2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Ben normalde öğlen uykusunu çok severim bebeler uyurken bende uyurdum hep 🤣 ikinci doğumumda hep beraber uyuyorduk çocukla rla öğlen uykusu 😬 zaman büyüğü 4, diğeri yenidoğandı, ne güzel günlerdi😬
Bir haftaya kadar bende de vardı yanma, ne illet birşey o ya, ilk defa bir hamileliğimde yaşadım diyebilirim, ama bir haftadır rahatım, biraz beslenme düzenime dikkat ettim, uyku tutmadı kuzum anlamadım ki bende
Ayy ne güzelmis ailece güzellik uykusu resmen 😂😂 bende tam tersi ne kadar uykusuz olsam da uyuyamam gündüz ama bebe gece uyutmadigi için resmen koltukta siziyorum sonra toparlanamiyorum 😂 ayy sorma kuzum benim elimin altında süt olmazsa kusmayla sonuçlanıyor 🥴 doktorum yeni bişey daha önerdi tahin ye dedi onu da deniycem bakalım keser mi 🤷🏻 aslında bı kaç yazıya da denk geldim vücut bebeğin doğduğu zamana hazirliyormus kendini uykusuzluga alistiriyormus ama yanmam olmasa mis gibi uyurum bence ben bide çişim gelmese bide susamasam bide kabus görmesem 😂😂

B

Basınç vs.etki eder mi bebek stres olur mu korkusu var 1 saat 20 dakika falan sürüyor da
Benim olmadı bir sıkıntı bende aktarmalı 2 saat yolculuk yaptım döndüm uçak ile 28. Haftada.
Siz rahat olursanız bence strese girmez , doktorunuzun size güncel durumunuz ile ilgili uygunluk vermesi önemli bence , sağlık durumunuz el veriyorsa sorun olmaz bence

hanımlar merhaba, neredeyse 10gündür geçmeyen boğaz ağrısı, burun akıntısı, baş ağrısı ve de en önemlisi gece uyutmayan öksürük ile mücadele içindeyim. oturarak uyuyorum. hamilelik sebebiyle tek verdikleri parol ve balgam sökücü. olmuyor napsam toparlayamıyorum artık uykusuzluktan bağışıklığım iyice düştü, sinirlerim yıprandı. bu akşam vicks alıp göğsüme sırtıma sürüp iyice terlemeyi düşünüyorum.
bir dönem yüz yıldır kullanılan vicks için çok tehlikeli dediler şimdi de baktım o kötü yazılardan eser bulamadım ne zaman ne dedikleri belli değil.
sizin yorumunuz nedir, ne yapabilirim?
lütfen çok dikkatli olun, maske takın. hastaneler özeller dahil ağzına kadar dolu, çok kötü bir virüs dolanıyor ve 1 aydan önce toparlanamıyormuş kimse. coronadan beter. elden ayaktan kesildim, wc zor gidiyorum 😔

Kızlar sonuç temiz çıktı, kalpteki delik takip edilecek. Amniyosentez sonucumuz temiz Allahıma şükür olsun. Allahım kimseyi evladı ile sınamasın, yanımda olduğunuz için çok teşekkür ederim. Bebeklerimizi sağlıklı kucağımıza alalımm
Gözünüz aydın, Allah sağlıkla kucaklarımıza almayı nasip etsin hepimizinkini inşallah 🤲🏻

Dün instagramda bi butikten şunları aldım, inşallah güzel gelirler 🤲🏻 Yenidoğanları 0-1 ay mı 0-3 ay mı alıyorsunuz arkadaşlar

