2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
3 buçuk aylık bir öğünde kaç cc mama içmeli? Bazen doymuyor gibi oluyor emin olamıyorum. Emziriyorum aynı zamanda ama geceleri sütüm hiç olmuyor.

3 buçuk aylık bir öğünde kaç cc mama içmeli? Bazen doymuyor gibi oluyor emin olamıyorum. Emziriyorum aynı zamanda ama geceleri sütüm hiç olmuyor.
Benimki de 3,5 aylık akşamdan sonra sütüm azalıyor. Yatırmadan önce yani saat 9dan sonra 80-90 cc yapıyorum. Bazen bitiremiyor bile. Uyanıksa azıcık da emziriyorum ki süt üretimi artsın diye. Zaten mamayı alımca en az 4-5 saat uyur. O zamana kadar da senin sütün olur dinlendiğin için. Tabi çok geç yatmaman lazım. O da sütü etkiliyor.
Gün içinde emzirdiğim halde uyumuyor ya da aç gibi sürekli memede kalmak istiyorsa 60 cc yapıyorum mamayı, emzirirdikten sonra veriyorum . Zaten çok aç olan çocuk ağlıyor çok huysuzlanıyor

Biz 3 ay 3 haftalığız, 2 hafta öncesine kadar eds ile 60 cc veriyordum. Ama 2 haftadır ataklardayız, uyumuyor doymuyor sanırım sütüm de etkilendi biraz azaldı, o yüzden artık bazı öğünleri 90cc yaptım, hatta dün akşam uyumadan önce 90 ile doymadı ağladı bir 30 daha verdim. Önceden günde toplam 240-300 cc veriyorken şimdi 400-450 cc ye çıktık

rahat herhangi bir şikayeti yok, olunca müdahale ediyoruz. anlamadığım ilk 2 ay hergün yaptı bu çocuk, sonradan mı geriledi kasları 🙄

Dr tsh değerlerine, vitaminlerine falan baktı, normal korkma 6 ayı bekleyeceğiz dedi ama benim içime sinmiyor bir türlü
Ay çok geç gördüm biz de aynı durumdayız iki aya kadar her şey çok iyiydi şimdi müdahalesiz çok zor yapıyor bu hafta en son Salı günü yaptı süt alerjisi var çınarın kakası çok mukusluydu o tıkıyor diye düşünüyorum fitil vermek istemiyorum artık zart zurt osuruyor ama icraat yok sıyırmak üzereyim cerrahiye götürdüm herhangi bir sıkıntı yok gözüküyor ben de bekliyorum dün 5 aylık oldu

Ay çok geç gördüm biz de aynı durumdayız iki aya kadar her şey çok iyiydi şimdi müdahalesiz çok zor yapıyor bu hafta en son Salı günü yaptı süt alerjisi var çınarın kakası çok mukusluydu o tıkıyor diye düşünüyorum fitil vermek istemiyorum artık zart zurt osuruyor ama icraat yok sıyırmak üzereyim cerrahiye götürdüm herhangi bir sıkıntı yok gözüküyor ben de bekliyorum dün 5 aylık oldu

osman gönülal a abone oldum instada. abone olanlara özel canlı yayın açıyor orada dün kendisine sordum. eğer katı yapmıyorsa, huzursuzluk yoksa bu kabızlık değil, seyrek kaka durumu dedi. ne zaman isterse bırakın yapsın müdahale etmeyin dedi. Ben zaten bir süredir bıraktım müdahaleyi bir şekilde geçte olsa yapıyor ama bebek zeytinyağı aldım, hergün 1 çay kaşığı veriyorum 10 gündür. birde sürekli bağırsak masajı yapıyorum neredeyse her bez değişimi sonrası.

2 aydan sonra çok ama çok okudum bu sorunu yaşayanı. sonradan 6 aydan sonra düzelmişler. çocuğu yorup test mest hastane hastane de gezdirmek istemedim zamanla düzelecek inşallah

Kizlaar bizde 5. Aya girmemizle beraber diş belirtileri çıktı. Çok huzursuz yavrum yaaa, geçenlerde de ateşi çıktı indi ve nerdeyse 2 saate yakın ağladı. Eşim ecnazeden jel aldı onu sürünce rahatladı sustu. Bence bu dişler bizi çok zorlucak gibi 🙄

QUOTE="mihra78, post: 76810032, member: 1128700"]
kızlar bir ultrason cihazı en fazla kaç hafta geri ölçebilir normalde 35+1 im bütün ölçümlerin hepsi geride 4 hafta geri de olan bile var. Ağlamaktan çocuğuma zarar vermekten korkuyorum doktor çok önemsemedi şaka gibi !! Aynı cihaz 4 hafta geri gösterebilir mi bu mümkün mü?
BPD 32+5 HC 32+1 AC 33+5 FL 31+1
En son kontrolünde nasıldı ölçümler canım. Tansiyonun falan var mı
[/QUOTE]
Ultrason sonucunuz ne oldu acaba benim de bpd değerim 2.5 hafta önde çıktı normalde hep normal ilerlerdi çok korkuyorum

İyi akşamlar kızlar . Dün kontrolüm vardı benim herşey normal dedi suyu organları falan . Kilosu biraz fazla çoğu şeyde öndeyiz. 28+4 normalde kilosu 1470 gram çıktı . Onları çok önemsemedim de Bpd yani kafa çevresi 32+2 çıktı baya önde yani . Dr dediki kafası biraz benim gibi olacak dedi ben de boş bulundum hiiih koca kafalı mı olcak dedim 🤭 sonra bi kendime geldim kusura bakmayın size koca kafalı demek istemedim dedim güldü doktor da 😅 o anlık öyle geçti ama çok kafaya taktım yani bebeğimin kafası çok mu büyük gözükecek üzüldüm baya sağlıklı olsun önemli olan o ama insan yine de takılıyor. Var mı böyle bişey yaşayan ya da duyan ?
Benim bpd olcumum 2.5 hafta büyük çıktı acaba sorun yaşadınız mı siz normal de hep haftasına yakın çıkardı

Kızlarrr, 4 ay nasıl gidiyor, atak durumu yaşayan mama reddi, meme reddi yaşayan var mı? Ben mama+anne sütü ile devam ediyorum sağıp veriyorum anne sütünü 1,5 haftadır ne anne sütü ne mama kabul etmiyor, ne yapacağımı şaşırdım sizde durumlar nasıl

Kızlarrr, 4 ay nasıl gidiyor, atak durumu yaşayan mama reddi, meme reddi yaşayan var mı? Ben mama+anne sütü ile devam ediyorum sağıp veriyorum anne sütünü 1,5 haftadır ne anne sütü ne mama kabul etmiyor, ne yapacağımı şaşırdım sizde durumlar nasıl
Bizim geçti canım baya zordu şuan uyku yeme hepsi düzeldi şükür en fazla 3hafta sürüyormuş dr umuz öyle dedi geçecek sizin de🙏🏻

Kızlar selamm. Bebisleriniz babasında duruyor mu yani ağladığında sakinleşiyor mu yada babası uyutabiliyor muu? Bizde sadece benimle omzumda uyuyor babasında uyumuyor. Çoğu zamanda sadece bende sakinlesiyor merak ediyorum
Evet duruyor. Benden daha güzel oynuyor.

X