2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Kızlar şeker yükleme sonucum çıkmış nasıl sizce açlık:75 1.tokluk: 119 2.tokluk: 112 bazen karnım patlayacakmış gibi hissediyorum.. sanki hiç yer kalmamış gibi sizde böyle hissediyor musunuz.. Böbrek taşı böbrek şişmesi yapmış onunda etkisi var galiba bende..
Bu arada mutlaka farklı doktora gidin ben gittim su gelişini netleştirmek için bu doktor kesin mantar diyo ve senin geçmeyen enfeksiyonların böbrek taşından dolayı dedi..
Smear aldı, vajinal kültür sürüntüsü aldı, antibiyotik verdi, fitil verdi, krem verdi, vajinal yıkama jeli verdi (etoıle) tamen doğalmış.. çamaşırların ütülenecek dedi.. kasılmalarım için calsiyum ve magnezyum (calcimax ve efermag) verdi haftaya şeker sonucun kültür sonuçlarınla gel bakalım değerlendirlim dedi..
Yukarda tek tek yazamadım her birinizin konusuna değinmiş oldum bu şekilde aslında özellikle eritrosit varsa ve antibiyotik kullanmanıza rağmen tekrarlıyorsa mutlaka bı üroloji doktoruna gidin böbreklerinize baktırın.. böbrek taşları baya sıkıntıymış hamilelikte erken doğuma sebep oluyormuş.. başıma gelmeyen bı bu kalmıştı buda geldi.. imtihanım.. sürekli antibiyotik kullanımı umarım bebeişlere zarar vermiyodur.. hayırlısı ile 3 ayı geçirebilsek

Kızlar ya canım ayıptır söylemesi yulaf ezmesiyle lapa içine de fındık ezmesi çekti hamilelikte yulaf ezmesi yiyebiliyoruz dimi
Yemekte sıkıntı yok canım ama bu aralar pek çok diyetisyenden şey dinledim, yulaf çok da öyle bahsettikleri gibi süper besin değilmiş. Bağırsakları çok yoruyormus, biz de tokluk hissi verdiğini saniyormusuz vs. Yani rutin haline getirmeyi çok önermiyorlardi. Bir de vücuttaki mineralleri mi ne emiyor diyorlardi. Ben bebeğime bile yulaf unu almıştım bir şeyler yaparken sağlıklı diye ama kontrollü kullanıyorum artık

Kızlar ben normalde lens kullanıyorum ve gözüm 7 dereceye yakın miyop.. şimdiye kadar doktorum gözlerimin bozuk olduğunu bilmiyordu, lens kullandığım için anlamamış bende söylememiştim bu yüzden hep normal doğumdan yanaydık geçen gün internette yüksek derece miyopiye sahip gebelerin normal doğum riskinin olduğunu, retinanın ıkınmalara bağlı olarak zarar görebileceği yazıyordu, aklıma takıldı kontrole gittiğimde doktoruma sordum o da göz doktoru arkadaşına danıştı muayene oldum ve göz doktoru derecen yüksek olduğu için retinan biraz ince, normal doğumda zarar görme ihtimalin var belki zarar da görmeyebilirsin ama bence gözlerini riske atma retina yırtılırsa daha çok uğraşırsın normal doğum önermiyorum dedişok oldum benim gibi bu durumda olanlar varsa bence sizde bi doktorunuza danışın diye buraya yazmak istedim belki benim hem derecem yüksek hem retinam ince diye böyle bir durum olmuştur yine de riske atmayın sağlıkla gelsin bebişlerimiz

Aa gerçekten çok şaşırdım ya hiç aklıma bile gelmez benim de miyop ama derecesi düşük. Doktorun yanında da gözlük takıyorum. Şimdiye dek bunu soran veya söyleyen bir doktora hiç denk gelmedim.

