2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Kızlar ya bazen özellikle de bu saatlerde benim bebek çıldırmış gibi hareketler yapıyor yani ciddi manada karnımdan çıkacak gibi oluyor. Bu kadar hareket etmesi de korkutuyor beni kordonuna falan dolanacak diye . Of işte analık zor

ya unuttum o çektiğim bu kadar kötü değildi aklıma bile gelmedi. Bugün doğum sancısı sandım o kadar kötü ağrılar girdi😂 Tövbe daha ağzıma sürmem
Bir musibet bin nasihattan iyidir iyi olmuş 🤣🤣 şaka maka bi yana da o sancı çok kötü ben kitlendim bir kere eşim zor yetiştirdi hastaneye o zaman en yakın özeldi oraya gittik bir seruma tahlillere röntgene 3 bin ödemiştik eşim hâlâ dalga geçer bir osuruk için bir sürü para verdirttin diye 🤣🤣🤣

Bir musibet bin nasihattan iyidir iyi olmuş 🤣🤣 şaka maka bi yana da o sancı çok kötü ben kitlendim bir kere eşim zor yetiştirdi hastaneye o zaman en yakın özeldi oraya gittik bir seruma tahlillere röntgene 3 bin ödemiştik eşim hâlâ dalga geçer bir osuruk için bir sürü para verdirttin diye 🤣🤣🤣
Kız bende osuruk falanda çıkmıyor affedersiniz😂 sabaha kadar cekiyorum ara ara giriyor

Kız bende osuruk falanda çıkmıyor affedersiniz😂 sabaha kadar cekiyorum ara ara giriyor
İşte çıkmadığı için sancı oluyor böyle bana bir şişe de sıvı vermişlerdi tuvalette onu bi yerlerime imha ettirdiler öyle cikartabildim 🤣🤣

Kızlar yaa aklıma geldi yatmadan bir sorayayim dedim, kadın doğum doktorum antibiyotiği kirarak yarısını akşam yarısını sabah içebilirsin dedi ama internete yazdım hapı kırmak çok zararlı vs yazıyor. Akşam içtim o da eşim zorladı çünkü çok kötü boğazım, doktora.guven dedi ama yine de bilemedim yaaa.

Hep var canım son 1,5 aydır iyice arttı
Çamaşırım hep ıslak, beyaz akıntı ve sulu.
Çamaşırın kumaşı koton değilse olabilir. Özay mıydı bi marka almıştım hamile külotu bana çok kötü koku ve ıslaklık yaptı. Değiştirdim şimdi eskisi kadar olmuyor. Sadece terleme oluyor geceleri.

Bende owli 0.5 aldım ,aynen oda sıcaklığı tog değerine uygun olur hem de Muğla da yaşıyorum diye çok kalın almadım.
Ben aldığımda 952 tl idi 1.320tl olmuş 🙄

2 gün önce 990a aldım, kendi sitelerinde indirim devam ediyor. hatta 1 tane de yedek alacaktım ama oğlum sever mi sevmez mi bilemediğim için önce deneyeceğim

2 gün önce 990a aldım, kendi sitelerinde indirim devam ediyor. hatta 1 tane de yedek alacaktım ama oğlum sever mi sevmez mi bilemediğim için önce deneyeceğim
Ben alırken owli sitesinde bu ürün kalmamıştı , iyi yakalamışsın bence de şu an bir tane yeter diye düşündüm sevmezlerse bir de diye 😉

