2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Benim de 15-20 cc anca çıkıyor 😔 herşeyi deniyorum artmıyor. Bebeğimi her mama öncesi emzirmeye devam ediyorum ve ısrarla biberon vermeyip eds ile veriyorum mamayı. 2 ayı doldurduk artık eds ile ne kadar devam edebilirim bilmiyorum. Sadece gece emzirmesinde bebeğim emerken lıkırtı sesini duyuyorum, muhtemelen gece sütüm 15-20 den fazla, ama onu da sağıp kontrol etmedim hiç, pompadansa bebek emsin diyorum hep.
Bestlak hergğn 40-60 damla kullanıyorum, dereotu yiyorum bol, kuru incir hurma ceviz hergün yiyorum ama hiçbirinin tam etkisini görmedim. Malt içeceği deniycem şimdi ebebekten Promalt aldım bakalım.
Solgar ın brewer yeast takviyesini de denemeyi düşünüyorum, kullanıp fayda gören var mı acaba aramızda?
Bana hemşire bunları içirmişti

Solgar brewers yeast tablet günde 3 kez 2 ser tablet

Bestlak damla günde 3 kez 20 ser damla

Isırgan, rezene süt arttırır

3 kupa

Moringa protein bar ebebek

Momy power ebebek kutu kola gibi

Promalt içecek

Moralim sıfır. Power pumping yaptım öğlen. Sütüm düne göre 10 cc arttı. Hatta daha az. Ve bugün 3 kere mama vermek zorunda kaldım. Sütüm asla gelmedi. Bestlak damla alcam inşallah yarın. İşe yarar demi son çarem

10cc artmış neden mutsuz oldun anlamadım. Bebeğin emmeyi denedi mı?
Bestlak ben de hemen etki ediyor ya mastit oluyordum neredeyse.
Bir de yukarıda arkadaş bahsetmiş malt içeceği çok okudum burada.

ama bol su, sıcak duş, uyku ve beslenme düzeninde sorun var mı?

Genelde gece bebek uyuyunca sağıyorum ama yine de çıkmıyor çok. Akşam 9gibi mama verdim diyelim. Memem sütle dolmuş olsa da 30dan fazla çıkmıyor. Elimle sıksam daha çok akıyor ama makine iyi çekmiyor anlamıyorum neden. Ameda hastane tipi üstelik.
Hastane tipi medela symphony öneririm canım

bugün gittik, haliyle lavman yapıldı çünkü 12 gün oldu.
içi şişmiş bebeğimin meğer, o kadar çok yaptı ki, hafifledi resmen.
kan ve idrara bakıldı hiçbir sorun yok.
b12 vitamin eksikliği olursa anne de, bebekte de olurmuş ve o çok önemliymiş. ama bizde o da normal çıktı.
Dr fitil verdi 6. gün yapmazsa uygulayın dedi.
gazı çok kötü kokuyordu son günlerde, meğer kaka olduğu için içinde öyle kokarmış.

şimdilik durum bu, bakalım zamanla düzelir umarım. çok okudum nette de, 6 aydan sonda düzeliyormuş genelde.
Fitil denemiş miydin lavmandan önce?

Ben sana solgar göndereyim mi canım aldım ama birkaç gün içip bıraktım. Faydası olmuştur ama bi yerde okumuştum sütün tadı değişiyormuş diye o yüzden bırakmıştım sütüm artar artmaz. Zaten bi sürü başka bişey de içiyordum diye.
Çok sağol canım 🙏, dün aldım ben de başlıycam içmeye daha başlamadım. Tat değişimi konusunu görmemiştim, sanırım sütüm artana kadar kullanıp bırakırım ben de ( tabi artarsa 😂)
Bana hemşire bunları içirmişti

Solgar brewers yeast tablet günde 3 kez 2 ser tablet

Bestlak damla günde 3 kez 20 ser damla

Isırgan, rezene süt arttırır

3 kupa

Moringa protein bar ebebek

Momy power ebebek kutu kola gibi

Promalt içecek

Senin hemşire bütün tuşlara basmış maaşallah 👍 Eds den de çok fayda gördüğünü yazmıştın hatırlıyorum. Peki canım bu ürünlerden hangilerine sütün arttıktan sonra devam ettin, yani aslında hangisinden daha çok fayda gördüğünü düşünüyosun ve devam ediyor musun? Hala sadece süt verebiliyorsun değil mi bebişine?

