2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Kızlar oğlum birazdan sünnet olacak 4 aylık. Korkuyorum heyecanlanıyorum süreç nasıl geçti sizin ilk bebegim ne yaşayacağım hiç bilmiyorum

Kızlar oğlum birazdan sünnet olacak 4 aylık. Korkuyorum heyecanlanıyorum süreç nasıl geçti sizin ilk bebegim ne yaşayacağım hiç bilmiyorum
3aylikken yaptırdık canım, lokal oldu , o sırada ağlıyor ama 5 10dk sürüyor, sonrasında bolca ağrı kesici krem ile antibiyotik krem sürüyoruz, karton bardak kesip koydum beze ne kadar da olsa yapışıyor deri kendini yenilerken, ilk cisi aynı gün yapmıştı onda baya ağladı, sonra geçti gibi tek tük ağladı çünkü düzenli ilk bı hafta nerdeyse 4 5 saatte bir kremlerini yeniledim, bez açınca da yeniledim, kaka yapınca batikonla temizleyip kremledik, calpol verdim 2 3 gün, çünkü ne kadar da olsa minik ameliyat kesi ve dikiş var 3gun sonra banyoya başladım, hergun ılık suyla hiç lif kullanmadan, bu şekilde kötüye gitmeden iyileşti bizimki çok şükür, baya da kapaliymis dedi ugrasti yaoarken Dr. En geç 6ay naçizane tavsiyem arkadaşlara da, bez açarken bı korkuyor, sonra agrimayinca ağlamıyor, 3hafta oldu nerdeyse deri yenilendi çok şükür bı sıkıntı görünmüyor ama urojiye götürelim dedik yine kontrol amaçlı

Bizde şimdi olduk ara ara ağlıyor calpol veriyoruz bakalım şu üç günü atlatmak istiyorum hemen. Meğer ne zormuş o ağladı ben agladim

Merhaba kızlar 12 mart doğumluyum. Kiz bebegimden sonra erkek bebek farklı geldi. Gündüz 3 kez akşam 7 den sabah 7 de ya kadar kesintisiz uyuyor. 3 saatte bir 4 olcu mama alıyor. İsmine bakiyor uzaktayken goz temasi agulama var yakından her zaman bakmıyor. Çok gülen konuşunca guluyor . Hafif kıpırdama şeklinde guliyor kahkaha atmadı henuz yastık varken arkasında oturup kalkıyor. Yan dönüyor. Henuz heceler yok el taklit etme mimik taklit etme yok sizde durumlar nasil

merhaba, oğlum da 12 martta doğdu.
her bebek farklı, henüz kıyaslama için çok erken. yazdıklarınız hiçbir durumun belirtisi/ölçütü değil. Osman Gönülal videolarına bakabilirsiniz.

merhaba, oğlum da 12 martta doğdu.
her bebek farklı, henüz kıyaslama için çok erken. yazdıklarınız hiçbir durumun belirtisi/ölçütü değil. Osman Gönülal videolarına bakabilirsiniz.
Bireyin belirtisi olduğu için yazmadım. Kiz bebekler daha sosyal ve taklitçi die dusunmustum

