2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Kızlar acil yardım edin kayranın ateşi çıktı 37.7 bu ateş ölçeri kullanıyorum kulağını ölçtüm 40 çıktı ne bu doğrumu ödüm koptu
merhaba canım çok geçmiş olsun benim de oğlum var adı toprak. ateş problemini biz de çok yaşıyoruz maalesef. doktorum bana bi ateş ölçer tavsiye etti tempstar diye bi ürün. çocuğun koltuk altına yapıştırıyorsun sürekli ateş ölçümü yapıyo telefonda uygulaması var babystar diye. ateş yükselince direkt bildirim yolluyor. ben çok faydasını gördüm özellikle geceleri faydalı bi ürün bence araştır canm

valla ben gecele yaptım oğlum uyuyunca ki geceleri çok daha az süt üretimi oluyor. ona rağmen 2. kere de oldu bu.
Bende şaştım kaldım valla :)
Peki süt gelmese de sağıma devam ediyor musun mesela benim 5 dakika sonra süt hiç gelmiyor makinada. Gözün aydın canım darısı bana

Evet sabaha karşı ve çok sancılı oluyor malesef zorlanarak yapıyor çok sıvı olmasına rağmen
Canım benim bebeğimde öyle pıt pitlari da çok oluyor , 2 gündür çok fena neyden acaba diyorum sürekli gaz çıkarmaya calisiyor günde 2 3 kere kaka yapardı şimdi 1 2 ama çok zorlanıyor sıvıda olsa masaj hareketler, ama cikaramayinca çok ağlıyor daha hiç müdahale etmedik kaka işine, sen ne yapıyorsun gaz ve kaka icin yapamazken

Evet cnm burda hep konuşmuştuk. Aç kalmasın mama verelim dıye. Sen vermemişmiydın hastanede.

Bnce herkes bu yaz küçük bebekle tatile gıdecek oyuzden herkes acemi

Evet cnm burda hep konuşmuştuk. Aç kalmasın mama verelim dıye. Sen vermemişmiydın hastanede.
canım hastanede vermediler yanımıza da almadık meme emdi ama yetmedi demek ki çok ağladı 2 gün eve gelince verdim sonra bıraktım 10 gün sonra çok kilo verince başladım

Peki süt gelmese de sağıma devam ediyor musun mesela benim 5 dakika sonra süt hiç gelmiyor makinada. Gözün aydın canım darısı bana

evett evet benim de öyleydi. ama benim bebek emiyor ve şükür kg alıyor o yüzden ben sağıma işinden vazgeçmiştim kendimi boşa üzmemek için.
gelmese de devam ediyorum, memeleri pompaya alıştırıp terbiye etmek lazımmış. zaten en büyük hata gelmiyor diyip bırakmakmış. hakikatten de öyle oldu bende de

benimde ayni sorunum var antibiyotik aliyorum ama sanki gecmicek fayda etmicek gibi. Kizariklik var ve sertlik. Gitmek bilmiyor asiri biktim emzirmekten.

benimde ayni sorunum var antibiyotik aliyorum ama sanki gecmicek fayda etmicek gibi. Kizariklik var ve sertlik. Gitmek bilmiyor asiri biktim emzirmekten.
Ben de hiç geçmicek sanmıştım ama tavsiyeleri yaptıktan sonra tam da bıktıgım ve saldığım zaman düzeldiğini farkettim. Yalnız şimdi de sütüm azaldı. Azcık kanamam da var o da tetikliyor belki. Önceden gece bebek gec uyansa sertlikten canım yanardı şimdi hiç dolmuyor
Elinle uca doğru masaj yap sağarken. Önce banyoda elinle sag sıcak suyun altında,
Lahana yapragını buzluga at soğuyunca göğsüne koy her yerine değsin. ( bunu bir kere yapıp bırakma) Ardından yine o sertliği itekler gibi dayanabildiğin kadar uca itekle. Nas felak da oku. Nazardan da olurmuş. Canın bişey çekip yemezsen de olurmuş. Bi daha bişey kokarsa ya da canın çekerse ( çekmezse bile) avcunu yala ve göğsüne sür elini “umduğun bu mu “ de. Biliyorum saçma gelebilir ama herkes böyle yapmamı söyledi. Bidaha olacak diye korkumdan canım ne istese yapıyorum bunu

