2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
YesilveMavi YesilveMavi
tesadüfen önüme düştü şimdi.
normalde power pumping günde 3 kere öneriliyor ama bu anne mesela 3 gün boyunca günde 1 kere yapmış bir yandan aktif emzirdiği için

Ay aman maşallah 🧿🧿🧿
nasıl beslenmesi, sadece anne sütü mü?
mama takviyesi var mı? bir de kaç kg doğdu? ay bi sürü soru :))

biz 2 aylık aşılarında 2sini 1 günde, veremi ise dün olduk. sanırım ayrı ayrı olduğu için mi bilmiyorum hiçbir yan etki yaşamadık çok şükür.
ama zaten eskisi kadar ağır etki yapmıyormuş, sizin de rahat geçer inşallah ☺️
Ne güzel canım yan etki olmaması İnşallah bizimde olmaz ateş olmasın da , mama yok canım çok kısa kısa emiyor doyuyor mu diyordum memeden ağlayarak ayrılıyordu tazyik sorunu vardı , hızlı emdiği için doyuyor sanırım , çünkü kilo alımı çok şükür iyi ağlaması da gaz diye düşünüyorum artık, kolay kolay memede uyuyakalmiyor gaz geliyor, 3230 doğdu canım 3kg di 2 3 gün sonra

Ne güzel canım yan etki olmaması İnşallah bizimde olmaz ateş olmasın da , mama yok canım çok kısa kısa emiyor doyuyor mu diyordum memeden ağlayarak ayrılıyordu tazyik sorunu vardı , hızlı emdiği için doyuyor sanırım , çünkü kilo alımı çok şükür iyi ağlaması da gaz diye düşünüyorum artık, kolay kolay memede uyuyakalmiyor gaz geliyor, 3230 doğdu canım 3kg di 2 3 gün sonra

Ay valla maşallah 🧿🧿🧿 biz 3660 doğduk, 3300 ayrıldık. Şuan 5.5 kg olduk daha. 12 mart doğumluyuz. Sütün çok güzel yaramış 🧿🧿🧿

olmaz Allahın izniyle, ara ara ateş kontrolü, fazla sıcak tutmazsan bir de geçer gider ☺️

Ben de yan etki çok olmasın diye rota aşısı alıp gittim bir gün öncesinden. Hepsini aynı gün yapmamız gerekiyor diyip geri çevirdiler beni bana da mantıksız geldi eemek yapilabiliyormus ayrı günlerde.bugun 4 Aşı birden oldu bakalim ins ateş olmaz

Ben de regl gibi bişey oldum. Ara ara kan geliyor ama bitmiyor tamamen. Neyin nasibi bu kadarmış. Regl olunca süt mü kesiliyor?
canım hiç öyle düşünme baktım regl haftası azıcık kesilirmiş sonra yine gelirmiş ama benim bebek istemiyor çok ağlıyor memeyi görünce artık zorlamıyorım nasibi bu kadarmış diyorum zaten ağız gargarası olur o kadarcık sütümden

Ben de yan etki çok olmasın diye rota aşısı alıp gittim bir gün öncesinden. Hepsini aynı gün yapmamız gerekiyor diyip geri çevirdiler beni bana da mantıksız geldi eemek yapilabiliyormus ayrı günlerde.bugun 4 Aşı birden oldu bakalim ins ateş olmaz

rota 3. ay yapılıyor diye biliyorum.
siz hangi aşıları yaptırdınız?

Masallah canım, bn yatarken 80 verıyorum, bırde gün içinde verıyorum geri kalanı anne sütü, istıyor aslında dahada verırdım ama bni emsin dıye uğrasıyorum
canım emdiği kadar emsin anne sütü şifadır 🙏ama mama da hayat kurtarıcı sakin tok bebek hastanede vermediğime ilk ay ona bile pişmanım ilk iki gece ve o ay çok ağladı meğerse açlıktanmış şimdiki aklım olsa mama verirdim o kadar üzmezdim

canım ben de rota yaptıracağım menenjitle hangisi birlikte yapmak istiyorlar ki 3 aylığız

