2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Amin canım🙌🏻Karbohidrat tatlı tamamen kestim tam buğdayı ekmek bile yok..tavuk et çorba yanına salata..pilav 3 kaşık..makarna kesinlikle olmaz..meyve yarısını yiyorum..muz küçük muzlardan alıyorum.Kaşar yumurta kuruyemiş süt ceviz badem öyle yani🤷🏻‍♀️
Kuzum bir arkadaşımın suyu da yüksek bak ona demiş ki meyveden uzak dur özellikle armut be havuç asla yeme demiş.

İkisi de mi göstermiyor 😬 inşallah bu defa ikiside gösterir🤲🥰
İkisi de göstermiyor ya🥹 sağdaki bebeto arkadı dönük değilde kardeşinin poposuna yüzünü yaslamış kulağı ve tombik yanağı görünüyor 😁 soldaki bebe de kafası vajinama doğru nispet yapar gibi kafası bize dönük aslında görünüyor ama çenesi ve dudakları görünüyor kafasını geriye öyle bir yaslıyor ki doktor o kadar dürtüyor bana mısın demedi kafasını bi eğse göreceğiz inat mı etti ne kafasını yukarı vajinaya bakar gibi tutuyordu 🤣

İkisi de göstermiyor ya🥹 sağdaki bebeto arkadı dönük değilde kardeşinin poposuna yüzünü yaslamış kulağı ve tombik yanağı görünüyor 😁 soldaki bebe de kafası vajinama doğru nispet yapar gibi kafası bize dönük aslında görünüyor ama çenesi ve dudakları görünüyor kafasını geriye öyle bir yaslıyor ki doktor o kadar dürtüyor bana mısın demedi kafasını bi eğse göreceğiz inat mı etti ne kafasını yukarı vajinaya bakar gibi tutuyordu 🤣
Yaa 🥰 çok tatlılar 🧿🧿🧿

Al kuzum biz soğuk yerlerdeyiz
Aynen öyle ya birde burada yaz temmuzda geliyor haziranda bile soğuk oluyor 2 senedir böyle hatta bu sene depremde yediğimiz soğuk hiçbir ayaza benzemiyordu sizlerde izlemişsinizdir tv den artık iklim de bir bozuldu son zamanlarda sanki kış gelmiyor gelmiyor bi geliyor sonra mahvoluyoruz yazda gelmiyor gelmiyor gelince de kavuruyor yani🤦🏻‍♀️

Hayda şimdi hangi bilgiye inanalım biz , elektrikli almıştım ben , normal el pompası da mı alsak napalım şimdi kafam karıştı
Gerekirse elinle de sağarsın birde ona para verme şimdi bı kaç gün için zaten kolostrum sütü 4-5 gün geliyor sonra normal sağım yapabilirsin

Yemekte sıkıntı yok canım ama bu aralar pek çok diyetisyenden şey dinledim, yulaf çok da öyle bahsettikleri gibi süper besin değilmiş. Bağırsakları çok yoruyormus, biz de tokluk hissi verdiğini saniyormusuz vs. Yani rutin haline getirmeyi çok önermiyorlardi. Bir de vücuttaki mineralleri mi ne emiyor diyorlardi. Ben bebeğime bile yulaf unu almıştım bir şeyler yaparken sağlıklı diye ama kontrollü kullanıyorum artık
Hey Allahım yaa. bugün faydalı dediklerine yarın kontrollü yiyin dyolar ya çıldırıyorum :KK70: neyse her gün o şekilde kahvaltı yapamam zaten yaa. 1 kerecikten bir şey olmaz :p
Ben arada bir yapıp yiyorum bebek için çok faydalı. Muz, şekersiz fıstık ezmesi yulaf lapasııı 😋😋😋
Ohh şifa olsuuun. yarın bende yapıcam :KK70:

• Beğen
Reactions: The
Ah kuzum bazen nefes alamaz oluyorum resmen. Sonra tevekkül ediyorum. İnşallah hersey güzel olacak diyorum. Biz umutlu olalım oğluşlarımız iyi olacak bende tüp bebek içim görüştüm reglini bu ay ol gel dediler o ay regli olmadım hamile kaldım. Hersey güzel olacak gönlümüzü içimiz ferah tutalım biz hep yattığımız için çok yıprandık canım.
Takip ediyorum sizide aynı durumları yaşıyoruz siz nift yaptırdınız brnde yaptırdım niye bu kadar tedirgin siniz Allah'ın izini ile iyi çıkıcak nift güvenilir bulmuyormusunuz