Eklentiler

• C29D588B-F24C-4AD7-8FE8-A45CF68BB9D2.jpeg
    C29D588B-F24C-4AD7-8FE8-A45CF68BB9D2.jpeg
    258,3 KB · Görüntüleme: 46
  • AE1F902E-4411-432A-AA1B-5CEEE59F52C4.jpeg
    AE1F902E-4411-432A-AA1B-5CEEE59F52C4.jpeg
    219,9 KB · Görüntüleme: 48
  • F26EBA92-C14C-4A8B-A4B5-B989820C28E0.jpeg
    F26EBA92-C14C-4A8B-A4B5-B989820C28E0.jpeg
    227,7 KB · Görüntüleme: 46
  • AF0A9939-F28B-4F29-8BB8-1B061C86AB0F.jpeg
    AF0A9939-F28B-4F29-8BB8-1B061C86AB0F.jpeg
    267,8 KB · Görüntüleme: 48
  • E82456A4-B6DC-4284-9E04-8DA0C7E933B8.png
    E82456A4-B6DC-4284-9E04-8DA0C7E933B8.png
    549,3 KB · Görüntüleme: 46
Cnm soğanı hiç duymamıştım. Bnde lansinoh alacaktım, eczacı fito ile aynı dedi. Şimdi fito, ayva çekirdeği jeli, tahin yağı kulanmayı dusunuyorum.

Oğlumdada yara olmuştu ama çok uzun bi sure değil, kısa bızamn bısey kullanmstım ama unuttum şimdi ıyı gelmişti. Aradan 12 yıl geçti
Ben göğüs yarasından çok cektydm cnm yapmadığım şey kalmamıştı cevizin yeşil kısmı iyi gelmişti yani

Kuzum bunun için doulam şöyle bir açıklama yaptı annenin meme ucu rahmin iciyle aynı kokuya sahip olurmuş ve bebek emerken bu kokuyu aldığı için hem daha güvende hisseder hemde o kokudan memeyi bulur emermis o yüzden memenin kokusunun değişmesi meme reddine sebep verebilir çok riskli yapmayın dedi hatta duşta şampuanı bile memenize değmeden akitin dedi duş jelini yasakladı
Ama silip vereceksin ki bence ben sknti olacağını sanmıyorum ama tabi herkesin kendi dusuncesi

Peki ilk bebeğin gece çok kalkıyor muydu, öyle derler ya, hamilelikte gece uyumayınca bebekte çok sık kalkarmış🙂
Bende iki gecedir 2:30 da uyanıyorum bir süre dönüyorum yatakta sonra tekrar uykuya dalıyorum, normalde uyku problemim hiç olmaz
Yani evet kalkıyordu canım. Başlarda 2 saatte bir hep kalkardı. Sonraları da maks 4 saat gördüm emzirme bitene kadar. Kaldı ki ben emzirmeyi bırakalı 5 ay falan oldu yani doğru düzgün uyumaya başlamıştım ki şimdi yeniden uykusuzum 😅

Kızlar bende amcamın kızından bir şey duydum göğüs yaraları için emzirmeden hemen önce soğanı kesip sür dedi bana mutlaka yanında soğan götür diye tembihledi kendisi ilk bebeğinde bebehi direk verdikleri için bi göğsüne sürmüş diğerine sürememis surdugu göğsü yara olmamış artk ne kadar doğruluğu var bilmiyorm ama deneyeceğim ayrıca lansinoh ve göğüs kapaklarından da aldm ve göğüs pedi zatn bence mutlaka lazm ilk bebeğimde de bolca kullandım bunda da alıp stoklarımızda ayrıca göğüs yarasına da cevizin yeni oluştuğunda yeşil kısmı oluyor ya orası ezip dayanabilirim kadar dayandım yakıyor ama bi tek o iyi bende resmen bir göğüs ucumun yarısı yok koptuydu yenilenmedi öylece hatıra duruyor ilk kızımdan 😂😂
Ay bence riskli kuzum. Ben emzirmeyi biraktirirken göğsume maalesef kokulu bir şey sürmüştüm direk bıraktı yani emmedi bir daha. Soğan bir de malum kötü kokuyor direk reddederse sıkıntı olur 🥲

