2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    281
15tem aşağıya maalesef inmiyor dün doktora gittik tuzu kes 4 gün deneyelim yoksa ilaç vereceğim ama süte gecer dedi inişli çıkışlı devam ediyor eşime 2 gğn dışarı çıkalım dedim gittiğimiz heryerde o kadar çok şikayet etti ki yok kalabalık yok hava sıcak yok soğuk yok yemek lezzetsiz hiç durmadan şikayet en son hüngür hüngür ağladım eve döndük ev cezaevi gibi geliyor annem 2 hafta gelemeyecek tek başına evde kaldım eşim anlamıyor hiç sürekli tartışma halindeyiz şikayet etme ne güzel evdesin bebekle diyor ama kolik gibi bazen hiç durmuyor saatlerce ağlıyor yaşadığım evi hiç sevmiyorum evlenmeden önceki evim kendi evim çok güzeldi yaşamak istemiyorum burada küçük geliyor üstüme üstüme geliyor burada çıkıp gezilecek yer yok tek cesaret edemem
Çişe bile gıdemıyorum bişiler yemeye vaktım yok vs deyıp ağlıyorum yalnız değilsin yanı canom benm birde bir numara var 7 yasında ama 3 yasında gibi davranıyor normalfe cok zekı bir cocuk ama aynı aptal gibi davranıyor dayak ata ata eğiticem yani az kaldı, evde balıklar vardı eşim diyor yem verfın mı ha dedım bir onlar eksıktı üstümde, ben bilmiyorum ben yapamam dıye gecınıyor yapacaksın ben anamın karnında mı öğrendim dedim yapmıyorum hiç bişe dedim hadi bakalım hodri meydan dıye 🤣 yani seni anlıyorum

Cnm bugun bebeğim 41 günlük gttım aventin emziğini aldım e bebekten
Vedrdim tuttu, arada öğürüyo gbi yapıp atıyo ama alıştırıcam kararlıyım okdar para verdım😂 sadece uykuda ve kriz anında verırım dıye düşünüyorum. Şuan emzikle uyuyor😁 inşallah biraz faydası olur cunku son 1 haftadır huyu değişti. Emzirip yatagına koydugum an uyanıyor ve kucakta uyuyor, göğüste uyumak istıyor. Kucağa alıştı iyice🫤
Kız wee, tommee, avent, frigg, bips, chicco her markadan çeşit çeşit aldım, ilk gunden verdım ben tutuyordu ne guzel ağlarken vs hıc sıkıntı olmuyordu sımdı asla tutmuyor emzık koleksıyonu var dolaba koyup satcam artık tutmazsa 🤣 kız azıcık pekmeze bile bandırdım yok anam yok benı emzık yerıne koydu

Malesef yok kuzum ya bakkala gitmek için bile o yokuşu çıkmam lazım malesef 😥
Aslıııı kız kocam aldıgım arabayı beğenmedi iptal ettik, mağazaya gittik baktık, kraft kenya bakıyordum, başka biri geldı o ara napolileri sordu, benımkı arabaya aşık oldu 🤣 bunu alalım dedi aldık madem iyisi olsun dedi diğer evdekı arabaları sat dedi 😅 napoli pr aldık 2024 modelmiş

Avent kullanıyoruz canım
İlk wee Baby verdim onu almadı
Aventi seviyor
Avent ultea air mı soft olanı mı, air almıstım bugun araba bakmaya gittik orda kaybettik ya kafam göt gibi oldu oğlum saolsun anne anne anne anne bok var anne dicem olmuyor 😅 neyse diğeri duruyor ama en cok kaybettiğini tutuyordu, pöfff

Kızlar selam ev 23-24 derece bu bebe üşüyor mudur düşüncesi beni deli ediyor sarıp sarmalamak istiyorum aslında çok rahattım ama kvnin arayıp sorması beni tetikledi iki patikli penye don bir çorap giydiriyorum bir çıtçıtlı uzun kol badi üzerine uzun kol üst giydiriyorum ince penye yelek terlemiyor elleri soğuk oluyor göğüs ve ensesi ılık uyurken muslin kundak yapıp üzerine Himalaya ipinden el örgüsü battaniye örtüyorum penye şapkası var benden bir kat kalın giymiş oluyor bende yelek ve çorapsız gezmiyorum sancısı olurmuş diyorlar 🤦

Kızlar mercanın sabah gözleri çapaklanmıştı uyandıgında. Açamıyordu, ılık bezle suyla sildim, geçti acaba neden oldu? Gece üşüyormu acaba, bu yuzden olabılır mi?

