2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Bebeğin karın çevresi küçük. Tansiyonum da normalleşmiyor bu sorun olur 28 itibariyle dedi
Kuzum 1 ay geri denilen bebeklerden de sağlıklı doğanlar olmuş. Perinatologla ilerledikçe düzelir bence. Bebek de büyümüş hem uzamış hem kilo almış. Gebelik zehirlenmesi oluşma ihtimaline karşı şimdiden önlem alınır mı acaba ? Hastanede bi süre yatarak tedavi daha iyi olur gibi annen gelse dediğn gibi Van' gibi bi yere geçseniz bikaç gün gözetim altında kalsan tansiyon kontrol altına alınır hem . Allah yavrunu sana bağışlasın. Allah yardımcınız olsun senin de bebeğinin de kuzum

Çağırabilirim kuzum kız kardeşim de gelirim dedi annem de olabilir. Ama işte dediğim gibi kimseyle konuşmak bile istemiyorum ruh halim kötü
Yaa bak ne güzel gelebileceğini de söylemiş kardeşin Allah razı olsun denemelisin bence canım hem sen dün biriyle profesyonel anlamda konuşmanın da iyi geldiğini söylemiştin bunu da dene canım zaten az zamanımız kaldı bu süreçte elimizden geleni kendimiz ve bebeğimiz için yapmalıyız bence

Kızlar ben bir kaç parça aldım 2 gün sonra kontrolden sonra alacaktım ama duramadım sizle de paylaşmak istedim. Çantayı erken yapacağımız için annemin de fikriyle yoğunluklu olarak ilk etapta çantaya koyacaklarımı almaya karar verdim o yüzden müslin, battaniye, ağız mendilleri, çorap gibi şeyleri yoğunluk aldım bir de valiz için organizer aldım Allahım kullanmayı nasip etsin inşallah bu hafta sa nasipse zıbınalrı toplu alacağım

Eklentiler

• IMG_2690.jpeg
    58,3 KB · Görüntüleme: 64
  • IMG_2689.jpeg
    34,1 KB · Görüntüleme: 67
  • IMG_2688.jpeg
    30,7 KB · Görüntüleme: 68
  • IMG_2687.jpeg
    88,7 KB · Görüntüleme: 63
  • IMG_2686.jpeg
    73,3 KB · Görüntüleme: 59
  • IMG_2685.jpeg
    37,7 KB · Görüntüleme: 64
  • IMG_2684.jpeg
    68,2 KB · Görüntüleme: 62
  • IMG_2683.jpeg
    52,7 KB · Görüntüleme: 62
  • IMG_2682.jpeg
    83,8 KB · Görüntüleme: 66
Yarın kendi doktoruna goruneceksin dimi oda zaten bir perinatolog önerir sana heralde inşallah kilosu daha da iyi çıkar yarın demekki hem tansiyon hem kan akışı kaynaklı geri kalıyor ama alıyor çok şükür anladığım kadariyla 28 den sonra sende sıkıntılar yaratmaya başlayacak bu durum, şu ilaçlar bı ise yarasa bebekte toparlar kilosunu Allah'ın izniyle de nasıl biseyse ilaçlar etki etmiyor... rabbim yardımcın olsun acil sifalar versin canım benim

İnşallah yakalar kuzum benim tansiyonum çok düzelmiyor. Düzelmediği için de 28e geldiğinde dana sorunlar başlayacak dedi görme kaybı, baş ağrısı vs vs
Bizim okulda da tansiyon yüksekliği vardı canım senin gibi o da rapor aldı. Kaç kere acillik oldu tansiyon yüksekliğinde çok şükür geçen hafta bebeğini kucağına aldı. Sen de inşallah sağlıcakla kucağına alacaksın. Onun ikinci hamileligiydi ilk hamileliğinde doktor tansiyonu olduğunu fark etmemiş ve ölçüm yapmamıştı ani doğuma alınmıştı bu defa bildiği için takip ederek doktoruyla ilerledi çok şükür de bir sıkıntı yaşamadı. İçini ferah tut.

