Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    154
Kadında ne edepsiz elin herifiyle ne münasebet geç saatlere kadar yemek yemek ay bn cıldırırım
Bende çıldırdım işte. Bazı insanlara göre normal nöyle durumlar ama bana göre değil. Daha önce sorun yaşadığımız bir kadın olmasa bu kadar takılmam bende ama sayısız kavgalar ettik zaten yeterince yıprandık. Napcağımı şaşırdım gerçekten. O kadar kötü hissediyorum ki kendimi anlatamam. Bide bu halimde beni bu kadar üzmesini kaldıramıyorum.

Günaydın kızlar,
eşim iş için şehir dışına gitti. Müdürü ile kendisinden gram haz etmiyorum. Evliliğimizin başından beri bu kadın yüzünden sayısız kavgalar ettik. Son zamanlarda toparladık baya eşimde anladı artık bu kadının hal hareket tavırlarının normal olmadığını. Yani akşamları 9 da 10 da saçma sapan şeylerden arıyordu geriliyorduk çok uzun zamandır artık olmuyor böyle şeyler.

Her neyse şehir dışında bir gece kalıp dönecekler. Sorunsuz sıkıntısız yolladım. Dün akşam 6 da yemek yiyip otele geçicem dedi. Bu süre 9.30 a kadar sürdü. İkisi baş başa akşam yemek yiyip kahve içip takıldılar. Zaten sabah 7 den beri yan yanalar ona rağmen iş konuşuyorum bu kadın benim yöneticim anlamak istemesen de gibi şeyler söyledi. Ben ona oyalanma odana git desemde nafile birbirimize girdik resmen. Bende sakinliğimi koruyamadım kötü şeyler söyledim. Bana çocukluk yaptığımı onu taşıyamadığımı bir sürü kırıcı laflar söyledi. Bende ona söyledim. Hüngür hüngür ağladım sabaha kadar gözüme uyku girmedi. Kendisinin umurunda bile değil. Normalde dünyanın en aşık en düşünceli insanıyken böyle kavgalar ettiğimizde iğrenç bir insana dönüşüyor. Kafam allak bullak oldu. Herkese de anlatamıyorum böyle şeyleri. Dertleşmek istedim sizinle.
canım bende benzer sıkıntılar yaşıyorum kendi uygulamaya çalıştığım yöntem bu aslına bakarsan sen kendini parçalasan da herşey olacağına varıyor.Bu tarz seyahatler hep oluyorsa kendini bu konuda ikna edecek bişe bulmalısın.uzaktalar sonuçta senin onları kaç saat yemek yiyip oturduklarını hesaplaman anca sana zarar.eşinin duruşu önemli yanında sen yokkken de varmış gibi davranacak olgunlukta olmalı.

canım bende benzer sıkıntılar yaşıyorum kendi uygulamaya çalıştığım yöntem bu aslına bakarsan sen kendini parçalasan da herşey olacağına varıyor.Bu tarz seyahatler hep oluyorsa kendini bu konuda ikna edecek bişe bulmalısın.uzaktalar sonuçta senin onları kaç saat yemek yiyip oturduklarını hesaplaman anca sana zarar.eşinin duruşu önemli yanında sen yokkken de varmış gibi davranacak olgunlukta olmalı.
Takıntı haline getirdim bu kadını bende farkındayım. Ama geçmiyor işte elimde olmuyor. Ekstra hassas bir dönemdeyim zaten sizde öylesiniz zaten. Kendime zarar veriyorum bebeğime zarar veriyorum belki de bilmiyorum. Ama eşim giderken ses kayıtları atıyor sana çok aşığım seni çok seviyorum diye. Akşamına bu olaylar oluyor. Sonra bana saydırıyor ne biliyim insan allak bullak oluyor işte.

Takıntı haline getirdim bu kadını bende farkındayım. Ama geçmiyor işte elimde olmuyor. Ekstra hassas bir dönemdeyim zaten sizde öylesiniz zaten. Kendime zarar veriyorum bebeğime zarar veriyorum belki de bilmiyorum. Ama eşim giderken ses kayıtları atıyor sana çok aşığım seni çok seviyorum diye. Akşamına bu olaylar oluyor. Sonra bana saydırıyor ne biliyim insan allak bullak oluyor işte.
çok haklısın o kadar iyi anlıyorum ki seni ve ne hissettiğini.
kadının ne dengesizlik yaptığından çok konu eşin ile alakalı.her ne kadar yöneticisi olsa da mesafeyi koymayı bilirse kadında haddini bilir diye düşünüyorum.Ve erkekler gerçekten bu tarz durumlarda kendi evladını taşıdığını unutup haklı olma derdine giriyorlar.Benimde benzer korkularım var bebeğimle ilgili huzursuz ve gergin bir bebek olmasın diye uğraşıyorum.
zor da olsa sakin kalmaya çalış.

