2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Kayısıya sadece suyla içiyordum bu akşam koyayım o zaman..kabak çekirdeği normalde evet rahatlatıyor onuda denedim bu gün ama tık yok
Geceden suya koyup sabah aç karna içiyordum ben çok iyi geliyordu zeytinyağına incir koyup onuda yiyebilirsin ama yağ tadını sevmiyorum ben salatalara bol bol zeytinyağı koyup tüket oda iyi geliyor ben çok çektim kabızlıktan gebeliğin başından beri🤦

Ayyy kızlar benim iştahıma bir şey olduuu resmen doymuyorummm🙈 bugüne kadar 3 kilo almıştım bu hafta kesin 2 kilo almişimdir yaniii cuma kontrolüm var bakalım kaç kilo almişimdir 🙄🙄 sabah çok güzel sağlıklı bir şekilde kahvaltı yapıyorum sonra bir şeyler oluyor 😀😀 ayıptır söylemesi kayınvalidem keşkek yapmıştı ondan yedim mesela bir tabak sonra meyve yedim sonra canım çiğ köfte istedi eşim getirdi onu yedim sonra meyvesuyu kuruyemiş çekirdek gofret vs yedim şimdi de nar ayiklamistim ama.yememek için kendimi zor tutuyorum 😀😀 ilerleyen saatlerde yiyebilirim dayanamaaaaammmm Allahimmm

Bende almayacağım diyorum ama dayanamıyorum hastane çıkışı çok uygun geldi penye battaniyede var derken onu al bunu al gerçekten piyasaya göre baya ucuza geldi
Öyle gerçekten ama dün şöyle bir baktım ben de çok battaniye olmuş mesela 😂😂
-4 katlı müslin
-ince müslin
-kendi ördüğüm
-nohut battaniye
-kalın tüylü yünlü battaniye
-benim bebeklik battaniyem 🤭🤭 biraz abartı geldi gözüme böyle yazınca 😂😂

Geceden suya koyup sabah aç karna içiyordum ben çok iyi geliyordu zeytinyağına incir koyup onuda yiyebilirsin ama yağ tadını sevmiyorum ben salatalara bol bol zeytinyağı koyup tüket oda iyi geliyor ben çok çektim kabızlıktan gebeliğin başından beri🤦
Bende kabızlık gebelikten öncede vardı çok şiddetli ağrılarım oluyordu şimdi gebelikte olunca tabi her yerde ağrılarım oluyor..zeytin yağlı salata her gün yapıyorum..incir eskiden ediyordum dediğin gibi şimdi tatlı izin vermiyor ondan korkuyorum..kayısıyı denicem ama

Ayyy kızlar benim iştahıma bir şey olduuu resmen doymuyorummm🙈 bugüne kadar 3 kilo almıştım bu hafta kesin 2 kilo almişimdir yaniii cuma kontrolüm var bakalım kaç kilo almişimdir 🙄🙄 sabah çok güzel sağlıklı bir şekilde kahvaltı yapıyorum sonra bir şeyler oluyor 😀😀 ayıptır söylemesi kayınvalidem keşkek yapmıştı ondan yedim mesela bir tabak sonra meyve yedim sonra canım çiğ köfte istedi eşim getirdi onu yedim sonra meyvesuyu kuruyemiş çekirdek gofret vs yedim şimdi de nar ayiklamistim ama.yememek için kendimi zor tutuyorum 😀😀 ilerleyen saatlerde yiyebilirim dayanamaaaaammmm Allahimmm
Can boğazdan gelir. Yiyebilen yesin 😂 ben sabah yemem gereken yumurtayı taaaa 4 de yedim mesela 🙈

Güle güle kullansın🥰Bende gitdim ebebekten zıbın tulum aldım sonra eve gelince yine siparişler etdim giyimlerim azalmış baya dış için 3 takım alırım yeter bununla☺️🙌🏻
1 yaşa kadar rahatım ben artık almayacağım da sonrasına bakarim artik gram aldım ilk gebelik aylarında onları kullanacağım inşallah bundan sonra ihtiyaç bitti doğana kadar gram altın alırım o şekilde ihtiyaclarini alırım herşey çok pahalaniyor malesef yetişemiyoruz