Benımkı de 5. Gunde yapıyo bazı doktorlar sadece anne sütü alıyorsa 10 gune kadar normal dıyo ama bende takıyorum kafama 😪 Dr dan sonra bana da soyler mısınız benımde niyetim var bu konu ıcın Dr a gıtmeye

bugün gittik, haliyle lavman yapıldı çünkü 12 gün oldu.
içi şişmiş bebeğimin meğer, o kadar çok yaptı ki, hafifledi resmen.
kan ve idrara bakıldı hiçbir sorun yok.
b12 vitamin eksikliği olursa anne de, bebekte de olurmuş ve o çok önemliymiş. ama bizde o da normal çıktı.
Dr fitil verdi 6. gün yapmazsa uygulayın dedi.
gazı çok kötü kokuyordu son günlerde, meğer kaka olduğu için içinde öyle kokarmış.

şimdilik durum bu, bakalım zamanla düzelir umarım. çok okudum nette de, 6 aydan sonda düzeliyormuş genelde.

canım hiç öyle düşünme baktım regl haftası azıcık kesilirmiş sonra yine gelirmiş ama benim bebek istemiyor çok ağlıyor memeyi görünce artık zorlamıyorım nasibi bu kadarmış diyorum zaten ağız gargarası olur o kadarcık sütümden
Benim de çok azaldı ama mastitten sanmıştım. Ay inşallah tamamen bitmez. Akşam saatleri iyice bitiyor süt mama veriyorum mecbur. Senin için de hakkında hayırlısı olsun. Azcık da gelse bırakma sen yine de. Bakarsın o şekilde aylarca gider. Aranızda bağ olur

bugün gittik, haliyle lavman yapıldı çünkü 12 gün oldu.
içi şişmiş bebeğimin meğer, o kadar çok yaptı ki, hafifledi resmen.
kan ve idrara bakıldı hiçbir sorun yok.
b12 vitamin eksikliği olursa anne de, bebekte de olurmuş ve o çok önemliymiş. ama bizde o da normal çıktı.
Dr fitil verdi 6. gün yapmazsa uygulayın dedi.
gazı çok kötü kokuyordu son günlerde, meğer kaka olduğu için içinde öyle kokarmış.

şimdilik durum bu, bakalım zamanla düzelir umarım. çok okudum nette de, 6 aydan sonda düzeliyormuş genelde.
Ayy nasıl rahatlamıstır sımdı 12 gun çok uzun Bı sure 😪 benımde kızımın 3 4 gun sonra gazı kötu kokmaya başlıyor hıc b12yı de duymamıstım en ıyısı bende gıdeyım ne kadar normal deselerde 5gunden sonrası çokta normal degıl 😔 sizede çok gecmıs olsun ıns bundan sonra her gun yapar kakalarını 🙏

Mastit oldum kızlar 😭😭😭 mahvoldum çok kötü günler geçirdim. Ateşlendim en kötüsü oydu. Tıkanıklığın bir kısmını açtık ama hala tıkanık bi yarısı. 4-5 gün oldu. Antibiyotik de içiyorum düzelme yok. Sağıyorum masaj yapıyorum sıkıyorum sıcak banyo soğuk lahana, bebeği tersten emzirme vs denemediğim kalmadı. Düğüm kalıcı hale geldi sanki. Fikri olan var mı tamamen nasıl kurtulabilirim ??? Eskisi gibi sütüm de yok. Doymuyor mecbur mama veriyorum
Havluyu ıslatıp ütüyle ısıtıp göğsüme koydum ben plastik tarakla mememi başından ucuna doğru bastırarak tarar gibi yaptım çok şükür rahatladım baya

Ayy nasıl rahatlamıstır sımdı 12 gun çok uzun Bı sure 😪 benımde kızımın 3 4 gun sonra gazı kötu kokmaya başlıyor hıc b12yı de duymamıstım en ıyısı bende gıdeyım ne kadar normal deselerde 5gunden sonrası çokta normal degıl 😔 sizede çok gecmıs olsun ıns bundan sonra her gun yapar kakalarını 🙏

evet gerçekten uzun, hiçbir sıkıntı belirtisi de vermedi ama muhtemelen bugün yarın coşardık. inşallah daha sık yapar temennim o.