çok haklısın o kadar iyi anlıyorum ki seni ve ne hissettiğini.
kadının ne dengesizlik yaptığından çok konu eşin ile alakalı.her ne kadar yöneticisi olsa da mesafeyi koymayı bilirse kadında haddini bilir diye düşünüyorum.Ve erkekler gerçekten bu tarz durumlarda kendi evladını taşıdığını unutup haklı olma derdine giriyorlar.Benimde benzer korkularım var bebeğimle ilgili huzursuz ve gergin bir bebek olmasın diye uğraşıyorum.
zor da olsa sakin kalmaya çalış.
İşe geldim bir de üstüne gözlerim doluyor boşalıyor of. Teşekkür ederim önerilerin için umarım bende bu gücü kendimde bulurum

ahh benim de hayalim bu ya. sürekli evde dursunlar istemiyorum, gelsinler sevsinler yemek temizlik destek olsunlar ve gitsinler. günlerce başımı beklemesinler. sürekli her şeye müdahil olmasınlar. istemiyorum gerçekten.
kayınvalide bi ara benim eve gel hastane çıkışı ben bakayım dedi. yok gelmem rahat edemem kendi evimde rahat ederim dedim.
ben sürekli nasıl gel git yapıcam dedi (yaşlı kendisi zor yürüyor). 1-2 gün gelir kalır sonra gidersin gerek yok ben hallederim dedim. gelse de onu yap bunu et diyecek hali yok yürümeye kalkıp bi yemek temizlik zaten yapamaz. çocuğu sahiplenecek eminim.
ablamda yanımda olacak nasılsa gerek yok kalabalığa dedim. ama yaşayıp görücem bakalım.

eşime güveniyorum biraz. sıkılır bunalırsam ortamdan hepsini gönderir. açık açık söyler ihtiyaç yok size biz hallediyoruz diye. yoksa başına ekşirim :))
valla babaannesi dedesi halası teyzesi illa herkes sevmek için görmeye gelecek, gelsinler de zaten ama darlamasınlar beni. karışıp çok müdahale etmesinler. şuan bile düşününce daralıyorum. inşallah güzelce atlatırım bu süreci.
korkuyorum yalan yok. bebekten ziyade çevre baskısından.
Yaa nasıl rahat edeceksin lohusa halin kanamamız devam edecek sürekli iç çamlırı pijama değiştirmen gerekecek eşyaların evinde sen orda asıl sen hergün nasıl gel git yapacaksın olmaz öyle şey herkes yerinde sağolsun hepimizin korkusu çevre baskısı hamileliğimde düğünümde yakın arkadaşlarımdan kv den çok çektim o yüzden lohusa zamanında da kimseyi görmek istemiyorum kendi başımıza idare eseriz diye düşünüyorum eşim yardım eder benim

Günaydın..
Doktora gittim ultrasona girdim .
Bir sorun yok.
Şeker testi de oluyor.
İlkin kan verdim sonra şişede bi şekerli su içtim . Bi iki defa daha kan vercekmişim..
şimdi dışarda dolaşıyoruz markette

