2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Kaç saat uyuyor yani gece uyuyunca sabaha kadar süt içmeden?
Canım alarm kuruyorum 2 saate bir emzirmeye devam ediyorum. Uyurken de emiyor 10-15 dk emzirip yatağına koyuyorum uykusuna devam ediyor. Sabah 8-9 gibi aktif uyanma oluyor ondan sonra kalkıyoruz zaten. Salı günü kontrolümüz var doktoruna soracağım gece o uyanmadığı sürece emzirmeme meselesini artık doktorun demesine göre hareket edeceğim bakalım.

Neden d vitaminin zararı mı varmış, neden tereddüt ettiniz ki merak ettim ben veriyorum da

ya anlayamadığım anne sütü alan insanların ömrü daha uzun mu oluyor ya da hiç hastalanmayıp daha sağlıklı oluyorlar anne sütü candır şifadır nimettir
ama hayat da bir kaderdir şanstır

Neden d vitaminin zararı mı varmış, neden tereddüt ettiniz ki merak ettim ben veriyorum da
Yok zararını hiç duymadım aksine doktorlar rutinde veriyor ama anne sütünde olmadığından acaba çok gerekli mi diye ve bebeğimi huzursuz mu ediyor diye şüpheye düştüm diye bir deneyeyim dedim oğlumda hiç kullanmadım bu arada ona rağmen değerleri iyiydi hep. Ama tabi en iyisi herkesin doktorunun dediği bende 2.ay kontrolünde sorucam görüşünü

Kuzum senin kadar erken geçmiyorum ben biraz keyifçiyim salonda takılıyorum tek de götüremem aklım kalıyor o yüzden gece 11 gibi geçiyoruz ortalama. Bebeğim 41 günlük
bizimde zamanla düzelir bir sıkıntı yoktur inşaAllah yaa, kilo alımı çişli bezi iyi olmaza doymuyo mu diye düşüncem ama yok

Anladım canım, bizim doktorumuz verdi 1 haftalıkken başladık hala da kullanıyoruz bir zararı yoktur inşallah

bizimde zamanla düzelir bir sıkıntı yoktur inşaAllah yaa, kilo alımı çişli bezi iyi olmaza doymuyo mu diye düşüncem ama yok
Gündüz benimki full memede kuzum yani o zaman benimki baya baya aç olması lazım. Kilo alma durumu iyiyse ondan hiiiç şüpheye düşme, ben zamanında yaptım sen yapma.Geçen bir doktor dinlemiştim anne sütünü bebekler hızlı sindiriyormuş o yüzden acıkma süreleri kısa oluyormuş. Bir de her bebeğin aktif olduğu süreler farklı kıyaslamak da doğru değil. Anlattığına da bakılırsa bebişin iyi durumda bence

bence de, o konuda stres yapmayacağım hiç. zamanla düzelsin inşallah çok yorucu oluyor çünkü gece sürekli uyanmak

canım peki gece her emmeden sonra gazını alıyor musun uyanmıyor mu öyle, bizimki emmeden sonra uyumaya devam etse de gazını alırken uyanıyor

Kızlar bebeği 40 günü geçip hala göbekte sarı akıntı vs olan var mı
Benim kızımda akıntı yok hiç de olmadı ama 15.gün kontrolünde doktor muayene etti, ufak bir açıklık kalmış, akıntı olmaması için gümüş nitrat süreceğiz dedi. Siyah kalem gibi bir seyle göbek deliğinin içini boyadı, bikaç gün siyah akıntı olabilir korkma dedi, bikaç damla akıntı oldu sonra iyileşti. O uygulamayı yapmasa belki öyle olurdu bizim de, doktoruna bir danış istersen

