2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Kızlarrrr bana sebze yemeği bulun 😭 iki saattir düşünüyorum, kabak ve taze fasulye yaptım geçtiğimiz günlerde
Bezelye, patates, havuç yasak
Ne. Yapacağım ben ya 😔
Canım taze fasulyede çok yeme, ıspanak ye, karnabahar ye, pırasa ye ama pirinç atma içine. Sonra kıymalı ıspanak süper bir öğün olur senin için, mesele semizotunu aynı ıspanak gibi pişir limon sık ye

Ispanak, karnabahar, brokoli, patlıcan , pirasa😁
Karnabahar, brokoli ve mantar aldım
Mantar yemeği yaptım
BEn karnıbahar atıyorum bazen fırına baharatlayıp. Toz tatlı biber, sarımsak tozu, zerdeçal ve zeytinyağı ile harmanlıyıp fırında pişip üstüne yoğurt döküp tüketiyorum çok lezzetli oluyor. Aslında tam kış sebze aylarındayız. Pırasa yemeği, kereviz yemeği, ıspanak falan da iyi oluyor.
Ispanak pırasa kıymasız güzel olmuyor ve acıktorıuor beni 🙈 kerevizi düşündüm onu da havuç patates ile portakal suyuyla yapıyordum,kereviz kaldı tek başına 😂
Ben yapmıyorum desem her gün et tavuk yanına fasulye salatası yapıyorum ve ya yeşil mercimek salatası bu kadar gaz yapıyor evet ama başka şansım yok😏kabak yiyemem ben mesela
Öğlen sebze çorba
Akşam et salata benim menü
Yemezsem acıkıyorum, yersemde 😒

Ay kuzum sen diyet yapıyorsun uygun olur mu bilmiyorum ama ben şuna bayılıyorum: ıspanak soğan ve kıymayı kavur ıspanak yemeği yapar gibi borcama onu koy, üstüne beşamel sos yap of üstüne de onu borcama koy, üstüne de kaşar rendele fırına ver üstü kızaran kadar oyy aşırı seviyorum 🤭🥰
Ya da kıymalı ıspanak genelde yiyorum
Kuru fasülye yiyorum
Brokoli karnabahar sarımsak soslu salata gibi yiyorum
Pırasa zeytinyağlı
Brokoli , karnabahar çorbası bazen içlerine krema koyuyorum bazen kremasız
börülce salatası yapabilirsin şekere nasıl geliyor bilmiyorum ama araştır istersen börülce çok yararlı
Tarifler süper lakin böyle yemek yasak bana, bütün sebzeleri etsiz, kıymasız, kremasız olması gerekiyor
Börülceyi hiç bilmiyorum bakayım
Ben mantar yemeği koydum ocağa
Listeyi attığından beri her yemek yediğimde seni düşünüyorum o listeye göre be yicek diye ya. Ben de dikkat ediyorum o yüzden zorlanıyorum yemek bulmakta. Ben zorlanıyorsam seni düşünemiyorum yaa 😭😭

Portakallı Kereviz olur mu acaba hem faydalı ya kereviz.Ispanak yemeği de olur herhalde ben çok seviyorum onu üstüne de limon sıkıyorum demir emilimini artırsın diye
Yaa canımsın, Allah razı olsun
Vallahi çok zormuş, yiyorum ama hep aç kalkıyorum, yemek bulmakta zorlanıyorum, sebze yemeklerini etsiz, kıymasız ye dedi, portakallı kerevizi bende çok seviyorum, ama portakal şekeri arttırıyor malesef, ıspanak da acıktorıuor ama artık yapacak birşey yok, onuda başka sefere yapayım, mantar koydum ocağa
Karnıbahar, pırasa, pazı, ıspanak, brokoli ☘️
Sağol canım 💞
Canım taze fasulyede çok yeme, ıspanak ye, karnabahar ye, pırasa ye ama pirinç atma içine. Sonra kıymalı ıspanak süper bir öğün olur senin için, mesele semizotunu aynı ıspanak gibi pişir limon sık ye
Kıymalı etli sebze yemeklerini şimdilik yasakladı canım yıksa bende çok severim
İlerleyen zamanda proteini arttıracağom dedi, o zaman doyarım inşallah 🤲

Mantar yemeği yaptım

Ispanak pırasa kıymasız güzel olmuyor ve acıktorıuor beni 🙈 kerevizi düşündüm onu da havuç patates ile portakal suyuyla yapıyordum,kereviz kaldı tek başına 😂

Öğlen sebze çorba

Tarifler süper lakin böyle yemek yasak bana, bütün sebzeleri etsiz, kıymasız, kremasız olması gerekiyor

Vallahi çok zormuş, yiyorum ama hep aç kalkıyorum, yemek bulmakta zorlanıyorum, sebze yemeklerini etsiz, kıymasız ye dedi, portakallı kerevizi bende çok seviyorum, ama portakal şekeri arttırıyor malesef, ıspanak da acıktorıuor ama artık yapacak birşey yok, onuda başka sefere yapayım, mantar koydum ocağa