Annem benim asla karışmaz bişeye yengem üç tane çocuk doğurdu üçünde de kendi annesine sen gelme kv kp gelsin dedi hatta abimi bile işe gönderdi emziremiyordu doktor mama verin diyordu abim vermek istemiyordu babam annem de kadın emziremiyor işte çocuklar ölsün mü açlıktan deyip abimi ikna ettiği için yengemin işine geliyordu temizlik yemek bulaşık annemde diğer çocukların bakımı babamdaydı yengem de hep Yenidoğanlar ilgileniyordu şimdi kv de de ben aynı şeyleri bekliyorum ama benim kv şimdiden bile verin ben o çocuğu üç ayda adam ederim diyor doğmadık bebek için 😀Doğumda kalayım falan dedi ben istemiyorum evi zaten çok yakın annem gilde yakın. Ama babam asla kalmaz rahatsız annemde gider onunla bende arkadaşın taktiğini yapacağım çinkü kv sürekli annen sana bakar yemek bulaşık ben bebeğe bakarım diyor ben kime bakcam diyorum eee sen yatacaksın diyor bende o kadar enerjik bi insanım ki asla yatamam zaten emanet edemem bebeği de iki de bir çocuğum deyip duruyor anne torunun dedikçe çocuğumuz oğlan olacak çocuğumuzun adı bana kalırsa hazır ama karışmam zıttıma diyor emzirme hocası şimdiden başıma bakalım o gün inşallah gelir de sağlıkla kavuşuruz ama lohusa psikolojisi çok değişik diyorlar bakalım neler olur 😀😀😀
Allah'ım ya kendi dogursun niye senin çocuğuna çocuğum diyip duruyor ya 🤔
Kız benim annemde senin annen gibi zaten annemin gelmesini ben istiyorum kv gelecek şimdi ya annem olunca karışamaz edemez
İnşallah lohusayken çok cildirip delirmeden de o dönemi atlatırız ya hayırlısıyla

Namaz kılan arkadaşlara sorum var rahat kılabiliyor musunuz? Eğilip kalkmak bana zor geliyor niyeyse artık oturarak kılıyorum ben mi çok nazlıyım acaba
Kuzum ben oturarak kılıyorum çok egilmiyorum da sende öyle yap zaten hamileyken dinimizde öyle kilabiliyorsun ben araştırmıştım öyle yazıyordu

Namaz kılan arkadaşlara sorum var rahat kılabiliyor musunuz? Eğilip kalkmak bana zor geliyor niyeyse artık oturarak kılıyorum ben mi çok nazlıyım acaba
Canım benimkiler tüp bebek ilk transfer zamanı oturarak kıldım tam normale geçtim kanamalarim oldu yine oturarak kıldım şuanda zaten secde çok zor oluyor yere egilmekte bile zorlanıyorum neredeyse çoğunlukla oturarak kıldım diyebilirim bence keyfi olmadığı için dinimizde zorlamak yok oturarak kılınabilir

Günaydın kızlar,
eşim iş için şehir dışına gitti. Müdürü ile kendisinden gram haz etmiyorum. Evliliğimizin başından beri bu kadın yüzünden sayısız kavgalar ettik. Son zamanlarda toparladık baya eşimde anladı artık bu kadının hal hareket tavırlarının normal olmadığını. Yani akşamları 9 da 10 da saçma sapan şeylerden arıyordu geriliyorduk çok uzun zamandır artık olmuyor böyle şeyler.

Her neyse şehir dışında bir gece kalıp dönecekler. Sorunsuz sıkıntısız yolladım. Dün akşam 6 da yemek yiyip otele geçicem dedi. Bu süre 9.30 a kadar sürdü. İkisi baş başa akşam yemek yiyip kahve içip takıldılar. Zaten sabah 7 den beri yan yanalar ona rağmen iş konuşuyorum bu kadın benim yöneticim anlamak istemesen de gibi şeyler söyledi. Ben ona oyalanma odana git desemde nafile birbirimize girdik resmen. Bende sakinliğimi koruyamadım kötü şeyler söyledim. Bana çocukluk yaptığımı onu taşıyamadığımı bir sürü kırıcı laflar söyledi. Bende ona söyledim. Hüngür hüngür ağladım sabaha kadar gözüme uyku girmedi. Kendisinin umurunda bile değil. Normalde dünyanın en aşık en düşünceli insanıyken böyle kavgalar ettiğimizde iğrenç bir insana dönüşüyor. Kafam allak bullak oldu. Herkese de anlatamıyorum böyle şeyleri. Dertleşmek istedim sizinle.
selam yavrum kadın zaten ayıp ediyor bu belli de eşin de keşke daha önceden bu konuda tartışmalarınız olduğu halde o kadar süre onunla durmasaydı
Ne demekmiş onu taşıyamamak sinir oldum bu cümleye de
Sen kendini üzme bebişini düşün tatlm

Ben 18. Haftadan beri normal bi şekilde kılamıyorum oturarak kılıyorum canım yoksa secdeden direk kalkarken çok zorlanıyorum bide secdede zorlanıyorum karnım eziliyor gibi geliyo hatta secdedeyken vajinama bıçak batması gibi ağrı giriyor

X