Bende sürekli yiyorum bezelye demek ki kalorili bişey 🤷‍♀️
6 da benim kontrolüm senden sonra galiba. En son ben haber alıcam bugün ☺️ keşke 9 da olsaydı hemen göresim var valla. Aşağıda hissediyorum hareketlerini bütün gece korkudan uyuyamadım 😕
Canım bende 2 hafta önce çok çok aşağıda hissediyordum, doktor baktı yeri normal dedi, şimdide göbeğime doğru hissediyorum, hiç korkma
Benimki sınırın altında çıktı kadın doğum drm diyet önermedi endokrin doktoruma siz de bakın dedim sinir altı ama ilerki aylar çıkabilir kilo da alıyorsun var dedi sağ olsun😬 daha ne diye yaptım bu yüklemeyi diye düşündüm artacaksa aylar ilerkedikce neyse diyetisyene yönlendirdi ama o listeye uyarsan ben bayılırım kesin dayanamam doktorum illa yapacaksın deseydi illa uyacaktim ama altında olduğu için yapmıyorum
Sınırın altında çıktıysa ne güzel, benim üstü çıktı, ben şeker yüklemesi yaptırmadım, cihazla ve tahlille kontrol ettik, sonu diyetisyen 😬 liste zorlu evet ama üstesinden gelirim, yeter ki bebeğim etkilenmesin, kendi gününden gitsin, gerilemesin endişem bu
HejaR12 HejaR12 köfte neden yok çok şaşırdım. Hep 2-3 köfte koyarlardı ya listeye. Ama olsun canım boşver sen dikkat et son aylardayız zaten napalım biraz zorlancaz bebekler için. Ama bebeğinin kilosu gayet iyi haftasına göre. Bence sen birden kilo aldım diye böyle bi liste yaptılar.
Eczacı demişti bana, köfte de şekeri yükseltiyor muş, porsiyonu çok az veriyorlar verirse, hatta benim gibi şekere meyillilere peynir bile çıkarıyormuş, fazlası, ben çok fazla peynir tüketirim normalde
Kuzum benim de 27+2de 1200e yakındı kilosu ama doktor zayıf değil ama kilolu da degil demişti. Senin bebiş normal kiloda, neden diyet verdiler? HejaR12 HejaR12
Canım ben 10 gün kadar cihazla şekerimi takip ettim, şeker yükleme yaptırmadım, hep yüksek çıktı, endokrin doktorum açlık tokluk istedi tahlil onu da takip ettik, cihazım bir tık fazla ölçüyor, ama yine yüksek tabii, diyetisyene yönlendirdi beni, ona da not düşmüş belli bir kalori, ona göre hazırladı listeyi, bebeğim böyle devam etsin de gerilemesin🤲 kaşar yok, muz yok, ve bir sürü yasak var
HejaR12 HejaR12 bence normal kilosu canım. Benim de 28+6 da 1200 çıkmıştı . Haftasıyla uyumlu dedi
Hep uyumlu çıksınlar 🤲
Şeker çıkmasa bile onlar gibi diyet yapıyorum su fazla olmasın diye..şekeri çıkanlar bile bakıyorum şubat grupunda benim gibi diğiller mesela..birde bende diyet yapmadan önce çok hızlı kilo aldım mesela şimdi toplam 13 kilo aldım.
Benimde suyumda sorun yok 😬
Sen demek yapabiliyorsun🧿 maşallah
Ben doktor kontrolünde ol olmalıyım, yoksa yapmam heralde 😂 senin kilo alımına birşey diyor mu doktor
Yok kuzum önceden hep düşük tansiyonluydum ben. Bir garip oldu herşey işte
Kuzum şuan yeni doğum yaptın, çok normal hormonlar vs düzene girene kadar toparlanman sürer, sonu çiçek olsun kızınla🤲
Canım haftasında bebeğin başka sıkıntı olmasın yeter ki, kilosu iyi , çok fazla yeme de başka sıkıntılara sebep oluyor dengeli gitmekte fayda var ve seninki iyi, bizim haftamız ve kilomuz aynıydı geçen hafta, bana Dr um haftasında iyi demişti , çok ileride ve geride olmasını istemeyiz suphelendirir bizi demişti. Sen her hafta mi kontrole gidiyorsun canim, ben şuanda +7 kilodayım, 2gun çok kotu oldum bel ve sırt ağrım oldu çok fazla karnım çok gergindi, fazla yürüdüm sanırım, bikac gün üst uste bir tane parol zencefil ıhlamur ile toparladım çok sukur.
Kadın doğuma 2 hafta da 1 gidiyorum ben canım başından beri, benim iki kaybım var, doktorum görmek istiyor bende kendimi daha iyi hissediyorum açıkçası,evet seninle aynıydı, açıkcası şuana kadar iyi gittik, bebeğim bu diyetten etkilenmesin, ben dayanırım
Sana ds çok geçmiş olsun kuzum, benim iki oğlum var, okula giden, sınıflarının yarısı hasta ve ağır geçiriyor çocuklar, Allsb korusun bizi ve çocuklarımızı 🤲
Öyle tabi doğru olan senin düşündüğün gibi ama bazı sebepler var önceki gebelikten o yüzden çok tutmak istemiyoruz yoksa içeride ne kadar kalırsa o kadar iyi tabikii. Hayırlısı bakalım biz öyle bi konuştuk süreç ne gösterir bilemeyiz
Senin ve yaşadıklarını çok iyi anlıyorum
Sağlıkla gelecek güzel bebeğin, sonu güzel olacak 🤲

