü +mama olarak besleniyor oğlum
Ben 30 Mart‘ta doğum yaptım ben de aynı şekilde öyle oldum sadece lekelenme oldu ben de. Doğum doktoruma gittim muayene oldum bir sıkıntı yok adet olmaman da normal dedi. İçeriyi yine de kontrol ettirmekte fayda var birkaç ay sonra her şey yolunda mı diye, yumurtalar oluşmaya başlamış demişti bana geçen ay

Kizlar bebeklerinize pirinç onu veriyormusunuz ve ya vericekmisiniz.

Sağlık ocağına rutin gidiyorum aşıları için. Özel aşı olarak da rota aşısı yaptırdım, 2. doz 5. aya denk geliyordu, o yüzden 4. ayda çocuk doktoruna gitmemiştim ama kan ilacı başlamam gerekiyordu gitsem mi diye düşünüyordum. doktoruma mesaj attım microfer damla önerdi hergün 1 ml. 5. ayda gitcem artık.

Ya ben ek gıda ile ilgili çok bilgisizim doktor mu yönlendiriyor ne yiyeceğini nasıl olacağını nasıl öğreneceğiz
Aynıyız canim benimde bilgim yok burda ve internette Dr dinliyorum. Pirinç unu kilo yapıyor demişler. Benim oğlum da ayına göre kilosu normal ama çok zayıf duruyor. Herkeste çok zayıf falan diyor sinirlerim zıplıyor. Bide kv eşim bile başka çocuklarla kıyaslıyor. Diyorum benim cocugumu başka çocuklarla kıyaslamayın. Ama yinede yapiyorlar. Biraz daha kilo alsa çokta vermem sanırım

4.5 aylığız tadimlara başladık. Elmayı püre yapıp veriyorum şeftali püresi yapiyorum. Yarin da kayisiyi püre yapıp vericem. Havuç patatesi haşlayıp vericem. Bide bu sebzeleri ayrı ayrı vericez demi kızlar

Aynıyız canim benimde bilgim yok burda ve internette Dr dinliyorum. Pirinç unu kilo yapıyor demişler. Benim oğlum da ayına göre kilosu normal ama çok zayıf duruyor. Herkeste çok zayıf falan diyor sinirlerim zıplıyor. Bide kv eşim bile başka çocuklarla kıyaslıyor. Diyorum benim cocugumu başka çocuklarla kıyaslamayın. Ama yinede yapiyorlar. Biraz daha kilo alsa çokta vermem sanırım
Sen Türkmensin değil mi doğru hatırlıyorum Benim eşim de Türkmen hiç memnun edemiyorum kv sürekli bisey buluyor kilosu boyu

Sen Türkmensin değil mi doğru hatırlıyorum Benim eşim de Türkmen hiç memnun edemiyorum kv sürekli bisey buluyor kilosu boyu
Evet turkmenim aynen malefes Türkiye gibi değiller çok geri kafalılar. Kv diyor ki tombul olsa daha iyi hastalanmiyor diyor. Zaten benim bebegim hastalıktan ve ya açlıktan zayıf değil ki bende eşimde yapi olarak zayifiz. 4 aylikken 7.200 gr dı yani çok ta zayıf değil ama bu cahillere gelde laf anlat

X