Öyle gerçekten ama dün şöyle bir baktım ben de çok battaniye olmuş mesela 😂😂
-4 katlı müslin
-ince müslin
-kendi ördüğüm
-nohut battaniye
-kalın tüylü yünlü battaniye
-benim bebeklik battaniyem 🤭🤭 biraz abartı geldi gözüme böyle yazınca 😂😂
Bana görümcemler verecek muslin falan sadece bir penye battaniye ve pofuduk battaniye aldım bebeğe özel olsun istedim zaten yaz bebesi olacak diye düşünüyorum bide bebek arabası için tulum aldım kalın yünlü gibi kıyafeti abarttım galiba vereceğiz alma diyorlar ama dayanamıyorum bide onların bebekleri hep kız ne geleceğini de kestiremiyorum

1 yaşa kadar rahatım ben artık almayacağım da sonrasına bakarim artik gram aldım ilk gebelik aylarında onları kullanacağım inşallah bundan sonra ihtiyaç bitti doğana kadar gram altın alırım o şekilde ihtiyaclarini alırım herşey çok pahalaniyor malesef yetişemiyoruz
Yok 1 yaşa kadar diğil o kadar ireli gitmedim🤭mayısa kadar sadece yeter bana sonra boyuna kilosuna bakarak yazlık başlarım almaya annemler diyor şimdiden yazı düşünme hiç belli olmuyor boyları kiloları

Bana görümcemler verecek muslin falan sadece bir penye battaniye ve pofuduk battaniye aldım bebeğe özel olsun istedim zaten yaz bebesi olacak diye düşünüyorum bide bebek arabası için tulum aldım kalın yünlü gibi kıyafeti abarttım galiba vereceğiz alma diyorlar ama dayanamıyorum bide onların bebekleri hep kız ne geleceğini de kestiremiyorum
Ben de battaniye sonraki sene de kullanılır diye abartmış olabilirim 😂😂 ya da fotoğraf falan çekerim kombinlerim inşallah 🤭🤭 ama müslin en çok kullanılan. Hatta böyle banyo yaptırırken müslini sarıp öyle su döküyorlar bebeğe öyle gördüm

Bu arada lansinoh göğüs ucu kremi sipariş etdim başlıcam nemlendirmeye şimdiden

Hastane çıkışı olarak aldığınız takımları paylaşabilir misiniz? Nasıl bir şey alacağıma karar veremiyorum. Bir de instagramda satılan isim yazılan takımlardan aldınız mı, tavsiye edeceğiniz sayfalar var mı?

Yaa o zaman sen düzenli kullan ben ilk haftalardan kullanıyorum canım
Bazen unutuyorum vallahi. Tansiyon ilacıma alarm kurdum hep aynı saatte alıyorum da diğerleri kafama göre. Doktora sordum iki kez de kullanabilir miyim diye kullanabilirsin demişti

Aaa kızlar bakın . Kasılmalar ile ilgili şöyle bir videoya denk geldim

ay bende iki kere oldu bu geçen ay, sırtımdan karnıma çok fena bir sancı girdi ama anlatamam adet sancısı gibi değil daha fena. Nasıl can çekiştim eşim sağolsun su falan ısıttı koydu 5 6 dakika can çekiştim resmen ama bi kaç kere yaşadıktan sonra daha tecrübeli oluyor insan

Bazen unutuyorum vallahi. Tansiyon ilacıma alarm kurdum hep aynı saatte alıyorum da diğerleri kafama göre. Doktora sordum iki kez de kullanabilir miyim diye kullanabilirsin demişti
Yok ben unutmuyorum alıştım bile bende sormuştum 2 kez kullana bilirsin dedi ama şimdi yine sormak istiyorum belki izin vermez

X