2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
O kadar iyi anlıyorum ki, pazartesiden beri bebekler büyüsün diye yemediğim kalmadı...
Yiyorum da yarım yamalak. Bazen kusuyorum zorladığım için bazen de midem bulanıyor. Mesela şuan midem bulanıyor. Çok zorlanıyorum. Ben bu yemek işinden çekeceğimi biliyordum zaten ekstralar çıktı işte

Ayyy anca girdim bugün platforma canımm okuyunca çok sevindim anlatamam maşallah maşallah
Sağol kuzum inşallah kötü hiçbir şey olmaz ödüm kopuyor her randevuya giderken. Şimdi galiba bundan sonra nst ye sokacak beni ama tansiyonun sesi duyunca çıkar diye de korkuyor doktor haliyle. Bir de ciğer geliştirici iğnemi vurulacağım haftaya gittiğimde

Kuzum bilmiyorum ama 37 de almayı düşünüyorsa ciğer geliştirici için erken değil mi zaten 24 saat arayla 2 doz olunuyor etki gösteriyor çok erkenden vuruluyor mu ki öyle bana da ciğer geliştirici yapacak ama tahmini 32. Hafta doğum için 30-31 arası yaparız demişti neye göre karar veriyorlar acaba

Kuzum benim durumum biraz farklı o en iyi ihtimal. Eğer olay gebelik zehirlenmesine dönerse hemen müdahale edilecek maalesef tansiyonum artarsa ve düşünülemezse doğum olacak yani ve bu her an için bir ihtimal maalesef ben de

Ayy bu ne yaa, laflara bak, yazık koskoca insanlar
Bizde annemle telde konuştuk, dedim bu tuzlama olayları falan istemıyorum busefer, aa olurmu kokar falann off anne dedim yaa..
Eşimede kımseyı istemıyorum lohusayken sen zaten ilk 5 gün evdesın dedim. Tekrar annemle aynı şeyleri yasamk istemıyorum dedim, tahmın ettıhım şeyleri soyledi

Neden kndını sıkıntıya sokuyosun dedi, bn yemk faln yapamam dedi, (kendi rahatı için tamamen annemi istıyor)
Cunku annem olmassa tum iş ona kalacak. Bastan konuş annenle dedi. Bebeğe karışmasın, sadece temizliğini yemeğını yapsın dedi. Öyle olmuyor işte, kndınde hak görüyor kızına karışmayı.

Annenin gelmeme durumu olamaz, mecbur gelcek dedi.. Bn tek başıma bakamam sana dıyor, annen orda dururken neden kendımızı sıkıntıya sokalım ki dıyor

Bencede rahatlıktan anneni istiyor canım bizi düşünen yok bebeğe karışmayan büyük görmedim tam tersi bebeğe o bakacak sen yemek temizlik hep öyle olur.. insan nedense kimseyi istemiyor ya çünkü huylarını biliyoruz gelenlerin

Doğru canım Allahım yardımcın olsun inşallah

Benim eşim de şuan hemen biri gelsin istiyor ama sebebi bakmak değil benim yalnız olmamam. Annemler gelsin dedi. Hayır dedim yani rahat edemem. Annemi bile istemiyorum anneni neden istim yani. Tabi demedim. Ben yalnız kalmak istiyorum 28den sonra risk daha çok o zaman düşünürüz dedim de biraz sakinledi şükür. Yoksa hemen pazartesiye gelsin diye annemi bile aramış. Annem de geliyorum dedi. Yok dedim ocakta bakarız

Aynı benim eşim gibi kendi rahat olsun diye annemin gitmeyini hiç istemedi kesinlikle gerçi bende gitmeyini istemem tabi ama babam tek kalmış bu yaşında en çok onun için dedim 16 haftadan sonra gitsin çok zorlanıyorlar ama yok yani istemediBende ilk çocuk için hiçbir bilgim yok stres yaparım neyi nasıl edeyim diye eşimin ailesine hayatda güvenemem kv görümcem tuzlamak lazım diyor annem şaşırdı bunlar ne konuşuyor diye annem yanımda olunca bunlar olmucak çünkü dilleri yok konuşmaya şimdiye kadar hep yanımda annem oldu