Meğer CPR 12,5 e çıkmış gece hep ateşlendim şimdi hastanede serum yaktılar, doktora da dedim.ki kadın doğum doktoru antibiyotiği kirarak iç dedi dedim. O da dedi ki, bu kan tahlillerini görmüş mü de konuşuyor dedi 🥺 yani tam iç sen enfeksiyon yükselmesin dedi..kime inanacağımı şaşırdım

Canım bende 2 hafta önce çok çok aşağıda hissediyordum, doktor baktı yeri normal dedi, şimdide göbeğime doğru hissediyorum, hiç korkma

Sınırın altında çıktıysa ne güzel, benim üstü çıktı, ben şeker yüklemesi yaptırmadım, cihazla ve tahlille kontrol ettik, sonu diyetisyen 😬 liste zorlu evet ama üstesinden gelirim, yeter ki bebeğim etkilenmesin, kendi gününden gitsin, gerilemesin endişem bu

Eczacı demişti bana, köfte de şekeri yükseltiyor muş, porsiyonu çok az veriyorlar verirse, hatta benim gibi şekere meyillilere peynir bile çıkarıyormuş, fazlası, ben çok fazla peynir tüketirim normalde

Canım ben 10 gün kadar cihazla şekerimi takip ettim, şeker yükleme yaptırmadım, hep yüksek çıktı, endokrin doktorum açlık tokluk istedi tahlil onu da takip ettik, cihazım bir tık fazla ölçüyor, ama yine yüksek tabii, diyetisyene yönlendirdi beni, ona da not düşmüş belli bir kalori, ona göre hazırladı listeyi, bebeğim böyle devam etsin de gerilemesin🤲 kaşar yok, muz yok, ve bir sürü yasak var

Hep uyumlu çıksınlar 🤲

Benimde suyumda sorun yok 😬
Sen demek yapabiliyorsun🧿 maşallah
Ben doktor kontrolünde ol olmalıyım, yoksa yapmam heralde 😂 senin kilo alımına birşey diyor mu doktor

Kuzum şuan yeni doğum yaptın, çok normal hormonlar vs düzene girene kadar toparlanman sürer, sonu çiçek olsun kızınla🤲

Kadın doğuma 2 hafta da 1 gidiyorum ben canım başından beri, benim iki kaybım var, doktorum görmek istiyor bende kendimi daha iyi hissediyorum açıkçası,evet seninle aynıydı, açıkcası şuana kadar iyi gittik, bebeğim bu diyetten etkilenmesin, ben dayanırım
Sana ds çok geçmiş olsun kuzum, benim iki oğlum var, okula giden, sınıflarının yarısı hasta ve ağır geçiriyor çocuklar, Allsb korusun bizi ve çocuklarımızı 🤲

Senin ve yaşadıklarını çok iyi anlıyorum
Sağlıkla gelecek güzel bebeğin, sonu güzel olacak 🤲
Çok zorlanıyorum canım sadece mecburum bebiş için artmasın dahada suyum.Diyet yapmadan önce demişti kilo çok almışsın diye ama şimdi kendisi biliyorki diyetle zorlanıyorum yani alsam bile benimle alakalı diğil zaten normal beslenmiyorum

X