2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Kızlar her yemekten sonra tansiyonum normal rutinden fazla çıkıyor 3 gündür takip ediyoruz dikkat ettik hep yemekten sonra yüksek çıkıyor 2 saat sonraki ölçümde normale dönüyor neden olabilir tahmini olan?
Sana doktor yemekten sonra ölç mü dedi tansiyonu canım , tansiyon yemekten en az 2 saat sonra sağlıklı ölçüm gösterir. Hatta bağırsak ve mesane dolu iken bile tansiyon yüksek çıkar hep , bildiğim yemekten sonra tansiyon ölçülmez

Kızlar fena mide yanmam var buaksam. Agzıma acı su gelıyor. Gaviscon şurup içtım 2 saat önce ilk defa
Peki yatarkende içebılıyomuyum.??

Bugun zorla yedıgım 2 buyuk dilim baklava beni mahvetti. Yanınada 2 dilim cheeskek. Şeker tabi yuksek cıkar o sekılde.

Kızlar fena mide yanmam var buaksam. Agzıma acı su gelıyor. Gaviscon şurup içtım 2 saat önce ilk defa

Bugun zorla yedıgım 2 buyuk dilim baklava beni mahvetti. Yanınada 2 dilim cheeskek. Şeker tabi yuksek cıkar o sekılde.
Soğuk süt iç canım ben ne yersem yiyeyim ağzıma su geliyordu beyaz ekmekten kaynaklanıyormuş benimki onu anladım 1 hafta beyaz ekmek yedim mahvoldum kestim o yüzden beyaz ekmeği artık çikolata falan yiyince de yanıyor ama bir bardak soğuk süt içiyorum çok iyi geliyor birde sakız çiğnemek

İyiyim çok şükür kuzum oda küçük ama güçlü ilerliyoruz daha fazla gerileme yok Allahtan. Ben çapada heyete çıktım Recep has ve İbrahim Halil kalelioğlu takip edilecek dedi şimdi emircan hoca var Emircan Ertürk takip ediyor. Sende durumlar nasıl ?
Merhaba. Yarın İbrahim beye randevum var. Bursa'dan gidiyorum kendisine doktorumun yönlendirmesiyle ilk defa. Tek yumurta ikizlerime hamileyim. Bir tanesi geriden geliyor 2 hafta kadar gelişim olarak. Yeterli beslenemediği için. Kendisini biraz araştırdım ama nasıl bir Dr acaba. Büyük endişelerle gidiyorum birine müdahale edilirken diğer bebeğin de etkilenmesinden korkuyorum. Tecrübe olarak paylaşır mısınız benimle

Merhaba. Yarın İbrahim beye randevum var. Bursa'dan gidiyorum kendisine doktorumun yönlendirmesiyle ilk defa. Tek yumurta ikizlerime hamileyim. Bir tanesi geriden geliyor 2 hafta kadar gelişim olarak. Yeterli beslenemediği için. Kendisini biraz araştırdım ama nasıl bir Dr acaba. Büyük endişelerle gidiyorum birine müdahale edilirken diğer bebeğin de etkilenmesinden korkuyorum. Tecrübe olarak paylaşır mısınız benimle
Merhaba öncelikle perinotoloji birimi genel olarak çok ilgili Çapa da. En ince detaya kadar inceliyorlar şehir dışından da yönlendirilen çok fazla hasta var sizin gibi. İbrahim hoca biraz sert mizaçlı güleryüzlü diyemeyeceğim ama işinde inanılmaz profesyonel sadece görevine odaklı hareket ediyor ve sorular soruyor çok detaylı inceliyor ve ona göre bir yol çiziyor zaten heyete girecek iseniz tek İbrahim bey değil birçok uzman doktor ve öğrenciler de içeride oluyor. Korkmadan güveneceğiniz yerlerin başında geliyor çapa bu konuda bence.

Kuzum benim oğlum 3360 doğdu öyle olmuştu yeni doğan aldığım takımlar büyük geldi bacaklarını da çok yukarı çekiyor zaten yenidoganlar yarısı boşta kalıyordu sen yine yedek olarak bulundur istersen yanında bende 3 takım goturucem biri o olacak

Canım maşallah prensese 🧿 senin zaten geç döllenme aslında haftası ile uyumlu çıkıyor 🩷 bakteri enfeksiyondan değilse neden yüksekmiş ilaç verdi mi? Şekerin de yüksek çıkmış baya eve cihaz al istersen bı takip et dikkat edince nasıl düşüyor mu diye. Oyy çok pahalı ya 🥴 bakalım benim hastane ne kadar zam yapacak 😥
Oy maşallah kilosu güzelmiş paşanın 🧿 bende üç takım aldım bir tane yedek büyük alayım o zaman ne olur ne olmaz sağol canım öğrenecez inşallah yavaş yavaş 😂🌸

Sana doktor yemekten sonra ölç mü dedi tansiyonu canım , tansiyon yemekten en az 2 saat sonra sağlıklı ölçüm gösterir. Hatta bağırsak ve mesane dolu iken bile tansiyon yüksek çıkar hep , bildiğim yemekten sonra tansiyon ölçülmez
Yok canım elim ölçelim dedi öyle ölçtü sonra niye yüksek diye düşündük eşimde hep yemekten sonra ölçtüm ondan mı acaba dedi

Ben yansa da yanmasa da yatarken 1 kaşık içip yatıyorum hep. Çünkü 1 kere uykuda asit ağzıma geldi çok fena olmuştum.

