2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Cnm epidural normal doğum için. Onun farkını her hastane alır. Doktor gce evınden gelirse ekstra ücret falan bunları baska özel hastanelerde alıyo.

Bak buda 2024 doğum paketi fıyatları sezeryan için 🥴
Yakınlarınıza lohusa şerbeti ikramı dıyor😁😁ayy kımse gelmıcekki hastaneye zaten, bide szın istedgınız 20 kişiye bildırım mesajı atacaklarmış😁ayy yok kalsın, telefonlar susmuyor sonra, mumkunse kımse bılsın istemıyorum ilk 2 gün doğurdugumu, sadece bebişime odaklanmk istıyorum😇🌸
Hımm anladım.Normal doğumda para vermeyen acı çekiyor. Para veren keyifle doğuruyor. Sezeryan olursa zaten ücret içinde uyuşturmada dahil.

Tecrübeli anneler ya da bilgisi olanlar, emzirme yastığı gerekli mi ??🙄
Kız ben aldım kendim kullanıyorum 😂 tv izlerken sırtıma koyuyorum aşırı güzel geliyor. Çocuk doğunca da çocukla birlikte kullanırız 😂 Hatta anneme de emzirme yastığı alcam galiba akşamları tv izlerken rahat etsin diye 😂 hiç bir bel yastığının veremediği rahatlığı emzirme yastıuğı verdi.

Kız ben aldım kendim kullanıyorum 😂 tv izlerken sırtıma koyuyorum aşırı güzel geliyor. Çocuk doğunca da çocukla birlikte kullanırız 😂 Hatta anneme de emzirme yastığı alcam galiba akşamları tv izlerken rahat etsin diye 😂 hiç bir bel yastığının veremediği rahatlığı emzirme yastıuğı verdi.
Hahahaha kız mantıklı belini desteklemen 🤣 şu hoş geldin bebek paketinde emzirme yastığı varmış içinde gri renk eğer beğenmezsem yeni o zaman alırım 2 tane verecekler bir de elbet hoşuma gider bence onu bekliyorum bir de anne bebek çantası da gri renk yazısız vereceklermiş eğer o da güzelse onları yeni almam diye düşünüyorum ama emzirme yastığı çok amaçlı mantıklı geldi

Hahahaha kız mantıklı belini desteklemen 🤣 şu hoş geldin bebek paketinde emzirme yastığı varmış içinde gri renk eğer beğenmezsem yeni o zaman alırım 2 tane verecekler bir de elbet hoşuma gider bence onu bekliyorum bir de anne bebek çantası da gri renk yazısız vereceklermiş eğer o da güzelse onları yeni almam diye düşünüyorum ama emzirme yastığı çok amaçlı mantıklı geldi
Oooo sizin belediyeye masallaaaahhh yok yok hee 😁

Ay kızlar bu bebemin de kafası büyük ya 1 hafta önde kafası kağıda yeni baktım öylesine de şimdi gördüm 🤣 hey yarabbim nedir bu benim bebelerin kafayla derdi 🤣
ay kafası büyük de zor oluyo😂 ablam hep 1 beden büyük alıyo yeğenimin kafa büyük diye😂😂😂 benimki de aynı bana çekmiş yaaaa karın çevresi geriden geliyor benimde orda kilom hiç yoktu eskiden. Şimdi kızcem sağolsun şişko oldım🥺

