2024 Mart Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti

• Ankete Katılan
    282
Evet bir de o ilişki görev gibi oluyor biz de 2 sene resmen görev gibiydi eşim artık illallah ediyordu adam da haklı ama insan o an psikolojik çok sağlıklı da düşünemiyor zaten düşünmesen olacak ama işte 🤷🏻‍♀️
Kesinlikle. Bu sefer aradaki ilişkide zedeleniyor bence of moduna geçiliyor. Ben de salmıştım yeter ben çok yoruldum dedim attık uğraşmıyorum dedim o zaman eşim koşmaya başladı peşimde. Ama her türlü kafada o vardı işte olmuyordu 😢

Ayyy bende anlatayım o zaman🙈 benim evlilikten önce adet düzensizliğim vardı ve bu evlilikten sonra da devam etti hatta bir süre doğum kontrol hapı vs kullandım sonra bıraktıktan sonra eşimle çocuk yapmaya karar verdik ama hiç bir şekilde olmuyor.yani adet geciktikce biz hemen umutlanıyoruz falan. Sonra hastaneye gittik ve bana polistik over sendromu dedi doktor tedaviye başlamanız gerekiyor dedi. Tabi ben o rahim filmlerinden vs çok korkuyordum. İlk önce eşim sperm testi verdi onunki temiz çıktı. Bana da adet söktürücü vermişti ama ben kullanmadım. Kimyasal bir şey kullanmak istemedim falan ama aradan bir iki ay geçti hala adet olamıyorum sonra bir gün canım öyle sıkıldı ki eşime dedim ki git adet söktürücü hap ve doğum testi de al dedim ne olur ne olmaz yine de. Artık tedaviye başlayalım dedim. En son Şubat'ın sonunda regl olmuştum ve aylardan Temmuzda yani bayağı zaman geçmişti ben regl olmamıştım. Neyse eşim gitti eczaneye geldi ben test yaptım bir baktım çift çizgi 😍😍 inanamadım önce sonra kayınvalidemi çağırdık ona şey demişim ben, ama ben bir şey yapmadım ki demişim o an ki şokla🙈🙈 sonra kan vermeye gittim ve gittiğim de 6 haftalık hamile olduğumu öğrendim ♥️♥️

( Çok uzun yazmışım okuyana Allah sabr versin 😂😂 )
Gaza geldim bende anlatayım pozitif görme sürecimi 😁🤩 Bizde 3 yıl tedavi gorduk 7 aşılama 2 tüp bebek 3. Tedavim icin özelde uzman bir doktora gittik planladık ama doktor 2 defa yakin zamanlarda transferim olduğu için 3 aydan önce tedaviye baslamam sende dedi 3 ay beslenme ve vitamin verdi iyiki iyiki dinlemişim inat etmemişim başlayalım diye çünkü biraz dil doktum beklemek istemiyorum diye 😁🤩 Reglim çok düzenlidir her ayın 1i en geç 2si adet olurum Temmuz 1 geldi çattı tedaviye başlayacağız aklımda hiç pozitif görmek falan yok yani imkansız gibi bakıyorum çünkü düzenli birliktelik bile olmadı 😂 o sıra esimin ailesinin yanındaydık sehir dışında dua ediyorum hasta olmayayım hemen de 1 ay daha ertelenmesin tedavim diye 😂 neyse Temmuz 2 istanbul yoluna çıktık karnım hafif ağrıyor dedim ohh yarına olurum tedaviye başlarız neyse sabah oldu hâlâ tık yok evde de adaçayı falan vardı dedim içim de hızlansın gelmesi sonradan aklımda şüphe düştü dedim ya bir şey varsa bazı bitki çayları hamilelik de zararlı (Allahtan içmemişim) neyse markete çıktım o sıra eczaneden de test aldım eve geldim hiç heyecan falan yok hemen yapmadım aldıklarımı yerleştirdim ortalık topladım dedim bi yapayım bakim idrar’ı damlattım bıraktım çamaşır astım 😂😂 sonra donerken sehpaya bi baktım 2 koyu çizgi hemen hastaneye koştum kimyasal geçmişim olduğu için eşime emin olmadan söylemedim kan ver ultrasona gir kese gör hayatımın en güzel ve heyecanlı 2 saati 😍😍😍 doktoru beklerken de eşime nasıl söylesem onu düşünüyorum aksam pasta alır sürpriz yapar ağlaşırız falan diye sonra doktor dedi hemen serum yazıyorum 4 saat hastanede durman lazım 12. Haftaya kadar her hafta alacaksın neyse hemen hızlı plan 😂 eşimi aradım aşkım ben hasta oldum hastaneye geçiyorum sende gel ödemesini yapalım dedim tamam dedi ama çok üzülmüş hasta oldum dedigimde 🥹 geldi hastanede en boş yer acil önüydü o yüzden dedim acilden bi kan vericez sonra doktora çıkıcakmışız dedim gittik acilin önüne gömleğimin cebinden ultrason fotoğrafını çıkarttım direkt gösterdim miniğimiz sürpriz yapmış diye 🥹🥹🥹 keşke bi videomuzu çeken olsaydı o bakışlarını hayatım boyunca unutmayacağım 8 senede 2 defa ağladığını bilirim eşimin ilk gebeliğimi(kimyasal) söylediğimde ve oğlumun haberini aldığımızda 3.sü de Allahın izniyle oğlumuzu kucağına aldığında olacak bundan eminim 😍😍🥹🥹 Rabbim hepimize sadece mutluluktan ağlamayı nasip etsin insallah 🤲🏼🤲🏼🥹
Ayyy gözyaşım pıt 🥲

ben su çubuğu kullanıyorum suyu alkali hale getiriyor canlandırıyor ph değerini arttırıyor suyun tadı güzelleşiyor (evet her suyun tadı vardır)