Bende de 2 gün önce aşırı mide yanması rahatsız etti gaviscon advance piyasada kalmamış , muadil galviks advance şurup içtim yatmadan iyi geldi günde 3 defa tok karnına içmesi uygundu

Merhaba öncelikle perinotoloji birimi genel olarak çok ilgili Çapa da. En ince detaya kadar inceliyorlar şehir dışından da yönlendirilen çok fazla hasta var sizin gibi. İbrahim hoca biraz sert mizaçlı güleryüzlü diyemeyeceğim ama işinde inanılmaz profesyonel sadece görevine odaklı hareket ediyor ve sorular soruyor çok detaylı inceliyor ve ona göre bir yol çiziyor zaten heyete girecek iseniz tek İbrahim bey değil birçok uzman doktor ve öğrenciler de içeride oluyor. Korkmadan güveneceğiniz yerlerin başında geliyor çapa bu konuda bence.
Heyete girip girmeyeceğimi bilmiyorum tabi şuan. İşinin ehli olduğu da araştırdığım gibi belli. Tek yumurta ikizi olduğu için birbirlerinden kan çalma olabiliyormuş buna da lazerle müdahale edebilen sayılı doktorlardan biriymiş kendisi. Umarım korktuğum gibi olmaz ve zamanla gelişimlerini takip eder En azından fikir verdiğiniz için teşekkür ederim. Yeni üye oldum ve ilk kez sizden cevap aldım bu da yetti teşekkür ederim

Off ben her gün çekiyorum ya artık gündüzde olmaya başladı 😥 sütle idare ediyorum ilaç içmek istemiyorum ama oda kabız yapıyor 🥴 kız sen resmen refluye açık davetiye vermişsin nasıl yedin o kadar maşallah 😂😂

Cnm bakteri normalmiş bağırsakta. Sorun teşkil etmezmiş. Ustunde bıle durmadı. İlaçta vermedi bunun için. Bugun kursta baskıdan oturdgum yerden kalkamadım.
Şeker makınesi alsammı bılmıyorum. Bı yerden bulmam grek. Çok yıyorum bu yuzden oluyor. Açmalar, börekler, tatlılar, meyveler...
Dikkat etmesem cıkmıcak şeker bnce.
Anladım canım iyi bari sorun olmasında, bence bı yerden edin yada al canım bı takip etmende fayda var

Ne kaçtı canım 🙈
Haftası kız🐣🐣

Bebeğin beslenememesi😔
En önemli şeyin moral olduğunu düşünüyorum kuzum . İnşallah tez zamanda moralini yükseltecek güzel haberler alırsın dualarım seninle 🙏🏻

Kızlar göğüslerimde sızlamalar başladı farkettimki uçlarda beyaz bazende sarı bişeyler birikip kurumuş oluyor sık olmaya başladı çok uyarmadan temizliyorum sütmü acaba?
Aaa bu bende de var. Göğüs ucunda böyle hafif yarık gibi kuru sarılıklar var anlamadım ne olduğunu

Heyete girip girmeyeceğimi bilmiyorum tabi şuan. İşinin ehli olduğu da araştırdığım gibi belli. Tek yumurta ikizi olduğu için birbirlerinden kan çalma olabiliyormuş buna da lazerle müdahale edebilen sayılı doktorlardan biriymiş kendisi. Umarım korktuğum gibi olmaz ve zamanla gelişimlerini takip eder En azından fikir verdiğiniz için teşekkür ederim. Yeni üye oldum ve ilk kez sizden cevap aldım bu da yetti teşekkür ederim
Tek yumurta ikizleri ile oluşan durum hakkında bilgi sahibi değilim ama işinin ehli bir doktor ondan eminim, umarım her şey sizin için güzel ilerler rica ederim 🤲🏻

Ahh ahh tahlılde lokosit sıfırlandı ama benim sıkıntılar çoğaldı. Özellikle son 3_4 gundur, gece gunduz full wc deyım. Bi gdıyorum dediğin gbi çok çok az yapıyorum.

Agrı yanma yoksa bısey demıyo doktor bugun sordum. Lokosit azsa bısey demiyor, tahlıl nezmn yaptrdın en son, bn ayda 1 yaptrıyorum. Ayrıcada oturdugunda baskıdan kalkamıyorum. Özellıkle su içmessemnoluyor bu. Çok kasık sancısı yapıyor, dedim bugun doktora, bn enfeksıyondan oldugunu dusunuyorum dedim. Tahlılın guzel çıkmıştı dedi. Gayet normal dedi enfeksıyondan olmasa bıle.

Aynı seyleri yasıyoruz, wc derdım buyuk🤦
Ayyyy gercektende aynı şeyleri yaşıyoruz yaaa 🥺 kasık sancısı oluyor evet özellikle tuvalete oturduğum zaman, pazartesi tekrardan tahlil vercem canım bakalım ne çıkacak, ama bence kesinlikle enfeksiyondan olduğunu düşünüyorum ben. Bazende karnımın alt tarafında oluyor. Ama bana Ali Kerem de baskı yapıyor bazen kuzum yani ayaklarıyla mesaneye ittiriyor sanki o yüzden her türlü WC yolu gözüküyor bana sürekli 😀😀 Hatta dün gece nerdeyse uyuyakalcsktim yani

X