2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Bir sahur vakti gelecek gibi geliyo bana da eşimde Ramazan'a denk geliyo bebe diyo ay Mart'ta gelsinde bayrama toparlanmış olayım biraz daha 10 gün önce gelse iyi
Ramazan da iyice şişecekmişiz gibi geliyor bana yani ben kendi açımdan bizde sahurları hep eşim hazırlar sonra beni kaldırır bu sene de hem sahurda ye hem sabah ye hem akşam ye o 1 2 hafta içinde dünya kilo almam inşallah

Çocuğa değil de anasına kızdım. Misafirliğe gidince kendi eviymiş gibi davrananlara aşırı uyuz oluyorum. Çocuk bu dökecek elbette yapçak bişi yok. Ama bakıyorum, anneler bi salıyo çocuklarını misafirlikte. Çocuğu nereyi kurcalamış, neyi elliyo, neyi yerken döke döke evde geziyo umurlarında değil. Çok ayıp.
Kimse kimsenin çocuğunu ve seni çekmek zorunda değil. Bişi yedireceksen yanında örtü falan taşı serip üstünde yedir, topla sonra örtünü.

Valla misafirden nefret ediyorum. Çocuklu misafirden misli nefret ediyorum. Evlendiğimden beri eşimin akrabaları 1 defa bile gelmediler bana. Şimdi bebeği duyan gelir gibime geliyo. Öfff düşündükçe anksiyetem azıyo. Herhalde evin tüm oda kapılarını kitlerim. Kusura bakmayın çocuklar girip kurcalasın istemiyorum derim. Olabildiğince rahatsız hissettirip bir an önce gitmelerini beklerim galiba.

Kız oruç tutmayacaksın, aç değilsen yemezsin. Ben oruç tutamıyorum normalde de eşim aralıksız tutar Allah kabul etsin. Her sene kendi başına kalkar kahvaltısını hazırlar yer namazını kılar sonra yatar garibim. Bu sene tam da hamileliğin son zamanları olacak. Niyeyse son zamanlarda kimse uyuyamıyo. Belki ben de eşlik ederim uyumuyor olursam.

25 haftada aşağıları asla göremiyorum ve oturup kalkarken zorlaniyorum o zamanları düşünemiyorum şuan uçan balon gibi olacam galiba bende eşim bi yerden sonra yuvarlanarak devam edeceğimi düşünüyor

Doğru kuzum hiç belli olmuyor. Benim eşim ortalama bi boyda 178. Ama lise 1 fotoğraflarını gördüm ilkokul çocuğu gibi cılız kısa bişey. Yanındaki yaşıt arkadaşları abi de değil amcası gibi duruyordu.hepsi boy atmış yapılanmış bıyıkları falan terlemiş eşim 15 yaşındayken 9-10 yaş gibiydi çok gülmüştüm o fotoğraflarına ama lise 3 te birden boy atmış sen de uzunmuşsun eşin de sizin oğlan da bence birden boy atıverir

Arıtma cihazı var balım içi porselen kaplama suyu yumusak içim
Memnun musun canım? Nasıl oluyor hiçbir fikrim yok. Gelip kuruyorlar mı aylık mı fiyat ödüyorsunuz filtre değişimleri ayrı bir maliyet mi filtre ömrü ne kadar? Fark ettim de biz hep dışardan 1.5 lt paketler alıyoruz ve aylık 700-800 tl arası su masrafımız oluyor yani ciddi bir rakam arıtma cihazı daha mı mantıklı olur diye düşündüm

Ya zaten çocuk ne bilsin yani daha birşeylerin bilincinde değil ki. Bizimkiler arsız lafı yiyorlar yine de geliyorlar geçenlerde toplanıp köy evine gitmiştik sobayı falan yaktılar bizimkiler yine çocuklu bir misafir çocuğu salmış çocuk daha yeni yeni paytak paytak yürüyor iki de bir sobaya gidiyor yani çocuk yapışacak artık eğil kalk eğil kalk yoruldum en son dedim çocuğun yokmuş gibi davranmayı bırakacak mısın artık sen doğurdun ya hani bunu bir bakıp ilgilen çocuk yanacak sonra biz suçlu olacağız iki surat astı oturdu çocuğu dövdü salak ya ne suçu varsa çocuğun ama arsız olduğu için yine de geliyor

Aç değilsen yemezsin mi vallahi utanmasam ben şimdi bile kalkıp gece yiyecegim ya inanılmaz açıldı iştahım

O sofra kurulduysa kesin oturur yerim ben bacım hahaha kural bu yani

Ben görmedim canım trendyolda Hepsiburadada 150 TL 4 katlı müslin . En ucuzu 200den başlıyordu . Burda da kargo bedava geldi 250 TL üstü oldu diye. Ama haklısın kargo ücretleri çok fazla . Ben kargo bedava değilse almamaya çalışıyorum o ürünü genelde kargo bedava olana kadar bişey ekliyorum üstüne

25 haftada aşağıları asla göremiyorum ve oturup kalkarken zorlaniyorum o zamanları düşünemiyorum şuan uçan balon gibi olacam galiba bende eşim bi yerden sonra yuvarlanarak devam edeceğimi düşünüyor
Bende kalkarken eşimden tutunup kalkıyorum geçen akşam yemeğinden sonra ayakta aynadan kendime bakıyorum sonra aşağı doğru baktım ayaklarımı göremiyorum. Eşime dedim e bu işte bir terslik var ben daha şimdiden göremiyorum ayaklarımı

Iyyyyyy nefret edilesi. Çocuğu dövmek nedir abi. Bayıldım sana ya. Dobra dobra ohhh.

Ay bende düşündükçe anksiyetem artıyor saldım artık sınır çiziyorum şimdiden. Kv geçen doğuma yakın buzluğa börek sarma kurabiyeler yapalım dedi aa o niyeymiş dedim gelen gidene çıkarır verirsin ayıp olur dedi gelen giden olmayacak kış ayında eşimle bana kadar yap yeterli dedim.

Geçen geldi çocuklu misafir bizim de salonda sehpalar Tv ünitesi masa ayakları falan cam mutfakta beyaz eşyaların hepsi siyah cam yatak odası dolabı da sürgülü boydan boya ful siyah cam koridor dolabı da ful boydan boya cam yani ev genel olarak cam neysee. Çocuk her yeri o yağlı yemekli sümüklü elleriyle her şeye dokundu ama her şeye yani bütün evi gezdi biz de kapılar açık kapatmadık ayıp olmasın diye keşke kapatsaydık.. bütün yemekli elleriyle dokundu evdeki bütün camlara dikkatini çekti herhalde kendini gördükçe. Annesi de demez mi bu evde çocuk olmadığı nasıl belli derli toplu ortalıkta eşya dağınıklığı yok her yer cam dedim bu eve nasipse çocuk gelecek kapattım konuyu orda kesip. Sen çocuğu salmışsın oturmuş çocuk yerde yemek yiyor halıda vermişsin önüne tabak 2 yaşında bebenin git bi ellerini sil yedikten sonra da öyle dokunsun parmak izi yapsın sıkıntı değil ama yemekli yağlı ellerle ayıp yani benim halimi görüyorsun. Eşim yazık bütün gece temizledi oturup

Kız deseydin ya çocuğuna bak diye sinir krizi resmen ben kovardim hahah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…