Canim benim cok gecmis olsun ama inaniyorum yarin doktorundan daha guzel bilgiler alacaksin hem bak kilo almis güzel kızımız daha da güzel ilerleyecek zaman Allahın izniyle Dualarımdasin tweeetyyy

Ayyy nasıl güzel geldi bu mesaj bana. Kuzum ölçmesem ben de farkında olmazdım doktor da anlamazdı bence bu durumu. Ölçtüğüm için biliyorum. Çünkü hiçbir şekilde hissetmiyorum

Ben anlamadım işte kilo almış ama sıkıntı var neden yani

Allah ağız tadıyla kullanmayı nasip etsin kuzum sizin doğum için kaçıncı hafta deniyor peki kuzum

Şimdi bu haftasonu kuzenim nişanlanıyor ona gidecekler. Olmadı oradan buraya gel derim. Zaten o da orada uyku uyuyamıyor ben nedenli

İşte kuzum önlem tansiyonu tutmak. Benim tansiyon da sağolsun düzelmiyor neden anlamıyorum gündüz iyiyse akşam kötü

Ayyy nasıl güzel geldi bu mesaj bana. Kuzum ölçmesem ben de farkında olmazdım doktor da anlamazdı bence bu durumu. Ölçtüğüm için biliyorum. Çünkü hiçbir şekilde hissetmiyorum
Evet bir kızı bir oğlu var sağlıklı senin de sürecin sonunda sağlıklı bir çocuğun olacak inşallah endişelenmemek elde değil ama elinden geleni yapıyorsun

Hayırlı günler hayırlı cumalar kızlar
Bugün randevusu olan arkadaşlarımız varmış. Şükür bebişler iyiymiş dahada iyi olsunlar inşallah Bugünün hürmetine Rabbim içinizdeki sıkıntıları gidersin evlatlarımızla birlikte bizlerede sağlık sıhat versin inşallah
tweeetyyy Canım çok geçmiş olsun inşallah bir sıkıntı olmadan atlatacaksın bu dönemide 2 hafta geride olmasını doktorlar normal karşılıyor. Tansiyonunda varmış kendini yıpratma sakin kalmaya çalış. Ben ve birçok arkadaş coraspin ve kan sulandırıcı kullanıyor aslında senin durumun bunu gerektiriyor önlem amaçlı kullandırıyor doktorum eminim çokta işe yarıyor sen bir doktorunla bunu konuşsanmı?

Evet bir kızı bir oğlu var sağlıklı senin de sürecin sonunda sağlıklı bir çocuğun olacak inşallah endişelenmemek elde değil ama elinden geleni yapıyorsun
Maşallah Allah uzun ve güzel ömür versin inşallah benim tansiyon erken başladığı için doktorlar bunu istemeyiz dedi hep. Çünkü zaten ileriki haftalarda herkeste oluyormuş tansiyon

Kuzum kullanıyorum coraspin. Ama doktorumla konuşacağım başka da kullansak mı diye. Hastanemi aradım bugün geleyim diye öğle arası olduğu için bağlayamadılar öğleden sonra bir daha arayacağım sıkıştırabilirlerse gitcem çünkü doluymuş tüm randevuları

Kızlar benimde bir sorum var ya kafama takılıyor zaman geçtikçe şimdi plasenta previa marjinal(plasenta rahim ağzına çok yakin) teşhisi konuldu ilk zamanlar önemsemedim yukarı çıkar diye ama 28.hafta da çıkmadı hâlâ doktorda kabul etti artık çıkması daha zor diye simdi yattığım ve hareketlerime dikkat ettigim surece Allah’ın izniyle bir şey olacağını düşünmüyorum ama sezaryen kısmı kafamı karıştırıyor youtube de dinlediğim doktorlar iste dogumlarda cerrahi işleminde yapıldığını o yuzden donanımlı bir hastanede dogum yapılması gerektiğini falan söylüyor ben doktorumdan memnunum bana basta söyledi dogum oncesi kan stoklamamız gerekicek falan diye ama sizce farklı bir doktor görüşü alayım mi ? Eğitim ve araştırma hastanesi veya direkt kadın dogum hastanesi tarzı yerlerden ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…