Sağol canım 💞

Sebze yemeklerini hiç sevmiyorum ben en büyük sorun bende.. birde sen yeni başladın canım..beni yeni diyete başlarken çok sinir stres oluyordum aç kalıyordum resmen sonra kuru yemiş bana dedi doktor ye öyle atıştırıyorum hep kendime diyorum az kaldı azcık sabr et..birde benim bebişde kilosu ucu ucuna hep çıkıyor onuda düşünüyorum acaba babadan çocuğa gecermi kilo konusunda eşim 2500 ve ya altında doğulmuş

Mantar yemeği yaptım

Öğlen sebze çorba

Sağol canım 💞

Börülce hamile ve emzirenlere yasak değil mi , yanlış mı biliyorum? B Buddy x

Kızlar kaşık biberon olarak ne aldıysanız link atabilir misiniz onu da sipariş edeyim 🤗
Niqu Niqu 🥰
Kuzum bak ben ikisini de farklı aldım iki benim ya ikisini de deneyimlemiş olurum ama ikisi de birbirinden güzel yumuşak kaşık gibi olan hatta ek gıda dönemi içinde çok mantıklı
Bebedor ve eday ikisi de ty da var uçları çok yumuşak. Eday ağız kenarı keser diye korktum bebedoruo yüzden aldım ama ikisi de silikon uç. Ama eday gibi olup e benekte satılan bi marka var o sert uç plastik gibi değil o ağız kesiyor dikkat et yeğenlerimin öyle olmuştu

Eklentiler

• IMG_3183.jpeg
    IMG_3183.jpeg
    72,2 KB · Görüntüleme: 51
  • IMG_3181.jpeg
    IMG_3181.jpeg
    83,3 KB · Görüntüleme: 56
  • IMG_3180.jpeg
    IMG_3180.jpeg
    83,6 KB · Görüntüleme: 54
  • IMG_3179.jpeg
    IMG_3179.jpeg
    86,3 KB · Görüntüleme: 52
Günaydın kızlar 27+4 oldum bende sürekli yazmıyorum ama hepinizin yazdığını okuyorum 🫣 bu son 1 haftadır kalça kemiğimden bi ağrı var sol tarafımda bacağımın üstüne zor bastığım oluyor bazen belimi zonklatıyor yürürken yatakta dönerken falan normal mi acaba artık ağırlaştığımız için mi dicem ama bazen topallayıuor beni birden belime vurunca napçam bilmiyorum
Bende de aynı problem var sağ kalçam ağrı yapıyor dediğiniz gibi dönerken ve yürürken oluyor. Doktor siyatik ağrı olur dedi

Niqu Niqu 🥰
Kuzum bak ben ikisini de farklı aldım iki benim ya ikisini de deneyimlemiş olurum ama ikisi de birbirinden güzel yumuşak kaşık gibi olan hatta ek gıda dönemi içinde çok mantıklı
Bebedor ve eday ikisi de ty da var uçları çok yumuşak. Eday ağız kenarı keser diye korktum bebedoruo yüzden aldım ama ikisi de silikon uç. Ama eday gibi olup e benekte satılan bi marka var o sert uç plastik gibi değil o ağız kesiyor dikkat et yeğenlerimin öyle olmuştu
Kuzum ikisininde yorumlarını okudum almadan önce eday olana satıcı yazmışki mama vermek olmuyormuş ben ama mama için almak istedim sütüm geç gelirse diye mamayı vermek için biberona alışmasın diye..bebedora mamada koymak oluyormuş ama

Cnm bnde yıllardr mantar var
Bnımki kaşıntı yoğunluklu, akıntı normalde pek yok sadece gebelikte çok oldu. Bnım kaşımaktan vajınamın dışında yaralar var😔kızarıklıklar var.yanmam yok, hiçolmadı bambizeytin bambizeytin

Yok kuzum ben hamile kaldığım günden beri börülce yiyorum 2 hafta da bir salatanın içine haşlayıp koyuyorum çinko ve folik asit değeri çok güzel ilk 3 ay muhakkak kullandım tüp bebek doktorumun önerisiyle. Tek zararı her sebzede olası risk iyi yıkanmadığı takdirde toksoplazmoz riski var o da her sebze yıkanmazsa olan bir risk. Hatta duru markası hazır konserve gibi
Emzirenleri bilmiyorum 🤷🏻‍♀️

Kuzum ikisininde yorumlarını okudum almadan önce eday olana satıcı yazmışki mama vermek olmuyormuş ben ama mama için almak istedim sütüm geç gelirse diye mamayı vermek için biberona alışmasın diye..bebedora mamada koymak oluyormuş ama
Aynen kuzum eday sadece süte uygun bebedor aldığımız ek gıda için mamaya da uygun mantıklı

X