evet b12 gelişim için de çok çok önemliymiş bebekte düşükse, annenin düşük demekmiş direk. bunu öğrendiğim de iyi oldu. çok teşekkür ederim, size de çok geçmiş olsun ❤️

12 mart doğumluyuz, 2.5 aylık.
videonu açamadım ama aynısı sanırım.
ben bu video sayesinde öğrendim emzirmeyi ilk bebeğim, defalarca dikkatle izledim sonra mememde denedim nasıl tutunca, neresinden sıkınca süt geliyor diye.

her emzirme sonrası olmasa da, olabildiği kadar. Devleti neden söyledim, ben de özelde doğum yaptım ama oranın hemşireleri çok tecrübeli değildi.
Sarılık sebebiyle (19a çıkmış) hastaneye yattık ve ben devlete gittim. İnanılmaz bir ilgi gördüm. Saatlerce ağlarken, hemşireler bana psikolojik destek verdi resmen bir de :))

Bebeğin bu kadar yüksek sarılığı için sebep bulamadılar. Değerlerin hepsi normaldi çünkü.
Dr emzirme danışmanını da yanıma gönderdi ve 1 saat danışman beni ve bebeği takip etti, bilgilendirdi.
Sonrasında da eğer sütün azalırsa, bebek memeyi reddederse, ya da herhangi bir sorun yaşarsan hiç randevu vs almadan direk gel hallederiz dedi.
Yani doğum, emzirme, yenidoğan vb konularda devlet hastaneleri gerçekten çok çok iyi. Ben çok şaşırmış ve memnun kalmıştım.
O yüzden özellikle devlet önerdim ☺️

bence o kür bu kür değil de, bol su ve ısrarla emzirme/pompa en etkilisi. Power pumpingte o yüzden önerdim ☺️

happy Kids kullanıyorum ama atak haftalarına takılmıyorum insan ister istemez geriliyor ve yansıtıyor bence. ama gelişim için bakıyorum ☺️

Evet ilk günler ben de bu videodan çok faydalandım. Aynı kullanıcının “Increasing your milk supply” isimli bir videosu var, onu eklemeye çalışmıştım. O videoda emzirirken göğsü elle bastırarak sıkıştırmanın (göğüs ucuna en uzak yerden) faydası olduğundan bahsetmiş. Ben pompa yaparken bu işlemi denediğimde bir miktar süt akışını hızlandırdığını farkettim.
Devlet hastanelerinin bu kadar iyi olacağını ben de tahmin etmezdim canım çok sağol belki şehjir hastanesine gidebilirim, önden randevu mu almalıyım bilmiyorum tabi bir araştırayım bakalım.
Power pumping e yarın başlıycam inşallah, akşam sütüm çok azaldığı için sabah yapmam lazım ama gündüz evde yalnızım bebeği uyutup 1 saat ayırabilriim umarım.

YesilveMavi YesilveMavi
tesadüfen önüme düştü şimdi.
normalde power pumping günde 3 kere öneriliyor ama bu anne mesela 3 gün boyunca günde 1 kere yapmış bir yandan aktif emzirdiği için

Çok Sağol canım 🙏günde 3 kere önerildiğini bilmiyordum, ben günde 1 kere 1 saatini ayırabilir miyim acaba diye düşünüyorum, yarın sabah denemeye başlıycam bakalım, ben de aktif emzirmeye çalışıyorum zaten.

Çok Sağol canım 🙏günde 3 kere önerildiğini bilmiyordum, ben günde 1 kere 1 saatini ayırabilir miyim acaba diye düşünüyorum, yarın sabah denemeye başlıycam bakalım, ben de aktif emzirmeye çalışıyorum zaten.

Ay ben de bu akşam denedim ilk defa. oturdum TV karşısında 1.5 saattir süt sağıyorum ve ilk defa 110cc gördüm ağlıycam 😂 bir de bir şey daha farkettim, arada memeyi çıkarıp tekrar yerleştirdim. meme ucu biraz kayınca tam çekmiyor demek farkında olmuyormuşum. Arada çekip tam tekrar ortalayıp yerleştirdim, süt gelmezken her defa tekrar gördüm, aklında olsun. ay ben de akşamdan akşama 3 gün yapacağım bakalım. benim de ilk buarada haberlerini bekliyorum:)

X