Bende öyleydim oğlumda da uyuyamiyordum kolirdorda volta atardım ama onda 8. Ayda başladı kızda 6. Aydan beri rahat bırakmıyor reflü 🥴
Evet evet ben de 8. Aylarda falan başlamıştı çok agirlasinca, bunda erken başladı. Şükür reflu henüz yok ama benimkisi nedensiz yani bilmiyorum ne cisim geliyor ne bir şey pat diye uyaniyorum 🥲

Günaydın Kızlar gece çok rahat yatmıştım çise kalkınca bir mide yanması başladı saatlerce yatamadım oturarak uyuyabildim anca 🥴 bebe doğmadan uykunun dibine vurmam gerekirken resmen antrenman yapıyorum 😂
Ben çok şükür iyiyim bu konuda hatda şöyle söyleyim akşam 6 sonra inanılmaz uykum geliyor yani böyle bir şey hiç ilk haftalarda bile görmedim eşim diyor uyu azcık işte ben öğlen saatlerinde uyumayı sevmeyen biriyim belkide ondan artık yatağa giderken çökmüş halde oluyorum🤭

Kızlar bende amcamın kızından bir şey duydum göğüs yaraları için emzirmeden hemen önce soğanı kesip sür dedi bana mutlaka yanında soğan götür diye tembihledi kendisi ilk bebeğinde bebehi direk verdikleri için bi göğsüne sürmüş diğerine sürememis surdugu göğsü yara olmamış artk ne kadar doğruluğu var bilmiyorm ama deneyeceğim ayrıca lansinoh ve göğüs kapaklarından da aldm ve göğüs pedi zatn bence mutlaka lazm ilk bebeğimde de bolca kullandım bunda da alıp stoklarımızda ayrıca göğüs yarasına da cevizin yeni oluştuğunda yeşil kısmı oluyor ya orası ezip dayanabilirim kadar dayandım yakıyor ama bi tek o iyi bende resmen bir göğüs ucumun yarısı yok koptuydu yenilenmedi öylece hatıra duruyor ilk kızımdan 😂😂

LANSINOH Göğüs Ucu Çatlak Kremi 40ml 10154 aldıgınız bu mu oluyor ? 1 tane yeterli mi ?​

Ben çok şükür iyiyim bu konuda hatda şöyle söyleyim akşam 6 sonra inanılmaz uykum geliyor yani böyle bir şey hiç ilk haftalarda bile görmedim eşim diyor uyu azcık işte ben öğlen saatlerinde uyumayı sevmeyen biriyim belkide ondan artık yatağa giderken çökmüş halde oluyorum🤭
Ayyy masallah çok şanslısın 😂😂 bende istiyorum bende 😂😂

Canım benim de var enfeksiyon, bel ağrın falan da var mı karnına vuruyor mu ? Testte çıkarsa da fitil falan verir büyük ihtimal
Evet bele hem vuruyor hem de mide bulantım öğürmem başladı sanırım enfeksiyon o yüzden çünkü doktorum bana bir kez daha aynı belirtiler olunca bu haftalarda bulantı çok görülmez enfeksiyon olabilir demişti yine enfeksiyon çıkmıştı

Kuzum benim ki anlık sızlama oluyor kasılma olunca yada bebek rahme tekme atınca senin sürekli mi var sızlama idrarını yaparken de oluyor mu her ihtimale karşı ver bir test erken önlem almış olursun
Canım gece yoğunlaşıyor sızlama gündüz daha hafif seyrediyor. Araya kasılma da ekleniyor dediğin gibi bebeklerde vuruyor aşırı üst üste canım yanıyor resmen sesli bir şekilde de sızlıyorum. İdrara otururken de olunca dedim bu idrar enfeksiyonu bence doktora dün gece yazdım tabi yanıt bekliyorum 10 da gidiyor o hastaneye test ver der herhalde

Kızlar ana kucağı ne aldınız var mı bir öneriniz?
bende bu üçü arasında gidip geliyorum

X