Hayda şimdi hangi bilgiye inanalım biz , elektrikli almıştım ben , normal el pompası da mı alsak napalım şimdi kafam karıştı
Yok el pompasi demiyo direkt elle sagim yapin diyo 😂 instagramda zishu diye bi fenomen var o yasadi mesela bu sorunu dogum yaptigi zaman mastit olmus o yuzden elektrkli pompa ile sagim yapmislar bi kac gun simdi sütü çok tazyikli geliyomus bebek ememiyomus onada emzirme danismani anlatmis ilk zaman elle temas ederek sagmak gerekiyodu pompayla degil diye 🤷🏻‍♀️ ama bi sure sonra elektrkli pompa kullanilir ilk zamanlar icin gecerliymis bu beyin ve vucud tek bebege alisinca elektrkli ile sahim yapilir bence 🤔

Kızlar bu aralar çok sık ağlama atakları yaşıyorum. Yani ağlamak istemiyorum ama durduramıyorum kendimi sonra bebekler ben ağladım diye üzüldüler diye ağlıyorum yani 1 hafta içinde 4 kez bu durumu yaşadım 2 haftadır hep böyleyim sebepsiz ağlamaya başlıyorum. Eşim iş çıkışı beni aramadı diye saatlerce ağladım ya evde ölüp kalsam haberin olmayacak diye. Ya da eşime telefonuna mesaj gelse oturup ağlıyorum oysaki normal bir sms yani gelen. Ya da dün ben güzel değil miyim normalde böyle bakımsız değildim diye saatlerce ağladım ama durup dururken yani olay sonrası düşününce bir nedeni de yok beni buna iten ne diye düşündüm hani eşimin bir bakışı lafı sözü ya da kendimde bir kusur mu ciddi düşündüm öyle bir şey de olmadı. Yani ağlamak sıkıntı değil ona şikayetim yok ama bebekler strese girmiyor mu ağladıkça. Sonra ben bebekleri ne zorluklarla elde ettim diye ağladım . napıcam ben normal mi bu duygular
çok normal tabiki kuzuum .ilk haftaları hatırlsana. normal bir insanda 1 olan değer bizde kaçtaydı.. kim bilir şuan ne alemde o değer :KK70: :KK70: ben niye ağlıyorum diye düşünme hiç. buna mı ağladım diye sonradan gülüp anın tadına var. bak ben geçende canım istedi dediğim halde eşim tavuk dünyası söylemedi diye oturdum ağladım. sonra da bi krize girip kahkaha atmaya başladım :KK70: anneliğin her aşaması bir delilik zaten. Hepimiz güzel delirdik :KK70:
Kızlar ben psikologla görüştüm. İlk görüşmemdi. Çok iyi geldi bana. Anksiyete teşhisi koydu. Belli zaten 😅 inşallah her hafta görüşmeyi planlıyorum. europh europh X Xxudy kuzum tavsiye ederim 🙏
online mı kuzucum
Yok el pompasi demiyo direkt elle sagim yapin diyo 😂 instagramda zishu diye bi fenomen var o yasadi mesela bu sorunu dogum yaptigi zaman mastit olmus o yuzden elektrkli pompa ile sagim yapmislar bi kac gun simdi sütü çok tazyikli geliyomus bebek ememiyomus onada emzirme danismani anlatmis ilk zaman elle temas ederek sagmak gerekiyodu pompayla degil diye 🤷🏻‍♀️ ama bi sure sonra elektrkli pompa kullanilir ilk zamanlar icin gecerliymis bu beyin ve vucud tek bebege alisinca elektrkli ile sahim yapilir bence 🤔
ben muhabbeti kaçırdım :KK70: manuel el pompasıyla sağım mı yapmamız gerekiyor ilk 4-5 gün o kolostrm sütü için. yoksa elle sağımı nasıl yapıcaz inek gibi ben anlamadım arkadaşlar help :KK70:

Takip ediyorum sizide aynı durumları yaşıyoruz siz nift yaptırdınız brnde yaptırdım niye bu kadar tedirgin siniz Allah'ın izini ile iyi çıkıcak nift güvenilir bulmuyormusunuz
Fetal yada nifty için sonra beni cok kaygılandırdılar. İşte tarama testi, tanı testi değil dediler. Heyette. Bende amniyosentez yaptırdım. Benim sürecimde cok zorlu başladı cok zorlu geçince herseyden korkar oldum. İnanın doktorlara bile güvenmez oldum. Eskiden doktora gideyim göreyim diye heves ediyordum. Şimdi acaba ne duyacağım yine diye düşünmekten yoruldum.

X