Bugün power pump ı denedim. Sağı 20 dk sağdım sola gecerken bebek ağladı solu emzirdim 5 dk sonra solu sağdım 15 dk falan . Sonra yine sağı 10 dk sağarken ağladı yine solu emzirdim. Bu nasıl power pumping oldu anlamadım yine de damla damla da olsa geldi süt. İnanır mısın toplam 35 cc cıktı ikisinden gündüz bidaha denicem inşallah artar

ama bebeğin emmiş ve 35cc çıkmış+akşam saatlerinden sonra süt azalıyor ve de power pumping tamamlamamışsın bile.
20+20 sonra da 3 kere 10ar dk.

gündüz sütü enerji verirken, akşamdan sonraki süt sakinlik veriyor bebeğe.
senin sütün var buna inan ve bir kaç gün dene, gör ve rahatla :) psikolojin rahatladıkça bu konuda sütün daha da artacak. ve lütfen bol bol su bir de sıcak duş mümkünse hergün al, çok faydası var ay hadi artıracağız ben inanıyorum sana

Bebek ağlayınca bakacak biri yok. Mecburen emzirdim. Bugün belki mama veririm fırsat olursa. Biliyorum sütüm var yani birden yok olmadı ya. Hem adet kanaması hem mastit hem iyi beslenememe hepsi üstüste geldi. Şimdi iyileştim düzelcek inşallah

Ay 2 gündür yazamadım, ben de perşembe başladım ama benim sütün en az olduğu akşamüstü saatlerinde ve 40 dakika yapabildim sonra oğlum uyanınca devam edemedim. 35 cc çıktı toplam 2 göğüsten. Pompayla değil oğlumla devam etmek zorunda kaldım power pumpinge Dün hiç pompa yapacak zaman bulamadım kvler şehir dışından geleceği için evi toplama yemek işleri falan. Bugün akşam inşallah 1 saat ayırıp yapmaya çalışıcam

lahanayi denicem bugun. Sanki sertlik hafif indi ama var yinede, 1 haftadir boyle. korkuyorum sertlik gitmezse eger ya kanserse diye dusunmuyorum degilim

valla ben de tekim zaten ben de ağladı mı meme veriyorum assff. power pumping öyle devam anca
dün yapamadım bugün de kayınvalideme gideceğiz artık yarına ben de :)

lahanayi denicem bugun. Sanki sertlik hafif indi ama var yinede, 1 haftadir boyle. korkuyorum sertlik gitmezse eger ya kanserse diye dusunmuyorum degilim
Sakın öyle düşünme. Benim kocaman bezeler bile yok oldu. Onu buz parcası gibi düşün. Eriyip yok olacak gibi anlamıcaksın bile. Ama antibiyotik içtim ben o da etkili oldu bence

valla ben de tekim zaten ben de ağladı mı meme veriyorum assff. power pumping öyle devam anca
dün yapamadım bugün de kayınvalideme gideceğiz artık yarına ben de :)
Moralim sıfır. Power pumping yaptım öğlen. Sütüm düne göre 10 cc arttı. Hatta daha az. Ve bugün 3 kere mama vermek zorunda kaldım. Sütüm asla gelmedi. Bestlak damla alcam inşallah yarın. İşe yarar demi son çarem

Ben sana solgar göndereyim mi canım aldım ama birkaç gün içip bıraktım. Faydası olmuştur ama bi yerde okumuştum sütün tadı değişiyormuş diye o yüzden bırakmıştım sütüm artar artmaz. Zaten bi sürü başka bişey de içiyordum diye.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…