Kızlar selam, bugün 40ımız çıkıyor 40 uçurma banyosu yaptıran var mı? neler yaptınız, nasıl yaptınız fikir verirseniz çok sevinirim
Pirinç, çörek otu, şeker ve tuz. Nazar boncuğu, altın, gümüş, ay taşı, alyanslarımız ve ksyınvalidemin getirdiği 40farklı çiçek ve yaprakla suyunu hazırladık. Yıkama kovasındaki suya birer çimdik azar azar pirinç çörek otu seker ve tuzdan attım tek tek niyetlerimi söyleyerek. Diğer şeyleri de suya güzel dileklerle bıraktık. Sonra çiçekleri de halası babaannesi babası ve ben biraz biraz kovaya ekledik, babası suyunu döktü ben yıkadım, kara sular aşağı Nilkuşumuz yukarı diyerek biraz da duygular şelale ağlayarak yıkadık bebeğimizi giydirdik mis gibi, oldu bitti bu bir şaman adeti ama biz yıkarken de kayınvalidem kenarda dualar okudu, halası kendi dileklerini diledi. Bal, yumurta falan gibi alerjen şeylere hiç bulaşmadık bu arada. Konulan her sey sembolik, maksat güzel dileklerle enerjilerle yıkamak bebeği

Eklentiler

• IMG-20240414-WA0022.jpg
    169,8 KB · Görüntüleme: 66
  • IMG-20240414-WA0021.jpg
    212,4 KB · Görüntüleme: 63
  • IMG-20240414-WA0024.jpg
    183,4 KB · Görüntüleme: 66
ya anlayamadığım anne sütü alan insanların ömrü daha uzun mu oluyor ya da hiç hastalanmayıp daha sağlıklı oluyorlar anne sütü candır şifadır nimettir

D
Süt işi kesinlikle nasip
İlk bebeğim de sütüm çok azdı 9 ay emzirebildim, 3.aydan itibaren mama annesütü aldı
2.bebeğim 3,5 yıl anne sütü aldı
Aynı meme, aynı anne, bebeklerin nasibi

Kizlar bebeklerin El refleksi yani. Kendini korkutarak uyanmasi ne zaman geçer. 6 haftalik olduk dogdugundan beri kundak yapiyorum. Ne zamn kundaktan açsam acaba.

sütünden maske mi
duvarlara adını da yazıyormuymuş
ay çok özür dilerim sinirlerim bozuldu
Benimde bozulmuştu bir de üstüne gece 1.30-2ye kadar oturdular artık gidin diyr yalvaracaktım bebek uyumadı ben yorgunluktan ölüyorum benim için zor bir geceydi
Eski arkadaşım olurdu
İstanbuldan taşınıcaam zaten eskisi gibi görüşemeyeceğiz ve bunu da asla unutmayacağım
Bende anne sütü almışım ama bünyem çok zayıf hemen hasta olurum meselaaa Tabiki anne sütü çok kıymetli bunu kimse inkar etmiyor ama olmayınca ne yapacağız çocuk açlıktan ölsün müüü ki onu geçtim ilk hafta yoğun bakımda yatarken süt sağıp götürdüm ilk sütü bol bol içti oğluş bir günde 130gr aldığı olmuştu sadecr anne sütüyle ama bir kayınvalide terörür yüzünden böyle oldu ne yazıkki

bence de, o konuda stres yapmayacağım hiç. zamanla düzelsin inşallah çok yorucu oluyor çünkü gece sürekli uyanmak
Evet gerçekten öyle ben de alarm çalınca daha yeni uyudum hissiyle çok zor kalkıyorum o yüzden hiç verimli uyuyamıyorum. Aralıksız uyumayı özledim

canım peki gece her emmeden sonra gazını alıyor musun uyanmıyor mu öyle, bizimki emmeden sonra uyumaya devam etse de gazını alırken uyanıyor
Almıyorum canım ilk zamanlar çok denedim ama uyurken üst gazını çıkarmıyor, uyanıkken çıkarıyor. O yüzden emzirip direkt yatırıyorum artık

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…