2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
Ultra air bizimki canım
Kız yazdığına güldüm 😬

Canım bana çok geldi giydirdiklerin🙈
Ben sıfır kol zıbın üstüne de uzun kollu üst, bir patikli don üstüne çorap, yada tulum, altına sıfır kol zıbın, üstüne de ince battaniye örtüyorum geceleri, gündüzleri sadece karnını sarıyorum, bizim ev sıcak, çok güneş alıyor 25 26 derece oluyor gündüz

Mis gibi yaparsın, hatta daha iyi yaparsın, düzenin daha iyi olur

Ayy nem kısa kol, kapriyle uyuyorum
Üstümde de ince pike, ona rağmen de sıcak terliyorum yazın ne yapavam🥴
Bizim evimiz sıcak baya
Bizim ev en fazla 24 oluyor gündüz örgü battaniye penye kadar ısıtmaz diye düşünüyorum bilmiyorum ki bende

Hayır canım emdikten sonra hemen dikleştir bir süre öyle tut,çok giydirirsen sen farkına varmadan terler o zaman daha çok üşür. Şuan artık üşünecek hava kalmadı, çok giydirme canım. Çok sarıp sarmalamak ne kadar kustu belki fazla emdi fazlalığı çıkardı
Bütün emdigini kustu galiba baya kesmik gibi çıkardı hiç böyle kusmamıştı emzirdikten sonra dik tutup omzumda gazini çıkarıyorum sonra altını aldım babasına verdim yarı dik göğsündeydi elimi yikayip gelene kadar kusmuş gece sadece kafası terliyor kurulayıp şapka değiştiriyorum sadece 23 derecenin altına inmiyor ev ama emin olamıyorum

Bütün emdigini kustu galiba baya kesmik gibi çıkardı hiç böyle kusmamıştı emzirdikten sonra dik tutup omzumda gazini çıkarıyorum sonra altını aldım babasına verdim yarı dik göğsündeydi elimi yikayip gelene kadar kusmuş gece sadece kafası terliyor kurulayıp şapka değiştiriyorum sadece 23 derecenin altına inmiyor ev ama emin olamıyorum
Canım emdikten sonra altına alma alt alma işlemini genelde emmeden yap, oda kusmayı tetikliyor ve şapka takma ben ne şapka ne eldiven takmadım canım. Fazlasını kusmuştur bence. Stres yapma sakın yavaş yavaş alışacağız bebeklerimize

Kızlar burun tıkanıklığı nasıl gideriyorsunuz, aspiratörle temizliyorum ama açılmıyor. Yıkama işlemini yapamıyorum cesaret edemiyorum :KK43: çok burnundan hırıltı geliyor ememiyor resmen :KK43:
Geri kafali diyceksiniz ama bence en iyi yontem anne sutu buyuk oglumu serum fizyoljikle oksijenli suyla akcigerine kacirdim astim hastasi oldu daha kötu oldu diger cicuklarima anne sutu en iyisidir damlat burnu nemlwnince ince bi bezle sil

Kızlar burun tıkanıklığı nasıl gideriyorsunuz, aspiratörle temizliyorum ama açılmıyor. Yıkama işlemini yapamıyorum cesaret edemiyorum :KK43: çok burnundan hırıltı geliyor ememiyor resmen :KK43:
Offff aynı şey suan başıma geldi fizyolojık serumla yapıyordum ama acmadı cocuk resmen nefessiz suan

Peynir kesigi gibiyse sütun masallah yaramis demejtir usuttugunden degil usutunce keskin bir kokusu oluyo sDe sutse fazlasini cikartiyodur butun bebekler kusar canim benim evimde sicak bi sifir kollu zibin bi uzun kollu zibin bide ustune bisey giydiriyorum hep boyle giydirdim ince giydirince karninin agridigini hissediyorum hemen sancilaniyor

Burnu cok tıkanık git gide coğaldı tıkanıklkk ne yaptıysam acamadım eşimde vardiyalı calısıyor 12 de gelecek dakikaları sayıyorum valla
Cnm bizde de aynı durumlar eşim burnunu yıkıyor serum fizyolojikle 5 ml serum fizyolojisi sringayla çekiyor yan çevirip üst burun deliğinden 2.5 ml sıkıyor diğer taraftan çıkıyor diğer tarafa da aynısını yapıyor ama ben cesaret edip yapamam 2 kere doktora gotrdm ciğerlerine inmesinden korkuyorm cnku 2 doktorda sknti yok serum fizyolojik bol bol temizleyin dedi

Canım emdikten sonra altına alma alt alma işlemini genelde emmeden yap, oda kusmayı tetikliyor ve şapka takma ben ne şapka ne eldiven takmadım canım. Fazlasını kusmuştur bence. Stres yapma sakın yavaş yavaş alışacağız bebeklerimize
Emerken mıçıyor benimki 🥴 emmeden ve emdikten sonra alıyorum o yüzden bir gozunde akıntı vardi şapka takmadiniz mi kafası üşümüştur dediler o yüzden hiç çıkarmadım eldiveni banyo yapınca takıyorum bende sonra çıkarıyorum inşallah alışalım artık tek bakıyorum eşimde yardımcı oluyor ama o beni daha çok strese sokuyor herşeye karışıyor kaynanamın eksikliğini hissettirmesi sağolsun