Size cok katiliyorum. Bnm bebeğim 4 mart doğumlu ilk 3 ayda neler yaptım akşam 8 de uyusun diye 11 den önce uyumuyordu kesinlikle, mücadeleyi bıraktım ama akşam ışık açmadık kesinlikle ona dikkat ettik. Tam 3 aylık olduktan sonra kendiliğinden önce 9 da uyumaya başladı yavaş yavaş 8 e geldi uyku saati. Meğer melatonin hormonu 3 ay civarı tam salgilanmaya başlıyormuş ondan heralde tam seviniyordum ki bu ara 9 30 10 da uyur oldu 4 ay atağı mıdır hava geç kararıyor diye mıdır sabah da mikirdaninca alıyorum uyusun diye uğraşmıyorum sabah uykusuna bayılmama rağmen oyunlar oynuyorum saat 6 da 7 de kızımla, yalnız gündüz uykuları akşam 6 dan sonraya sarkiyor bizim bu da etkilemiş olabilir akşam 6 dan sonra uyutmamalı miyiz sizce, mesela sızıp kalırsa napcaz 5 dk kestirip uyandıralım mi napsak ki
Az- çok uyuma bence de bebekten bebeğe değişiyor ona çok birsey yapamayabiliriz, uykuyla ilgili kitap okudun mu bilmiyorum canim okumadiysan sinem canbolatin kitabini oneririm. Çocuğu uyutmaya çalışmak olmamalı amacımız uykusu gelip huzursuzlanan bebeğe uygun ortam yaratıp sakinleştirmek olmalı diyor kitapta kabaca, uyuyacagi varsa zaten uyuyor. Uyumasa bile sakince durması dinlendiriyor bebeği. Uyku konusunda kırmızı çizgimiz erken uyuma olmalı bu hakkaten çok çok önemli bir konu, büyüme hormonu ve fiziksel zihinsel gelişimleri için
Ekran maruziyeti zaten otizm benzeri bir durum yaratıyor bu otizm değil geçici birsey uyaran eksikligi aslında, her bebekte de aynı derecede etkilemiyor bazısı sizinki gibi belirgin olurken bazı bebeklerde hiç sorun yaratmıyor. Bu KESİN bilinen bir gerçek. Asilarla ilgili ise gösterilmiş böyle birsey YOK. Sizin aklınız alıyor mu bir aşı otizm yapacak ve bütün ülkeler bunu uygulamaya devam edecek Yani kendi hatanizdan çocuğunuzda oluşan bir durumu aşıya yıkıyorsunuz oh ne güzel Ben de aşıdan kilolu oldum mesela aşı yaptırmıştım sonra kilo aldım aşıdan oldu diyebilir miyim bu durumda, azıcık saygı duyun bilime ya,

Siz de bilime duyduğunuz saygıyı biraz da bize mi gösterseniz acaba kavga etmeye mi geldiniz ne bu konuşma şekli? aşıların hepsinin masum olmadıgını koronada gördük. Herkesin güvendiği profesörlerin oldugu dsö binlerce kişiyi ölüme sürükledi. Siz gözü kapalı güvenebilirsinizKESİN gerçeklerinize..
Bütün dünyayı yeni dünya düzeni ile yönetme peşindeler. Bunu da çoğu biliyor ama komplo olduğuna inanmak istiyor. Herkes biraz daha uyusun banane.. O beni ilgilendirmez. Benim hatam belli bir yaştan sonra tv açmam olabilir ancak duyu bütünleme işe çözülecek bir şey olmadıgını yaşayarak gördük. Ayrıca oğlum kol sallamayı yaptıgında tv ye bakmıyordu. Aşı vurulduktan sonra farkettik tüm olumsuzlukları.
Aşılar içinde bulunan alüminyum ya da cıva beyne ulaşırsa hasar bırakıyormuş. Çok nadir de olsa bazı çocuklarda yan etki yapabileceğini bize söyleyen de bir doktor ve bir hemşire. Üstelik aşı karşıtı olmayan kişiler bunu söyledi bize. Velhasıl herkesin görüşü kendine, dalga geçeceğinize siz de saygı göstermeyi deneyin.. iyi günler

Saygısızlık değil bu gerçekleri söylüyorum size, Herkes çocuklarına istediği kötülüğü yapmakta özgür maalesef, siz de devam edebilirsiniz yani ben saygı duysam ne olur duymasam ne olur. Burda insanların kafasını yalan yanlış bulandırıp başka bebelerin vebaline girmeseniz keşke...

