2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Kızlar ya enfeksiyon olduğunuzu idrarda yanma ağrı ile mi anlıyorsunuz yoksa hiç bir belirti yokken tahlil de mi çıkıyor ben uzun zamandır yaptırmıyorum tahlil bir belirtim de yok ama görünce endişelendim yaptırmalımıyım diye
Benim hep olmuyor yanma bazen oluyor, akıntım çok ordan anlıyorum

tospalak tospalak bndede yanma hiç olmadı şukur, ama sık idrara çıkma, bulanık idrar, sarı idrar anlıyosun bısekılde.

tweeetyyy tweeetyyy cnm gecmiş olsun, annenin gelmesi iyi olacak, bıraz boşalt kafanı, evde insan kafasındada çok kuruyor. Grcekten bu şekerın yememeyle ilgısı yok.
Bnım kadar yiyende bişy yok, yemeyende seker var grcekten bünye meselesi bu.
Bnde çarsamba günü tatlı yıyıp, doktora gttgımde tokluk için kan verecegım bakalım.

tweeetyyy tweeetyyy canım çok geçmiş olsun tansiyonun güzel seyretmesine çok sevindim.
Şekerin içinde üzülme sen zaten yiyemiyorsun genel anlamda sana bir liste verir ona göre hareket edersin zaten zor gelmez birşey yemediğin için az kaldı canım az daha dayan.
Bebeğin kilolu değil şeker olan annelerin bebekleri şişiyor ama sende kan akışı falan herşey yolunda hiç üzülme 🙏🏻🤍
İnşallah güzel devam etsin de ben dayanırım gerçekten

tospalak tospalak bndede yanma hiç olmadı şukur, ama sık idrara çıkma, bulanık idrar, sarı idrar anlıyosun bısekılde.

tweeetyyy tweeetyyy cnm gecmiş olsun, annenin gelmesi iyi olacak, bıraz boşalt kafanı, evde insan kafasındada çok kuruyor. Grcekten bu şekerın yememeyle ilgısı yok.
Bnım kadar yiyende bişy yok, yemeyende seker var grcekten bünye meselesi bu.
Bnde çarsamba günü tatlı yıyıp, doktora gttgımde tokluk için kan verecegım bakalım.
İnşallah hiçbir sorun çıkmaz kuzum. Zaten benim herşeyim değişti hamilelik öncesiyle alakası yok. Ben anlayamadım bu durumu 😞

Kızlar bir soru 🙋‍♀️
Ana kucağı, babynest, reflü yatağı konusunda hangisini mantıklı buluyorsunuz?
Üçünüde şimdiden almalı mıyım? Yoksa bebekler doğunca ihtiyaca göre mi alınmalı?
İnternette her bebek reflü yatağına ihtiyaç duyacak diye bir şey yok reflüsü olmayan bebek neden reflü yatağına ihtiyaç duysun diyen de var ya da bebek zaten reflü olmasın diye önlem amaçlı reflü yatağında yatmalı diyen de var?
Ana kucağı uzun süreli içinde bebek duramazmış ama ikiz olduğu için her ikisini her zaman kucağıma aynı anda almam mümkün olmayabilir en azından ağlama anlarında ana kucağı yardımcım olmaz mı?
O zaman baby nest mantığı ne?
Fikri olan, tecrübesi olan paylaşabilir mi?

Kızlar bir soru 🙋‍♀️
Üçünüde şimdiden almalı mıyım? Yoksa bebekler doğunca ihtiyaca göre mi alınmalı?
İnternette her bebek reflü yatağına ihtiyaç duyacak diye bir şey yok reflüsü olmayan bebek neden reflü yatağına ihtiyaç duysun diyen de var ya da bebek zaten reflü olmasın diye önlem amaçlı reflü yatağında yatmalı diyen de var?
Ana kucağı uzun süreli içinde bebek duramazmış ama ikiz olduğu için her ikisini her zaman kucağıma aynı anda almam mümkün olmayabilir en azından ağlama anlarında ana kucağı yardımcım olmaz mı?
Kuzum ben tecrübeli olmasam bile ana kucağını aldım bilmiyorum sevicekmi ya yok ama mesela iş yaparken ora koyarım diye düşünüyorum.Reflü yatağını almadım lazım olursa doktorda söylerse al o zaman alıcam

Kuzum ben tecrübeli olmasam bile ana kucağını aldım bilmiyorum sevicekmi ya yok ama mesela iş yaparken ora koyarım diye düşünüyorum.Reflü yatağını almadım lazım olursa doktorda söylerse al o zaman alıcam
Ana kucağı bende kesin almak istiyorum kuzum ama reflü yatağı mı yoksa baby nest mi onlara gerek var mı onu bilemedim kararsız da kaldım aralarındaki farkı anlamadım da

Kızlar bir soru 🙋‍♀️
Ben babynest aldım yani hem heryere taşınabilir beşiğin içine koyulabilir yatağıma koyabilirim uyuturken bi yere misafirliğe giderken götürüp kullanabilirim ben babynestten yana kullandım ana kucağı da aldım yapışık gezsin yavrum ama senin ikisini bir alman mümkün değil eşin eğer alırsa ana kucağı da alabilirsin. Reflü yatağı için de eğer reflüsü yoksa gerek yokmuş zaten 😊

