2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Kızlar herkese merhaba ben de 26 haftalık hamileyim doğumum nasipse benim de mart ayına denk geliyor sizlere bi sorum olacak benim 2. Üç aylık dönemden itibaren verdiğim kan testlerinde hep tsh değerim 3 ün üzerinde bazen 4 değerinde oluyordu dr um da bu yüzden dahiliye uzmanına yönlendirmişti aylık takip edilmesi gerekiyormuş bugün tekrar kontrole gittiğimde değerim 3.57 olmuş benim gibi tsh değeri yükselmiş olan ya da bunun için gebeyken ilaç tedavısı gören var mı bu değerin artmasının ne gibi riskleri var bilen varsa söylerse çok sevinirim
Merhaba, öncelikle geçmiş olsun ben gebeliğin başından beri tiroid ilacı kullanıyorum, gebeliklerde tiroidi değeri sizin gibi oluyor, ilacı var onu aç karınla doktor dozunu ayarlıyor kullanıyorsunuz, bebeğe hiç bir zararı yok ilacın, lakin eğer ilacı içmez tedavi olmazsanız asıl sorun, ilk 3 aylık dönemde düşüklere, sonraki zamanda bebekte zeka geriliğine, bazen plesanta dan ayrılmasına kadar gidebiliyor, ama bunları düşünmeden hemen bir endokrin yada dahiliye doktoruna randevu alın, ilaç dozunu ayarlasın, benim değerlerim normale döndü şükür, 1,5 ay da 1 endokrine görünüyorum ben
Canım ben kumralım, eşim de kumral. Benim rahmetli annem yeşil gözlü kardeşim renkli gözlü eşimin ailesi komple esmer sadece kv beyaz tenli, bakalım ne olacak, rüyamda hep sarışın yeşil gözlü bir bebek görüyorum. Aynen canım renkli gözlü olsa ne güzel olur (tabiki önceliğimiz sağlık) ama anneme benzesin coook işyerim
Canım bizim aile de sadece eşim kızılımsı, kahvegözlü, kardeşim sarısın renkli gözlü, hepimiz esmeriz geri kalan
Küçük oğlan karışım gibi oldu, kızıl yeşil gözlü oldu, uzun zaman mavi gibiydi, şimdi yeşile daha dönük, hatta bazen dönüyor hala ışığa göre gözleri
Ultrasonda da miniğim küçük abisine çok benziyordu, renkler konusunda da tutarsa tamamdır 😬

Merhaba, öncelikle geçmiş olsun ben gebeliğin başından beri tiroid ilacı kullanıyorum, gebeliklerde tiroidi değeri sizin gibi oluyor, ilacı var onu aç karınla doktor dozunu ayarlıyor kullanıyorsunuz, bebeğe hiç bir zararı yok ilacın, lakin eğer ilacı içmez tedavi olmazsanız asıl sorun, ilk 3 aylık dönemde düşüklere, sonraki zamanda bebekte zeka geriliğine, bazen plesanta dan ayrılmasına kadar gidebiliyor, ama bunları düşünmeden hemen bir endokrin yada dahiliye doktoruna randevu alın, ilaç dozunu ayarlasın, benim değerlerim normale döndü şükür, 1,5 ay da 1 endokrine görünüyorum ben

Canım bizim aile de sadece eşim kızılımsı, kahvegözlü, kardeşim sarısın renkli gözlü, hepimiz esmeriz geri kalan
Küçük oğlan karışım gibi oldu, kızıl yeşil gözlü oldu, uzun zaman mavi gibiydi, şimdi yeşile daha dönük, hatta bazen dönüyor hala ışığa göre gözleri
Ultrasonda da miniğim küçük abisine çok benziyordu, renkler konusunda da tutarsa tamamdır 😬
Canım ultrasonda Dr bizimde eşime benzetti hep diyorum önceliğim sağlık ama, sarısın olursa bal gibi olur. Eşimde küçükken acayip sarı imiş. Bakalım nasıl birsey olacak. O zaman sizin yine sarışın geliyor desene ❤️ kızılımsıda çok güzel olur ama canım

asla yalnız değilsin
Allah geceler haram oldu. Dik oturur şekilde bile deniyorum uyumayı
Bendeeee🙄 sola yatınca sürekli uyuşuyor her yerim sağa yatınca da bebiş hemen hareketleniyor bende sevmedi herhalde diye düşünüyorum sonra yine geri sola yatıyorum
O hareketlenme hoşlarına gidiyor demekmiş ama kuzum. Benim de kolum bitik uyuştu. Boynum tutuldu 😂
Off bende uyuyamıyorum cokk fenaa midem yanıyor ejderha gibiyim resmen 🥴 süt içiyorum etkisi geçmeden uyumam lazim ama uykum kaçtı uyuyamıyorum bu sefer tekrar başlıyor reflü 😔😔
Benim mide yanması değil de o midemin gerginliğinden göbeğimi koyacak yer bulamıyorum resmen

Merhaba arkadaşlar, yataş juno yatak ya da muadili baby jem miydi, alan var mı? Çok küçük gibi geldi bana, alacak mısınız, gerekli olduğunu düşünüyor musunuz?