Bence de kesinlikle katılıyorum. PH 8 üstü olunca hiç sevmiyorum ben tadını mesela 🙈
Kesinlikle bende çok bazik su içemiyorum 8 ve üstü bana göre değil tat olarak garip geliyor. Bana en uygun 6.8 ya da 7 veya 7.2 falan içimi çok rahat oluyor benim için

Bugünden itibaren ben de raporlular kervanındayım arkadaşlar. Sabah gittim baktım olmuyor tansiyonum yüksek eve geri döndüm rapor aldım. Bir heyet ayarlayabilirsem tek heyet yeter diye düşünüyorum çünkü zaten şubat tatilinde başlayacaktı iznim

Kızlar yaa aranızda evde egzersiz yapan veya pilates vs yapan var mı acaba? Nefes egzersizleri falan. Ben düzenli yürüyüş yapamıyorum maalesefki, evde de bir şeyler yapmak istiyorum ama bu sağlıklı olur mu bilemiyorum

• Beğen
Reactions: The
Bugünden itibaren ben de raporlular kervanındayım arkadaşlar. Sabah gittim baktım olmuyor tansiyonum yüksek eve geri döndüm rapor aldım. Bir heyet ayarlayabilirsem tek heyet yeter diye düşünüyorum çünkü zaten şubat tatilinde başlayacaktı iznim
Kuzum iyi yapmışsın bence git gide şimdi ağırlaşmayada başlayacak vücut keşke dediğin gibi heyet alsan da tek sefer de halletmiş olurdun bende şükür son heyet raporumu aldım. Kaç günlük rapor aldın şimdi

Kuzum iyi yapmışsın bence git gide şimdi ağırlaşmayada başlayacak vücut keşke dediğin gibi heyet alsan da tek sefer de halletmiş olurdun bende şükür son heyet raporumu aldım. Kaç günlük rapor aldın şimdi
10 gün kuzum. Zaten haftaya kontrolüm var. O kontrolde konuşcam heyet için. Verirler diye düşünüyorum çünkü ekstre bir durum var keyfi istemiyorum ki

😍
Çok sevindim senin adına 🤩 mesleğini ne kadar da cok sevsen öğrencilerle uğraşmak zor ses gürültü stres yıpratırdı seni hele aklında tansiyon olunca o yuzden en iyisini yaptın canim benim evde bol bol bebisine vakit ayirirsin hem 😍😍

ahhh be kızlar neler neler yaşamışız 😔 tabi ki ben de çok şeyler yaşadım çok bekledim. Bir kimyasal gebelik geçirdim sonra hemen olur dediler olmadı her ay regl oldum ağladım. Nutella cips sağlıksız şeylere sardım zaten olmuyor diye. Kullanmadığım ilaç yapmadığım kür kalmadı gün aşırı ilişki oldu çok yıprandım çünkü tamamen görev gibiydi sanki. Doktora göre hiçbir sorun yok olur sadece zayıfla diyordu. Olmadı 2.5 sene. Bıraktım tüm ilaçlarımı. Folik asit dahil. Dedim yok yani olmuyor yazın tedaviye başlıcam. Gittim Profesöre randevu aldım o da dedi olur çocuğun olsun dedim beklemek istemiyorum. Tüm tahlillerimizi yaptırdık eşimle dedi tamam regl ol gel başlayalım. O arada da 1-2 ilişki oldu ama öylesine hiç takipsiz ve istekli olarak 🤭 Bekliyorum regl olcam diye olmuyorum. 32.gün falan attık A Afratafrac sen test yapsana dedi bana da link atmıştı test almıştım test geldiği gibi hemen yaptım bi baktım pozitif tabi ben şok ağlayarak eşimin yanına gittim o da uyukluyordu. Kalktı hemen sarıldık ağlaştık hemen hastaneye kan vermeye. Yani ben öyle güzel güzel sürprizler yapamadım korkudan. Kandan emin olana kadar da korktum. Başları da zordu benim için yok 2 kese var yok boş gebelik vs vs vs… Şimdi de çok zorlanıyorum ama inşallah sağlıkla kucağıma aldığımda herşeyi unutacağım 🙏🙏
Ay daha dün gibi geliyor ya, hangi ara bu kadar zaman geçti. Zalım zaman.

😍

Çok sevindim senin adına 🤩 mesleğini ne kadar da cok sevsen öğrencilerle uğraşmak zor ses gürültü stres yıpratırdı seni hele aklında tansiyon olunca o yuzden en iyisini yaptın canim benim evde bol bol bebisine vakit ayirirsin hem 😍😍
Ben de kafam dağılır iyi olurum sanmıştım ama öyle olmadı. Ders bile anlatmadım. Sohbet ettik çocuklarla ve geri geldim

Ay daha dün gibi geliyor ya, hangi ara bu kadar zaman geçti. Zalım zaman.
Gerçekten daha dün gibi aynı zamanda da çok uzun zaman geçmiş gibi 🙈 böyle zor olacağını tahmin edemezdim 😂😂 şükür herşeye şükür 🙏 yeter ki miniğim iyi olsun ❤️ ben razıyım. Sağlıklı olsun büyüsün kilo alsın 🙏 hiç kötü şeyler duymayalım kontrollerde 🙏

X