2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Günaydın kızlar. Benim heyet raporu almam lazım. Pazartesi günü işe başlamam gerekiyor ancak Müdürüm alabilirse heyet raporu alsın demiş. Normalde yıllık iznimi kullanacaktım illa rapor almamı istedi nedense
Neyse heyet raporu nasıl alınır torpil tanıdık dr vs olmadan alabilir miyim bilginiZ var mı ? Bende hipertansiyon teşhisi var ve doğumdan beri ilaçla duruyorum yoksa fırlıyor nedense. Doğumdan önce ilacı bile bırakmıştım oysaki o kadar iyiydim. Şimdi benim zaten kardiyolojiye görünmem lazım tansiyonun nedeni vs araştırmak zaten haftalar süren bir süreç.
Allah rızası için bilen yazsın kafamda bi sürü soru var. daha önce heyet raporu alan var mı ? özelde almam mümkün mü? Değilse araştırma hastanesi olur dediler ama şehir hastanesi de verir mi? Dikkat etmem gereken bir husus var mı ? En az kaç gün verirler. Benim tansiyon sorunum yeterli gelir mi heyete? Ekstra başka sıkıntılarımdan bahsetmeli miyim? Mesela bebek geç doğdugu için şu an 2,5 aylıkken analık iznim bitti. Bebek küçük bakacak kimsem de yok vs demeli miyim? Asıl sebebin bu oldugunu duyarlarsa vermezler diye korkuyorum

Canım ben daha önce almadım ama özel hastane de kamu hastaneleri de heyet raporu verebiliyor diye biliyorum ve tanıdık varsa çok kolay alırsın ama zaten tansiyon problemi varsa rahat alabilirsin.

Canım ben daha önce almadım ama özel hastane de kamu hastaneleri de heyet raporu verebiliyor diye biliyorum ve tanıdık varsa çok kolay alırsın ama zaten tansiyon problemi varsa rahat alabilirsin.
Tanıdık yok maalesef, ama özelden alınca kurum sıkıntı yapar mı bilemedim

Merhaba kizlar. Oğlum bu gün tam 3 aylık oldu. Gözlerimin önünde büyüyor
Bu gün tartildi 6.280 gr kilosu iyimi sizce. Bu ay tam 1 kilo almiş geçen ay üzülmüştüm az aldi diye. 3 kilo dogmustu. Bizim şükür gaz sancilari azalmaya başladi. Ama hala çoğu günler ayni saattee krizlere devam ediyor. Bu ayni saatte krizler aglamalar ne zmn bitecek ya

Maşallah bence kilosu gayet güzelaynı saatte ağlamalar bizde de oluyordu şu an 3 ay 20 günlüğüz, 2 gündür aynı saatte ağlama zahmetinde bulunmuyor bakalım inşallah en kısa zamanda sizinde düzelir

Maşallah guzel kılo almış bizde 2bucuk aylık oldu o aglamalar bızde de vardı aynı saatte ve saatler suren aglama bız çözduk artık. Asla çok uykusunun gelmesini beklemıyoruz bir de degısık Bı sallama stili gerceklestırdık öyle sallayınca uyuyo başka hıc Bı sekılde uyumuyor ve aglıyor. Sallamayı sevmıyorum ama bebek gercekten karakteriyle geliyor asla vazgecmıyor. Bir de her gun denedım pes etmedim çok sukur 2. Ayda emzıgi tuttu o da rahatlattı

Mesela şöyle yapiyor. Akşam saat 12 ye az kala uyuyor bile olsa uyaniyor. Sanki bir sey oliyormuş gibi agliyor. Hiç bir sekilde susmuyor sadece kucakta tasimamiz lazim o zmanda mutlu olmuyor hep aglamaya meyilli. Yere birakinca aglamaktan morariyor. Sesi gidiyor. Hani gaz degil cunku gaz olsa ikinmaya calisirdi bacaklarini karnina ceker. Yok bu oyle bir sey degil. Baska bisey bu. Saat gece 2 bucuk 3 bucuk oluyor uyuyor hic aglamamis gibi uykuya daliyor. Sonra sabaha kadar uyanmiyor sabah emiyor. Gunduz de iyi uyuyor. Elbet aglamalar huzursusluklar oluyor ama bu geceki başka bir seý gece olsun istemiyorum. O saate yakinlasinca bezini degistirdigimde dualarla korkuyla degistiriyordum. Sallasam bile uyumuyor hiç bir sekilde. Ama bazen aglamadigi gunler bile oluyor ama haftanin 5 gunu agliyor yani.
Ama çok belli ilk ay daha çok zorlamisti şimdiler çok daha iyi.
Hiç bir sekilde emzik almiyor

Kızlar merhaba benim bebişim 9 haftalık oldu. Benimle göz teması kurmuyor değil ama çok az kuruyor ve genelde tavana bakıp kendi kendine gülüyor. Doktora sordum normaldir dedi ama sanki böyle baştan savma normal normal dedi gibi hissettim. Sizin bebelerde de durum böyle miydi acaba?

Normal canım başlarda az oluyor yavaş yavaş artıyor bir iki gülüş bakış varsa korkma

Gün gectıkçe daha ıyı olacak ben çok araştırdım böyle Bı kolik tarzı varmıs aksamları aynı saatte başlayan 2 3 saatı bulan aglama krizleri dıye 4 aydan sonra geçiyormuş. Çok yorsa da hepsı gececek

Mart başı doğum yapan arkadaşlar regli oldunuz mu ?
9 mart dogum yaptim. 38 ci gün oldum galiba 6 7 gun suren kanama oldu. Sonrada olmadi arada sirada 2 kere sadece akinti seklinde kan gibi bisey geldi. Devamida yok yani. Içten içe test yapmak istiyorum artik

Sadece mama veren anneler, bebeklerinize Su veriyor musunuz ? Ben bugün bir çay kaşığı vermeyi düşünüyorum. Sağlık ocağındaki ebe verin dedi. Ve 8 gün sonra 4 aylık olcaz, oturtulmaya ne zaman başlanıyor acaba? Kendisi oturmak istiyor gibi hareketler yapıyor

Bir tek mama veriyorum su izin vermiyor doktorlar sağlık ocağıda verme dedi

Bende günde bir kez veriyorum, doktor anne sütü biraz daha sıvı formda olduğu için anne sütü alan bebeklerde gerek yok ama mama içen bebeklere bir çay kaşığı vermelerini tavsiye ediyorum demişti o yüzden veriyorum azcıkhavalarda sıcak biraz su verdiğimde rahatlıyor gibi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…