Maalesef benim eşim oyle, bn eşimi tanıyorum, sıkıya gelemez. Başına gelcekleri bılıyo, dinlenemeyecek, bugun süpürge açalım vileda yapalım dedim, bı ton laf ettı, of poff, dedim ozmn kadın çağırıcam(arada çagırıyorum). Zar zor yaptık. Hadi çabuk dıye dıye, söylene söylene... Hep, bn calışıyorum, akşamları dınlenıcem, h. Sonunu kendıme ayırıcam falan derdınde.
Zaten yapısal olarakta rahat, gamsız ve sıkıntıya gelemeyen bır insan.

Anneme o konuşmayı mecbur yapıcam artık. Bnı oğlumdaki gbi sendroma sokarsa, hiç gelme daha ıyı dıcem, nyseki karsındaki anne olunca bıraz daha rahat soyleyebılıyosun, k.v daha zor cunku

Cnm eğer annem gelmesse, yemk işi dısardan olacak, süpürge o açacak, onu getir bunu götür, markete git, meyve kes getir vs. Hep o işler ona bakıcak, tabıkı ister annemın gelmesını.

Annem her işimi yapıyor saolsun. Oda uzanıp tv izleyecek,
Bugun bıle saat 2 oldu off çok daraldım dısarı çıkmam lazım dıyor, offf Allahımm

Kuzum erkekler böyle. Çok sıkmadan bölerek iste istekleri ben öyle yapıyorum . Şuan tabi benimki de kafaya taktığı için yaşadıklarımızı eve sardı. Evi güzelleştiriyormuş oraya buraya bi şeyler yapıyor sabahlara kadar bi de. Ama temizlik kısmı benimkinde de çok yok

Huyunu bılıyorum, alıştım ona göre davranıyorum tabıkı ama şu lohusalıkta bari bnı sınır etmesın
Bi 1 hafta idare etsın beni, refakatçi sen kal dıcem, oğlumda anneme yüklendık, eşim çekti kndını kenara, nasıl olsa annem var dıye, busefer bni annemin elıne bırakma, sen hallet benle ılgılı olan herseyi dicem. zaten gce bebege asla kalkmaz, bn işe gdıyorum der. Wallahı gce bebeğe kalkan, bıberonla süt veren babalara gıptayla bakıyorum, bnım eşim bn anlamam sen daha ıyı bılıyosun deyip bıberonla bıle beslemedi oğlumu

İnsan evet kendi annesine bir şekilde söylenebiliyor canım ama kv ye zor. Ama keşke eşin de az yardım etse zaten doğumdan sonra toparlanınca biz bir şekilde zorlansak da yapıyoruz yapacağız da zaten bu erkekler bunu anlayıp bence çok sorumluluk altına girmiyor gibi. Oysaki senin 2. Gebeliğin eşin durumları biliyor olması gerekirdi. Ben olsam bende anneme başta derdim benim kurallarımı kabul edecekse gelsin öyle tuzlama falan yok yani

Evt bılıyor durumları, bn busefer strese girmk istemıyorum dıyorum. Anneni çağırmamak ne demek dıyor, olurmu oyle sey, bu senın annen dıyor, herseyını yapıyor dıyor, konuş annenle dıyor, baştan söyle dıyor

Bunu sipariş edeceğim,

Eklentiler

• Screenshot_20231216_221248.jpg
    72,1 KB · Görüntüleme: 42
Kızlar erkeklere hem ev konusunda hem bebek konusunda gerçekten acımamak gerekiyor bence de. Yani anne olarak gereksiz bir fedakarlık yapıyoruz, asla bunu yapmayın.. gece de kalksın, biberonla besleniyorsa beslesin, ev temizlenecekse temizlesin. Her şeyi üstlenirseniz çok çabuk yıpranır ve bebeğinizle ilgilenecek zaman dahi bulamazsaniz. Bulsanız da malesef keyif alamazsınız

Hahaha güzelmiş

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…