Aaiiyyy bebetolarımın neleri geldi 🧿🤲🏻🥰

Eklentiler

• 2585a119-2cd2-480f-b1cc-54342d9ca0e1.jpeg
    2585a119-2cd2-480f-b1cc-54342d9ca0e1.jpeg
    103,2 KB · Görüntüleme: 70
Kızlar şimdi aklıma takılan bir kaç şey var onları soracağım size, biliyorsunuz ki ben iş yerinden ayrılmadım heyet raporu aldım 32. Haftaya kadar. Çünkü çalışmam uygun görülmedi. İş yerine çıkışımı da vermedim haliyle. Şimdi asgari ücrete zam geldi. Sizce ben tazminatımı güncel zam ile birlikte olması gereken tutar üzerinden mi alacağım yoksa rapor başlamadan önceki maaşımdan mı ? Şuan devlet iş görememezlik ödememi yapıyor iş yeri ödeme yapmıyor sigorta 11. Ay ödememi 0.00 tl olarak yapmış aktif çalışır halde olmadığım için. 32. Hafta itibari ile doğum izni için raporumu gidip iş yerine teslim ediyim diyorum birde 32. Haftadan sonra doğum izni için iş yeri tarafından mı ödeme yatırılıyor yoksa sgk mı ödüyor rapor bitince ? ama haklarımı da bilmek istiyorum bi avukat ile mi görüşsem ya da ?

Bu erkekler hasta olmasın ya hele benimki sanki Allah korusun ciddi bir hastalığı var benden birde ilgi istiyor🤭yarında devam ederse hastalığı bittim ben🥴
Hahahaha bir de erkekler de şu var diyorum hastayım, midem bulanıyor, belim ağrıyor, çok sıkıştım tuvaletim var gibi şeyler ne zaman söylesem ayy bende çok kötüyüm benimde tuvaletim geldi ay benimde bak belime ağrı girdi moduna bağlıyor 🤣

Kızlar şimdi aklıma takılan bir kaç şey var onları soracağım size, biliyorsunuz ki ben iş yerinden ayrılmadım heyet raporu aldım 32. Haftaya kadar. Çünkü çalışmam uygun görülmedi. İş yerine çıkışımı da vermedim haliyle. Şimdi asgari ücrete zam geldi. Sizce ben tazminatımı güncel zam ile birlikte olması gereken tutar üzerinden mi alacağım yoksa rapor başlamadan önceki maaşımdan mı ? Şuan devlet iş görememezlik ödememi yapıyor iş yeri ödeme yapmıyor sigorta 11. Ay ödememi 0.00 tl olarak yapmış aktif çalışır halde olmadığım için. 32. Hafta itibari ile doğum izni için raporumu gidip iş yerine teslim ediyim diyorum birde 32. Haftadan sonra doğum izni için iş yeri tarafından mı ödeme yatırılıyor yoksa sgk mı ödüyor rapor bitince ? ama haklarımı da bilmek istiyorum bi avukat ile mi görüşsem ya da ?
Canım her iş yeri farklı bu konuda sanırım bizim iş yeri senin anlattığından çok bağımsız ilerliyor süreç çok farklı ödemeler falan ama avukatla da görüşebilirsin çalıştığın yerin insan kaynaklarından da detaylı bilgi isteyebilirsin ben kafama bir şey takıldığında ik ya mail atıp soruyorum öncelikle hatta gebeliğimin 14. Haftasında gebelik haklarım süt haklarım falan neler öğrenmek istemiştim yardımcı oldular. Avukat en azından belki hakkını iş veren görmezden gelirse olası durumda avukat hakkını savunmak için seni daha detaylı bilgilendirebilir tabiki onlar güncel süreçlere muhakkak hakimdir. Ama sen işten kendi isteğin ile ayrılırsan tazminat alabiliyor musun yoksa iş veren seni çıkarırsa mı diye soruyorsun? Diğer sorduklarında ilgili bir bilgim maalesef yok ama inşallah bilen arkadaşlarımız vardır aydınlatacak🙏🏻

ay kafası büyük de zor oluyo😂 ablam hep 1 beden büyük alıyo yeğenimin kafa büyük diye😂😂😂 benimki de aynı bana çekmiş yaaaa karın çevresi geriden geliyor benimde orda kilom hiç yoktu eskiden. Şimdi kızcem sağolsun şişko oldım🥺
Hahah yok öyle görünürde bir şey yok canım kafasında şükür normal bebe yani 😂 ama ilk dogumumda da doktor korkutmustu yani kafası büyük biraz daha durursa doğum zor olur vs diye 😂

X