10cc artmış neden mutsuz oldun anlamadım. Bebeğin emmeyi denedi mı?
Bestlak ben de hemen etki ediyor ya mastit oluyordum neredeyse.
Bir de yukarıda arkadaş bahsetmiş malt içeceği çok okudum burada.

ama bol su, sıcak duş, uyku ve beslenme düzeninde sorun var mı?
Evin yükü üstümde. 1 den önce yatamıyorum gece. Uykusız kalıyorum haliyle. Duş istediğim zaman alamıyorum eşim geç geliyor. Malt içeceğine güvenmiyorum ya. Ama solgar b 12 vit. aldım çok işe yarıyor dediler. Günde 6 tane için diyor ondan emin olamadım iki tane içiyorum.
Çok da iyi beslenemiyorum. Sabah kahvaltısı 12den önce olmuyor. Akşam yemeği 8bucukta anca.
Bebek emmeyi hep deniyor ama koyunca uyumuyor aç kalıyor belli. Üstüne 90 cc mama verince saldırıyor resmen. Bi de mama içince güzelce uyuyor. Yani aslında sütümün olmaması için bi çok sebep var. Sebeplerin çoğu da benden ötürü. Memenin suçu ne demi ☺️

Çok sağol canım 🙏, dün aldım ben de başlıycam içmeye daha başlamadım. Tat değişimi konusunu görmemiştim, sanırım sütüm artana kadar kullanıp bırakırım ben de ( tabi artarsa 😂)

Senin hemşire bütün tuşlara basmış maaşallah 👍 Eds den de çok fayda gördüğünü yazmıştın hatırlıyorum. Peki canım bu ürünlerden hangilerine sütün arttıktan sonra devam ettin, yani aslında hangisinden daha çok fayda gördüğünü düşünüyosun ve devam ediyor musun? Hala sadece süt verebiliyorsun değil mi bebişine?
Evet canım sadece süt veriyorum doğru o yöntemden çok fayda gördüm o sayede emzirdim. Ben en fazla Rezne çayı ve bestlak işe yaradı gibi geldi diye hala onlara devam ediyorum. Bir de hipp anne çayı alıyorum Migros'tan. Çok fazla su içiyorum ve her gün en az 250 gr et balık tüketiyorum hatta 500 gr diyebilirim.

Eskiden bu gruba gırdıgımde mesajları okuyamazdım sayfa dolusu yazışmalar olurdu sımdı Bı kac gunde bir giriyorum anca 2 ya da 3 herkes çocuktan sonra allahından bulmuş 🤣 bende tabi 😅 hepinize kolay gelsın anneler hele 2 ve ustu çocugu olanlara 😅

Kızlar selam ben mayıs annelerinden geldim🥰 süt arttırıcı neler yaptınız biraz takılıyorum bu konuya sütüm az geliyo tecrübelerinize ihtiyacım var sadece bestlak damla kullanıyorum

AA kuzum bende prego scala aldım yeni senin aldığın traveldan kabine dönüyor ama anneye bakmıyor karşıya bakıyor ben bana baksın istediğim için scala modeline karar verdim yoksa onuda çok begenmistim güle güle kullanın bende 11 bine aldım
Canım ben de bebek arabası almayı düşünüyorum da memnun musun Scala dan? Çift yönlü olsun diye Scala düşünüyorum ama ağır da olsun istemiyorum. 4. Katta oturuyoruz ve asansör yok. Hafif taşıması kolay olsun istiyorum.

Evet canım sadece süt veriyorum doğru o yöntemden çok fayda gördüm o sayede emzirdim. Ben en fazla Rezne çayı ve bestlak işe yaradı gibi geldi diye hala onlara devam ediyorum. Bir de hipp anne çayı alıyorum Migros'tan. Çok fazla su içiyorum ve her gün en az 250 gr et balık tüketiyorum hatta 500 gr diyebilirim.
Maaşallah canım inşallah böyle devam eder. Hipp anne çayını bende içiyorum, e bebekten ali ünyazıcı anne çayı almıştım ikisini karışık içiyorum. Ben proteine çok dikkat emiyorum, haftada 2-3 anca et balık yiyorum sanırım. Arttırsam iyi olacak benim de.

X