2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Mesela mustela içeriklerini vs sordum o yüzden ona hiç bulaşmadım.

Gemini ye kaynağın nedir bu bilgi için diye sorduğunda da , kaynaklarını belirtiyor:)

1717755520717.png

Kaç aylıktı acaba? Bir sorun yaşadınız mı bizde yaptırmayı düşünüyoruz var mı bir öneriniz şuna dikkat edin diyeceğiniz bir şey ☺️ ve tabi hayırlı olsun☺️
Valla bizim biraz zor gecti 🥹 aslinda sunnetlik birsey yok cok rahat gececekti ama bizim dikis yeriyle alakasi olmayan biryer kanamaya basladi 😢 tekrar gittik 2 dikis daha atildi ama ekstra bir zorluk yok bugun hele gayet normal her zamanki gibi erken yaptirmak cok iyi ama bizi talihsizlik vurdu doktorda sasirdi %1 yasadigimiz bir durum vurmus sizi diyodu 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️

kızlar iş görememezlik doğumdan 1 ay sonra yattı şimdi sgk yeninden para yatıracakmış 2 taksit şeklinde mi ödeme aldınız bir de doğum parası nereye yatıyor herkese verilen☺️

Bana da 2 taksit şeklinde yattı canım. İzine mart başında ayrılmıştım, Nisan başında biraz yattı, bir de birkaçgün önce yani Haziran başında tekrar yattı.
Ben daha önce ziraat bankası hesabımı tanımlamıştım sisteme, hiç ptt ile uğraşmadım, direkt banka hesabıma yattı para.

Valla bizim biraz zor gecti 🥹 aslinda sunnetlik birsey yok cok rahat gececekti ama bizim dikis yeriyle alakasi olmayan biryer kanamaya basladi 😢 tekrar gittik 2 dikis daha atildi ama ekstra bir zorluk yok bugun hele gayet normal her zamanki gibi erken yaptirmak cok iyi ama bizi talihsizlik vurdu doktorda sasirdi %1 yasadigimiz bir durum vurmus sizi diyodu 🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️🤦🏻‍♀️
Çok geçmiş olsun ben biraz stres yaptım kendime bakalım hayırlısıyla atlatalım inşallah bizde🙏

Kaç aylıktı acaba? Bir sorun yaşadınız mı bizde yaptırmayı düşünüyoruz var mı bir öneriniz şuna dikkat edin diyeceğiniz bir şey ☺️ ve tabi hayırlı olsun☺️
Canım benim oğluşum 25 günlükken oldu. Biraz böbrek büyümesi vardı daha anne karnında başlayan, doktorumuz bu duruma sünnetin iyi gelebileceğini söyleyince çocuk cerrahisine gidip sünneti yaptırdık. Biz zaten erek aylarda yaptırırz diye düşünüyorduk, çünkü çocuk dönmeye başladıktan sonra daha zor oluyormuş. Biz hiçbir sıkıntı yaşamadık çok şükür. İlk gün birkaç saat arayla calpol vermemizi söyledi doktor, bir de 3 gün boyunca bezini açtığımızda dikiş yerlerine terramycn antibiyotik kremi sürmemizi. 1 hafta sonra da kontrole gittik tamamen iyileşmişti.

kızlar biz yarın akşam Alanya'ya yola çıkıyoruz kısmetse.
Atilla'ya UV korumalı şapka aldım. Hem gözlerini bir nebze korur hem de ensesine, kafasını vs. UV korumalı olması çok iyi+en küçük bedeni bebişlerimize uygun.

Buarada gölgede dahi olsa denizden, havuzdan camlardan vs yansıyan güneş ışığı bebeklerimizin kornealarına çok zarar veriyor, henüz çok hassas gözleri akılınızda olsun, yüzünü ters yöne çevirin.