Bir de elleri hep ağızlarında Allahım aç elini boğazına kadar sokmuş çek de biberonu vereyim yok ben elini çekiyorum tam biberonu vericem hop o elini yine ağzına sokuyor sonra sinirleniyor ağlamaya başlıyor sanki ben vermiyorum emziği eliyle çeki patlıyor ağlamaya başlıyor eliyle biberona vuruyor biberon ağzından kayıyor ağzında biriktirdiği mama her yerine akıyor ay anlatsam daha anlatırım yani bi değişiklerdi kısaca 🤣 sürekli bi tepinme hali bazen yarım dönüyorlar ya da tam dur 360 derece koltukta dönmeye başladılar artık bıraktığım yerle bitiş yerleri farklı oluyor 🤣 yer matı oyun halısı aldım arttık yere geçiş yapacağız 140 cm koltuk genişliğine Sığamaz olduk düşün öyle tepinme hareketlenme ayaklarını tepe tepe inecekler koltuktan
Yaaa bu anlattıklarını birebir yaşıyoruz kuzum ya ama daha 41. Gündeyiz benim kız erken mi atağını yaşıyor ne yapıyor ağlama krizleri uyku sorunları ay ay huni takıp gezicem bende az kaldı

Peynir kesigi gibiyse sütun masallah yaramis demejtir usuttugunden degil usutunce keskin bir kokusu oluyo sDe sutse fazlasini cikartiyodur butun bebekler kusar canim benim evimde sicak bi sifir kollu zibin bi uzun kollu zibin bide ustune bisey giydiriyorum hep boyle giydirdim ince giydirince karninin agridigini hissediyorum hemen sancilaniyor
Kendimden bir kat fazla olmuş oluyor ayaklarını sıcak tutunca gaz daha kolay çıkıyor sanki hayırlısıyla yaz gelseydi bu ara havalarda emin olamıyorum

Cnm bizde de aynı durumlar eşim burnunu yıkıyor serum fizyolojikle 5 ml serum fizyolojisi sringayla çekiyor yan çevirip üst burun deliğinden 2.5 ml sıkıyor diğer taraftan çıkıyor diğer tarafa da aynısını yapıyor ama ben cesaret edip yapamam 2 kere doktora gotrdm ciğerlerine inmesinden korkuyorm cnku 2 doktorda sknti yok serum fizyolojik bol bol temizleyin dedi
Ya serum fizyolojık zarar verır diye korkuyorumm ama bende onunla yapıyorum bende sırıngayla yalamam hayatta eşime yaptırırım anca 😂 bakalım umarım temizleriz

Cnm ben geçen cesaret ettim ve yaptım serum fizyolojik sonrada çektim, sadece aspiratör açmıyor cnm

Hahah kız hafif araba istiyorum deyip benimkinden bile ağır araba almışsın 😂😂 Kenya bende çok begeniyordum napoliye şimdi internetten baktım ☺️ bide Kraft bence Bebek Arabasında eeennn kaliteli marka oğlumun sattığım arabası krafttı 3 tane çocuk büyüttü 6 senede yine de taş gibiydi 😅 ama gel gör ki çok pahalı Kraft o yüzden ben bütçeme uygun gitmek zorunda kaldım sen çok iyi yapmışsın kuzum Kraft tercih etmekle iyi günlerde kullan inşallah 🤲🏻❤️
Alacam dedi bende ağanın eli tutulmaz dedim kendı bılır bacım valla mıllete yedireceğıne(kynna😅) biz yiyelim boşver oğluşumun pipisi saolsun, 12 kiloymus bak ağır dedim 1 seneye kalmaz kabin isterim dedim istemezsin bu arabada hersey var dedı 🤣

Ya serum fizyolojık zarar verır diye korkuyorumm ama bende onunla yapıyorum bende sırıngayla yalamam hayatta eşime yaptırırım anca 😂 bakalım umarım temizleriz
Kızlae sırınganın ucuna takılan silikon bir aparat var ben hepsi buradadan aldım hıc burnuna girmiyor şırınga, atarım lınkı bırazsan
Ben onunla tek basıma yapabiliyorum

Kızlar selam ev 23-24 derece bu bebe üşüyor mudur düşüncesi beni deli ediyor sarıp sarmalamak istiyorum aslında çok rahattım ama kvnin arayıp sorması beni tetikledi iki patikli penye don bir çorap giydiriyorum bir çıtçıtlı uzun kol badi üzerine uzun kol üst giydiriyorum ince penye yelek terlemiyor elleri soğuk oluyor göğüs ve ensesi ılık uyurken muslin kundak yapıp üzerine Himalaya ipinden el örgüsü battaniye örtüyorum penye şapkası var benden bir kat kalın giymiş oluyor bende yelek ve çorapsız gezmiyorum sancısı olurmuş diyorlar 🤦
Ben de aynı derece ama ben bir tulum bir çorap bir de üstüne yum battaniye seriyorum o kadar

Merhaba kızlar, hepinize hayırlı olsun öncelikle bebeklerinizi sağlıkla büyütün 🙏🏻 bu hafta sezaryenim var ve çok gerginim doğum paketi almıştım bir gece kalınacak yazıyor pakette. İnternette bir doktor sezaryen sonrası 48 saat hastanede gözetim altında olunması gerekiyor diyor. Sezaryen olan annelere sorum; bir gün kalıp çıkan var mı? Bir sıkıntı olur mu?
Benim hastanede normal 1 gece sezeryan iki gece kalıyor. Ben sezeryan oldum bir gece kalmış olsaydım zorlanırdım bence bir gece daha uzat bir şekilde ek ödeme yapmakta gerekiyorsa değer ödemeye

Uyandı az önce babası altını aldı donları giydirmedi şapkasını çıkardı altını sardım öyle emzirdim peynir kesiği gibi kustu bütün emdigini çok üzgünüm şuan üşüdü de kustu acaba diye düşünmeden duramıyorum
Kuzum çökelek gibi kustuysa hiç korkma üzülme bir önceki emdiği sütü sindirimiş fazlasını çıkarmış ben öyle kusunca seviniyorum kız demekki doymuş bide sütün fazla gelmiş oohhh gelsin kiiloocuklarr 😂

X