Bugun 3-4 saatliğine arkadasıma kahve içmeye gittüm, sardım battaniyeye mercanı 😋aldım kucağıma.
İyi geldi walla ordada uslu durdu uyudu meaaşallh🧿

Kızlar mercanın sabah gözleri çapaklanmıştı uyandıgında. Açamıyordu, ılık bezle suyla sildim, geçti acaba neden oldu? Gece üşüyormu acaba, bu yuzden olabılır mi?
Bugun 3-4 saatliğine arkadasıma kahve içmeye gittüm, sardım battaniyeye mercanı 😋aldım kucağıma.
İyi geldi walla ordada uslu durdu uyudu meaaşallh🧿
Su için derece aldım bende 36+37 derece oluyor odanın derecesini 25 e getiriyorum soba yakıp karşısinda öyle yıkıyoruz bir var bir yok üşür mü kafasını aşamıyorum ama
Canım çok giydirirsen bu sefer sıcak hasta eder ve sıcağa çok alışır, benim evim 25 derece ben zıbın, üstüne tulum ve çorap giydiriyorum. Gecede sadece Müslin örtüyorum,

Merhaba kızlar, hepinize hayırlı olsun öncelikle bebeklerinizi sağlıkla büyütün 🙏🏻 bu hafta sezaryenim var ve çok gerginim doğum paketi almıştım bir gece kalınacak yazıyor pakette. İnternette bir doktor sezaryen sonrası 48 saat hastanede gözetim altında olunması gerekiyor diyor. Sezaryen olan annelere sorum; bir gün kalıp çıkan var mı? Bir sıkıntı olur mu?

Yarın annem gidiyor salı günü tek kalıcam oğluşumla gerçi geceler zaten annemi kaldırmıyordum ama öğlenler acaba yapa bilecemmi çok merak ediyorum😌

Merhaba kızlar, hepinize hayırlı olsun öncelikle bebeklerinizi sağlıkla büyütün 🙏🏻 bu hafta sezaryenim var ve çok gerginim doğum paketi almıştım bir gece kalınacak yazıyor pakette. İnternette bir doktor sezaryen sonrası 48 saat hastanede gözetim altında olunması gerekiyor diyor. Sezaryen olan annelere sorum; bir gün kalıp çıkan var mı? Bir sıkıntı olur mu?
Amin canım🤲Banada 1 gün dediler ama ağrılarım fazla oldu ve büyük abdestimi yapamadım ondan 2 gece sakladı doktor

Canım çok giydirirsen bu sefer sıcak hasta eder ve sıcağa çok alışır, benim evim 25 derece ben zıbın, üstüne tulum ve çorap giydiriyorum. Gecede sadece Müslin örtüyorum,
Cnm gce müslin çok ince olmuyormu, mesela bn şahsen kndim müslin gbi bısey örtünsem gce donarım🥶

Yarın annem gidiyor salı günü tek kalıcam oğluşumla gerçi geceler zaten annemi kaldırmıyordum ama öğlenler acaba yapa bilecemmi çok merak ediyorum😌
Niqu seni gördüğüm iyi oldu kız bu wee nın burun temızleme aparatını nasıl temizliyorsun hortumda kalıo hem sümükler aşağı sarı yere pek ınmıyor

Cnm neden gerginsin
Sezeryandan bu kdar korkma
1 gün kalıyorlar genelde, kndini salma ve bol yürü, bebeğinle ilgılen. Tabiiki gerekirse destek al ama sana tavsıyem yatalak gbi yatma.
Bn 2 gce kalmk istedim herhangi bişeye karşı. 2 gce kalınan bi hastane tercih ettım

X