Aslında Decathlondan başka şapka beğenmiştim ama en küçüğü bile çok büyük.
Bunu şiddetle öneririm;

oğluşumun fotosunu da ekleyeyim :)

Eki Görüntüle 3438051
Oğluş çok şeker maaşallah 🧿

Ay canım evet evet hamileyimmm Allah'a bin şükür 🙏🏼❤ ikinci tüp bebek denememde tutturduk çok şükür. 11 haftalık olduk. Mide bulantısı ve yanması aşamasındayım, ağır atlatıyorum. Bir yandan da bebek eşyalarına bakıyorum dikkatim dağılsın diye. Bebek arabası işi çok zormuş. Sen nasılsın? Doğdu mu bebişin 😍😍😍😍🙏🏼🙏🏼🙏🏼
Ayy çok sevındım cnm, sağsağlim kucağına al inşallh, bızde 3 aylık olduk çok şukur🤲

Canım ben öyleyim hayat kalitem etkiledi acillerde geziyorum, migren atakları yaşıyorum ilaç almaktan bebeğimi emziremşyorum, yarın nurolojlye randevu aldım, acaba sezeryandan mı oldu
Migren değil de yüksek tansiyon olabilir mi ölçtün mü hiç ?

Bebekken yaptıracaksanız 6 ayı geçirmeyin. Popodan fitille uyusturdular oglumu. 9 aylıkken. O kadar kötü oldu ki cocuk. Beni tanımadı seslere aşırı tepki verdi korktu çığlıklar attı. Narkozun etkisindeyken bebeği hareket ettirmemek gerekiyor onu anladım. Odada uyusturdular. 10 dk sonra 6 kat aşağıya asansörle götürürken kucağımızda kafayı yedi. Saatlerce agladı titredi şokta gibiydi. Aklı ermeden yaptırın derim

zeytinyağında çok kararsızdım evet ona uygun zeytinyağı bakayım asit oranı vs çok önemliymiş, çok teşekkür ederim.
midesini boş yere suyla doldurmak istemiyorum evet çay kaşığı kadar olsa da zaten anca kayısı kadar mideleri avuç içi kadar. onun yerine anne sütü daha iyi geliyor bana
Doyduğundan emin olduktan sonra ver 3 kaşık. Hem su alıskanlıgı kazanır. 6 aydan sonra suya alışmaları zor oluyor bazılarında. Bir dr su verme dediyse başka dr a da sorun. Sudan zarar gelir mi hiç ? Bir bardak içirelim demiyoruz :) mideleri 90 cc sütü alıyor da 5cc de bizden olmasın mı 😅

kızlar biz yarın akşam Alanya'ya yola çıkıyoruz kısmetse.
Atilla'ya UV korumalı şapka aldım. Hem gözlerini bir nebze korur hem de ensesine, kafasını vs. UV korumalı olması çok iyi+en küçük bedeni bebişlerimize uygun.

Buarada gölgede dahi olsa denizden, havuzdan camlardan vs yansıyan güneş ışığı bebeklerimizin kornealarına çok zarar veriyor, henüz çok hassas gözleri akılınızda olsun, yüzünü ters yöne çevirin.

Aslında Decathlondan başka şapka beğenmiştim ama en küçüğü bile çok büyük.
Bunu şiddetle öneririm;

oğluşumun fotosunu da ekleyeyim :)

Eki Görüntüle 3438051
Maşallah.🧿 Bebek arabasındayken üstünü (acıkta kalan kısmı) müslinle de olsa kapatmayın tentenin aklınızda olsun. Geçen video gördüm. O şekilde 45derecelere çıkıyormus bebeğin yattığı yer. İyi tatiller 😍

Kızlar kızımın idrarında sürekli pembelik görüyorum bebeğim susuzmu kalıyor sadece anne sütü alıyor bu durumu yaşayan oldumu
Bize de doktor susuz kaldıgından oluyor demişti. Ancak sonradan öğrendim yeterince doymayan çocukta da oluyormuş. Önce su verip gözlemle geçmezse mama dene bir defalık istersen tabi. Sürekli görüyorsan doktora bi git ama korkma yüzde 90 susuz diyecektir sen önlemini al hemen

X