Kızlar inşallah geçicidir de onlar etkilenmiyordur çok üzülüyorum yoksa onların etkilenme durumu aklıma geldikçe hep beni mutlu eden şeylerle uğraşıyorum ama o an bile ağlıyorum değişik duygular
İnşallah kuzum. Ben hiç böyle olacağımı düşünmüyordum ama Artuk lohusa sendromu da yaşarım gibime geliyor. Ruh halim perişan. Sebepsiz ağlamalar, sürekli offlamalar

Aa gerçekten çok şaşırdım ya hiç aklıma bile gelmez benim de miyop ama derecesi düşük. Doktorun yanında da gözlük takıyorum. Şimdiye dek bunu soran veya söyleyen bir doktora hiç denk gelmedim.
Benimde aklıma hiç böyle bir şey gelmemişti
hala şaşkınım dediğiniz gibi gözlük kullanan arkadaşlarıma doktorları sormuyor derecesini falan böyle olunca sorun olmaz diye düşündüm ama aklıma takılınca sordum derecem yüksek ve retinam ince diye sorun oldu riske atmak istemediler

Reactions: The
Acaba çok çok düşük bir ihtimal olabilir mi ? Yani ciddi bir şey olsa herkes tarafından bilinmez miydi kendilerini riske atmamak icin söylemiş de olabilirler. Bilemiyorum tabiki yerinizde olsam birkac doktora daha sorup öyle karar verirdim

Ayy zaman geçiyo vallaaa daha dün kese kalp atışı konusuyoduk simdi nst den bahsediyoruz Allahım zamanında sağlıkla kavuşmalar nasip etsin hepimizeee
Valla şükür öyle oluyor ilk zamanlar kese kalp atisi bebisi görebilecegiz mj acaba nezmn ilk hareketleri derken smdi son trimester dönemine girdk şükür

Benim de görüş günüm pazartesi çok az kaldı , 28. Haftada gitmiş olacağım heyecanlıyım şimdiden son ikidir gittiğimizde hep popişini gösteriyor yüzünü göremiyoruz , bakalım bu kez nasıl karşılayacak bizi

Bende öyle düşünüyorum sonuçta göz ciddi bir iş böyle yaygın bir risk olsa doktorlar herkesi uyarırdı danıştığım doktor zaten düşük bi ihtimal retinan iyiyse sorun olmaz dedi sonrasında muayene etti ama retinam ince çıkınca riske atma dedi ben bir kaç doktora daha sorayım en iyisi

Reactions: The
Kizzz ne güzel çocuklar dogurmussunuz grubumuz yakışıklı abilerle doluu Allah bağışlasın nasıl güzel rengi saçlarının
Çocuklarımızın hepsi çok güzel, çok tatlı Allah razı olsun canım
Maşallah bizimki bildiğin düz sarı canım böyle turunculuk yok seninki maşallah sanki kına yakmış gibi. Hala mi böyle rengi ?
Sapsarı lülükleri de var senin ayy maşallah maşallah çok güzeller
Bebeklik kadar turuncu değil tabii kışın daha koyu, yazın ışık ve güneş ile daha açılıyor, şöyle

Canım benimde 3 numara miyop, bende hep lens kullanıyorum, hiç duymadım iki sezeryan bir normal doğum oldu, normal doğumda da epey sancı, ıkınma olmuştu ama tabii bebeğim küçüktü ama yinede zorlandım, ilk defa duyuyorum ama çok mantıklı geldi

Maşallah öncelikle evladınızı Allah bağışlasın çok tatlıdereceniz küçük diye sorun olmamış olabilir 6 derece ve üstüne riskli diyorlar belki ben de normal doğum yapsam bişey olmayacak ama aklıma böyle bir şey girdi bi kereretinamda ince çıkınca iyice korktum hayırlısıyla kucağımıza alırız inşallah

Allah razı olsun, hepimizin karınlarımızdakini de sağlıkla hayırla vaktinde kucaklarımıza alalım
Belki de belli bir numara vardır, hayırlısı olsun hakkınızda

Benimde pazartesi günü çok heyecanlıyım inşallah yüzlerini net görürüm sağlıkla hep arkaları dönük ya da çenesini çok yukarı kaldırdığı için görünmüyordu

endişelenme canım ni kase pilav yada 2-3 dilim baklavaya esdeğer o yükleme .. hiçbişeycik olmuyo ..ama şeker hstalğın varsa ve tespit edilmezse daha tehlikeli emin ol

Benimde pazartesi günü çok heyecanlıyım inşallah yüzlerini net görürüm sağlıkla hep arkaları dönük ya da çenesini çok yukarı kaldırdığı için görünmüyordu
İkisi de mi göstermiyor inşallah bu defa ikiside gösterir

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…