Gerçekleri (!) söyleme şeklinizde bir sorun olduğunu düşünüyorum bunu da cahilliğinize veriyorum. Ben aşı karşıtlığı yapmadım. Kafası karışık bir arkadaş fikirlerimizi sordu. Muhalif olan sizsiniz. Ben de aşı yaptırıyorum ama hepsini değil. Veballik bir durum olduğunu sanmıyorum herkes belli bir olgunluğa erişmiş ki çocuk yapmış.. bırakın da kendileri karar versinler..

Kavga etmeye gelmedim ya niye kavga edeyim otizm falan hiçbir doktor söylemez çünkü öyle bisey yok aşı yan etkilerinde. Neye göre seçip yaptırdınız aşıları merak ettim

instagram da bir sayfa var, o sayfa yüzünden aşı karşıtlığı yayıldı.
Bir de tabi corona döneminde olanlar yüzünden önyargı oluştu.
öyle ki, kampanyalar başlatıldı HPV aşısı ücretsiz olsun diye, herkes kendini yırttı, sonra İstanbul ve Ankara belediyeleri ücretsiz uygulama başlattı bu sefer de nereden çıktı birden bedava uygulama diye bunu da sorgular oldu insanlar.

corona döneminde yapılan aşılar çok hızlı piyasaya sürüldü ve özellikle RNA aşıları yan etki yaptı,bu doğru.

ben rotavirüs aşısı için tedirgindim, onu da yine detaylı araştırma sonucunda kararımı verip yaptırdım, hepsini de yaptıracağım.

ancak bebeklerimize yapılan aşılar farklı. İçerikleri ise, bir maddenin belirli düzeye kadar bulunması zararsız kabul ediliyor, vücut tölere edebiliyor. Bunların çalışmaları, araştırmaları da çok uzun yıllara dayanıyor. Bu yapılan aşılar da dün çıkan aşılar değil.

Tr de Bebek ölüm oranları 1970lerde %128 iken, 80lerde 40a, 90larda 30a kadar düştü.
Son 10 yılda ise aşılama takvimine eklenen zorunlu aşılar ve özel aşılarla %9lara kadar geriledi.

Annelerimiz, anneannelerimizin muhakkak en az 1 bebek ölümünü dinledik.

Ki günümüzde beslenme, hava, tüm olumsuzluklara rağmen %9a kadar geriledi. Bunun tek sebebi de aşı.

Bunun aslında tartışılacak bir yanı yokta...

Aşıların otizme sebep olduğuna dair kanıtlanmış, bilimsel makale varsa pek tabi okumak isterim ancak sosyal medya ile kulaktan kulağa yayılan bilgiler çoğu.

Benim bildiğim kadarıyla sadece 1 tane var o da zaten hileli olduğu ispatlandı.

Bebekleriniz hakkında hayırlısı olsun. Sanırım bebeğimi ileride kreşe ve okula verirken en önemli kriterim diğer çocukların aşılama oranı olacak.

düşüncelerinize birebir katılıyorum

Diğer cocuklaatin aşısiz yada asılı olmasının size faydası ne

Kızlar bebeğimin ateşini dusuremiyorum ne yapmalıyım diş hazırlığı dedi doktor ve aksi gibi cumartesi sünnet oldu. Bir çıkıp bir iniyor uyuuamiyor bile

Diğer cocuklaatin aşısiz yada asılı olmasının size faydası ne
yurtdışında bazı okullar aşılı ya da aşısız ayrımına bakarak öğrenci kabulü yapıyorlar anaokulu ve kreşlerde çünkü veliler bu riske girmek istemiyor aşılı zaten bulaşmaz değil bunun cevabı yayılım artıyor aşılı da olsanız menenjitli ya da rota hastalığı bulaşmış ya da verem aşısız birinin yanınıza gelmesi gibi bulaşı artıyor ve çocuğun aşısız kardesine bulaşması gibi durumları engellemek için ama tabiki baska bir çocuğun aşısı beni ilgilendirmez hepsi sağlıklı olurlar inşallah birde kimse kimsenin düşüncesi değiştiremez ama seçim hakkım olsa ayrı sınıf ve okul seçerdim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…