Sadece göbekte bebek 🧿🥰 Maşallah
Benim maşallah her yerimde kilo 😬
Söylemesi ayıp azcik popom çıktı hahaha nasıl mutluyum anlatamam. Normalde kuru g*t diye tabir edilenlerdenim 🤣 ilk bebisimde doğuma kadar 6 kilo almıştım düşün. Hiç popom falan çıkmamıştı 🤣 şimdi dua ediyorum inşallah doğumdan sonra gitmez diye 🤣

Söylemesi ayıp azcik popom çıktı hahaha nasıl mutluyum anlatamam. Normalde kuru g*t diye tabir edilenlerdenim 🤣 ilk bebisimde doğuma kadar 6 kilo almıştım düşün. Hiç popom falan çıkmamıştı 🤣 şimdi dua ediyorum inşallah doğumdan sonra gitmez diye 🤣
Kıyamam ya😂 bol miktarda var bende 😂 istediğin gibi olur umarım🤲
Benimkide gitsin 😂🤲

• Komik
Reactions: The
Yeme kuzum. Bak ben yemiyorum tuzlu vs olur diye tamamen kestim. Az kaldı dayanalım doğuma kadar 😂
Aynen kuzum en mantıklısı. Yok yok tövbe ettim 😂

Canım sen sürekli karnını kontrol ediyor musun, kasılmayı öyle mi fark ettin ? Ben karnımda öyle bi değişiklik hissetmedim hiç
Canım kontrole bence gerek yok . Çünkü o kasılmayı hissetmeme gibi bir şey mümkün değil açıkçası . Dün ben kabızlık problemi yaşamıştık tuvalette çok zorlandım. Ondan sonra başladı ztn

Bnde böyleyim, hazır gofret, biskuvi, çıkolata bayılıyorum. O paketten oyle 1-2 kesmıyor bni illa o paket bıtecek😪 yarasın😁😁
Ayy evet ama yok canım ya valla yemeyelim zerre faydası yok

Merhaba arkadaşlar, yataş juno yatak ya da muadili baby jem miydi, alan var mı? Çok küçük gibi geldi bana, alacak mısınız, gerekli olduğunu düşünüyor musunuz?
Ben almadım canım . Yataş uygun fiyat olsa belki alırdım . Bazı bebekler sevmiyormuş. O yüzden gereksiz diyorlar. Bazı bebekler seviyormuş gerekli diyorlar. Tamamen bebeğe göre değişiyor yorumlar😊

Allah geceler haram oldu. Dik oturur şekilde bile deniyorum uyumayı

O hareketlenme hoşlarına gidiyor demekmiş ama kuzum. Benim de kolum bitik uyuştu. Boynum tutuldu 😂

Benim mide yanması değil de o midemin gerginliğinden göbeğimi koyacak yer bulamıyorum resmen
Ayy yanmanın üzerine bide o güncelleme gelmez inşallah senin ki de ayrı sıkıntı kuzum 🥴 ben gece 1 buçukta uyandım 4 buçukta anca tekrar uyudum 😥

Artık büyüdüler, kemikleri sertleşiyor iyice. Her yere aynı anda yetişiyorlar 🤣 doktor da öyle demişti baş aşağı şu an diyince ben normal mi dedim çok normal daha döner durur o dedi 😊 ama vajinaya vurduğunda tedirgin oluyorum rahim ağzını kısaltacak diye 🥲
Bende ondan korktum ama bı yandan da seviniyorum ssvd istediğim için eğitimde doktorum aşağıda hareket eden bebek iyidir demişti inşallah vakti zamanında kolayca doğarlar 🤲🏻😍 oğlum hep yukarıda hareket ederdi göğsümün altında gobegimde oynardı hiç kasiklarima vurmazdi zaten doğumda da inmedi o yüzden yukariya dayadı kendini şimdi kızda aşağı vurunca bir yandan çok seviniyorum bı yandan tırsıyorum 😂

Bende ondan korktum ama bı yandan da seviniyorum ssvd istediğim için eğitimde doktorum aşağıda hareket eden bebek iyidir demişti inşallah vakti zamanında kolayca doğarlar 🤲🏻😍 oğlum hep yukarıda hareket ederdi göğsümün altında gobegimde oynardı hiç kasiklarima vurmazdi zaten doğumda da inmedi o yüzden yukariya dayadı kendini şimdi kızda aşağı vurunca bir yandan çok seviniyorum bı yandan tırsıyorum 😂
O zaman bizim normal doğum ihtimalini arttırıyor bebişler 🤣 tabi şöyle 36-37 haftadan sonra zorlasınlar aşağıları 😊 daha minicikler 😊 dediğin gibi kuzum inşallah zamanında sağlıkla gelsinler 🙏🧿

Kızlar herkese merhaba ben de 26 haftalık hamileyim doğumum nasipse benim de mart ayına denk geliyor sizlere bi sorum olacak benim 2. Üç aylık dönemden itibaren verdiğim kan testlerinde hep tsh değerim 3 ün üzerinde bazen 4 değerinde oluyordu dr um da bu yüzden dahiliye uzmanına yönlendirmişti aylık takip edilmesi gerekiyormuş bugün tekrar kontrole gittiğimde değerim 3.57 olmuş benim gibi tsh değeri yükselmiş olan ya da bunun için gebeyken ilaç tedavısı gören var mı bu değerin artmasının ne gibi riskleri var bilen varsa söylerse çok sevinirim
Canım sıkıntı yapılacak bir durum yok ortada. Her ay düzenli tsh için kan vermeye devam et ben öyle yapıyorum. Haftaya gidip vereceğim ben de bu ayınkini. 2. trimester da 3 ve altında olması gerekiyor. Ben ilk trimester de 1 ay ilaç kullandım değerlerim baya düştü ve tekrar ilaç kullanmama gerek kalmadı ancak her ay takip yapıyorum aile hekimine gidip kan verip. Sen de doğuma kadar kullanmazsın belki ilacı. Panikleyecek bir şey yok o konuda için rahat olsun.

Google'a yazınca bir sürü risk sıralıyor. Benim de 3 küsurlu bir şeyler çıkmıştı. Doktorum çok yüksek değil sıkıntılı bir şey olmaz ama kontrol altına alalım demişti.

X