Ana kucağı bende kesin almak istiyorum kuzum ama reflü yatağı mı yoksa baby nest mi onlara gerek var mı onu bilemedim kararsız da kaldım aralarındaki farkı anlamadım da
Ben şimdilik ikisinide almadım ama sanırım alırsam baby nest alırım onu her yerde kullana bilirim

Kızlar bir soru 🙋‍♀️
Canım reflü yatağı için aynı şeyi ben de duyduğum için almadım. İhtiyaç duyarsam alırım dedim onun yerine yan yatış yastığı aldım uykusunda kussa yüzünü yan çeviremedikleri için boğulsa falan çok korkuyorum fark etmem uyurken vs diye korktum yan yatacağı yastığı aldım hastaneye de götüreceğim gece uykularında da onunla yatıracağım. Birde ben ana kucağını aldım onu da alma sebebim mutfakta yemek yaparken gözümün önünde olsun beni izlesin ya da tuvalet ihtiyacım olduğunda yanıma koyabileyim diye aldım canım. Baby nest falan da almadım bana göre gerek yok

Bence baby nest gerekli bir şey . Ben yatağın içine onunla koyuyordum mesela ve misafirliğe gittiğimde vs hep götürdüm ona yatırdım. Ha yüzde yüz gerekli mi bilmiyorum ama baya işimi kolaylaştırdı benim. Ana kucaginin da gerekli olduğunu düşünüyorum. Ama reflü yatağı tamamen bebeğin durumuna bağlı, şimdiden bence hiç gerek yok. Bebek reflü olsa dahi yatmak istemeyebilir. Görümcemin bebeğinde ağır reflü vardı hala var ama çocuk doğduğu andan itibaren o kadar hareketliydi ki resmen onda durmadı hep kaymak istedi üstünden 😀

Canım egerki enfeksiyon varsa mutlaka anlıyorsun merak etme şikayetin yoksa biseyde yoktur ☺️ sürekli tuvalete çıkma isteği ama sadece 1 damla çiş gelmesi onuda yaparken yanma hissi oluyor bı tuhaflık olduğunu anlıyorsun zaten bende enfeksiyon değilde mantar oldu hayatımda ilk kez onda da aşırı kaşıntı vardı vajina içinde onunda öyle bir belirtisi var
Evet bende gebelikten önce oluyordum ama şuan olmuyor o yanma hissi falan dedim acaba gebelikte böyle anlaşılmadan mı oluyor 🫠
Benim idrar da yanmam olmuyordu ama gece sık sık tuvalete çıkıyordum birde idrarımı yapıyordum ama hâlâ idrarim varmış gibi hissediyordum onu da çok su içmeye bağlamıştım sonra bı gün ilerleyince tek taraflı bir böbrek ağrısı yaşıyordum böyle kasiklarimdan bacağıma vuran bende sancı sanıp acile gitmiştim idrar testi kan testi yaptırdım bi serum taktılar ileri derecede enfeksiyon olmuştu yani kişiden kişiye değişiyor ama arada yaptırmak lazım tehlikeli bir durum ben artık böyle idrarımı yaptıktan sonra varmış gibi hissedersem söylüyorum doktoruma yapıyor idrar testi..

Ben de belirti yoktu. Protein için kontrol amaçlı vereyim dedim enfeksiyon çıktı

Bende ilk enfeksiyonda belirti yoktu rutin teste doktorum yapalım dediğinde çıkmıştı. 2. Sefer de kasıklarımda ağrı dolgunluk hissediyordum ama nst de sancı çıkmıyordu idrarım hep var gibiydi suya bağlamıştım ve idrara otururken sancı giriyordu doktoruma söylediğimde test yaptı o zaman çıkmıştı enfeksiyon. İkisinde de antibiyotik fitil ve tek kullanımlık şase kullandım geçmişti çok ileri seviyede değildi neyseki

Valla bende ne kaşıntı ne yanma hiçbir şey yoktu ama doktor enfeksiyon var demişti tospalak tospalak

Benim hep olmuyor yanma bazen oluyor, akıntım çok ordan anlıyorum

En iyisi bende sağlık ocağına gidip rutin birr baktırayım nolur nolmaz sağğ olun kızlar😘❤️

Ben babynest aldım yani hem heryere taşınabilir beşiğin içine koyulabilir yatağıma koyabilirim uyuturken bi yere misafirliğe giderken götürüp kullanabilirim ben babynestten yana kullandım ana kucağı da aldım yapışık gezsin yavrum ama senin ikisini bir alman mümkün değil eşin eğer alırsa ana kucağı da alabilirsin. Reflü yatağı için de eğer reflüsü yoksa gerek yokmuş zaten 😊
Aslında tek bebekte baby nest mantıklı canım iyi yapmışsın ama benimkiler tek yatakta ikisi yatacağı için 2 tane baby nest sığmıyor 2 tane reflü yatağı sığıyor ana kucağı kesin alacağım ama reflü mü alsam baby nest mi karar veremedim🤷🏻‍♀️

X