Popüler Konu 2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    68
Bende sizler gibi kasım annesi olacaktım ama nasip değilmiş 2 hafta önce bebeğimi kaybettim, kalbi durdu. ama ara sıra girip sizlerin mesajı okumaktan alıkoyamıyorum kendimi..
Hepinize sağlıklı gebelik sağlıklı bebekler nasip etsin Allahım..
Benimle aynı durumu yaşayanlar vardı diye hatırlıyorum. Ne kadar sürede hamile kaldınız?
cok gecmis olsun benim de 8. haftda kalbi durmustu kurtaj olmustum. 6 ay dinlendirdim kendimi ardından ilk denemede hamile kaldım ve sağlıklı ilerledi ve doğum yaptım. Bir kaç yıl oncesi bu. eğer saglıksız embriyo ise erken haftalarda sonlanıyor gebelik, yasamla bağdaşmayan bir formdaysa erken dusuk olur demıstı bana doktor.

Bu arada ocakta yemeği unutmuşum bir anda koku gelince ani kalktm yatarken.yanlışlıkla kasığıma ağrı girdi çok fena.ama dinlenince geçti şükür sizce sıkıntılı bir durum olmuş mudur

İnşallah
Benim oldu geçenlerde ama neyden kaynaklı bilmiyorum.progestana devam ediyorum
bnd hala devam ediyorum progestana ağizdan aliyorum ne zmn birakicam bilmiyorum hiç birakasaim da yok aliştim iyice ne zmna kadar kullanilabiliyor sakincası yok?

Ben iş yerine falan söylemiyorum valla bazen diyorum cidden iyi yapıyorum her kafadan bi ses çıkacak kafam çorba olacak ondan sonra iyice kendini belli edene kadar gerek yok cidden emin oldum iyice:)))
Hamileyken çalışma süresi 7.5 saat en fazla ben o yüzden söylemek zorunda kalmıştım. Çünkü 8-6 çalışıyoruz 10 saat normalde bile zorluyordu hamile kalınca hemen söylemiştimm :KK70:

Kizlar merhaba yaaa ben ne zamandir resmenn çay aşeriyorum ya aşiri derecede demli bş çay çekiyo canım siz kaçıncı hafta çay içmeye başladiniz
Off keşke benim de canım cekse normalde özellikle kahveyi asırı severim ama tüm hamileliklerimde en tiksindiğim iki sey kahve ve cay oluyor. Burnumu tıkıyorum eşim içerken görüntüsü bile fena yapıyor. Kahve keyfi yapmayı cok özledim😊

Off keşke benim de canım cekse normalde özellikle kahveyi asırı severim ama tüm hamileliklerimde en tiksindiğim iki sey kahve ve cay oluyor. Burnumu tıkıyorum eşim içerken görüntüsü bile fena yapıyor. Kahve keyfi yapmayı cok özledim😊
Türk kahvesi bağımlısıydım resmen bende şimdi hiç içesim gelmiyor. Ama buzlu sütlü soğuk kahve çok iyi gidiyor :KK70:

Türk kahvesi bağımlısıydım resmen bende şimdi hiç içesim gelmiyor. Ama buzlu sütlü soğuk kahve çok iyi gidiyor :KK70:
Ya ben de amerikano içerdim 2 büyük fincan günde genelde şimdi kahvenin k sını duymaya tahammülüm yok resmen cok acaip. Neyse vücut faydası olmayan seylerden tiksiniyordur belki de bu da iyi bir şey aslında☺️

Hamileyken çalışma süresi 7.5 saat en fazla ben o yüzden söylemek zorunda kalmıştım. Çünkü 8-6 çalışıyoruz 10 saat normalde bile zorluyordu hamile kalınca hemen söylemiştimm :KK70:
Ben özeldeyim valla söylesem de bişi değişmez ki. 8.30 - 19 çalışıyorum. Daha önce hamile bi arkadaş çalışmıştı yine bizimle aynı şekilde çıktı bir fark uygulamadılar,söylesem de bana da uygulayacaklarını düşünmüyorum.siz kamuda mısınız ?

cok gecmis olsun benim de 8. haftda kalbi durmustu kurtaj olmustum. 6 ay dinlendirdim kendimi ardından ilk denemede hamile kaldım ve sağlıklı ilerledi ve doğum yaptım. Bir kaç yıl oncesi bu. eğer saglıksız embriyo ise erken haftalarda sonlanıyor gebelik, yasamla bağdaşmayan bir formdaysa erken dusuk olur demıstı bana doktor.
Başınız sağsolsun . Size bişi sormak istiyorum bunu ancak doktor kontrolünde mi anlayabilmiştiniz ? Yoksa kendiniz anlamış mıydınız belirti oldu mu ? O süreci anlayabiliyor muyuz ? Daha çok var kontrole korkuyorum açıkçası :KK43:

Ben özeldeyim valla söylesem de bişi değişmez ki. 8.30 - 19 çalışıyorum. Daha önce hamile bi arkadaş çalışmıştı yine bizimle aynı şekilde çıktı bir fark uygulamadılar,söylesem de bana da uygulayacaklarını düşünmüyorum.siz kamuda mısınız ?
Hayır özel sektör. Yasalar gereği bir gebeyi 7.5 saatten fazla çalıştıramıyorlar. Mesai de uygulayamıyorlar zaten. Bence sizde konuşun ve haklarınızı bildiğinizin üzerinde durarak konuşun. Ben toplu kullanmak istedim hafta da bir güne denk geliyor zaten olmaz gün içinde 7.5 saatten fazla burda duramazsın denetime gelseler ya da biri şikayet etse açıklayamayız dediler.

Doktordan çıktım şükür her şey yolundaymış. İlk baktığında sırtı dönüktü sonra hareketlenmeye başladı yüzünü döndü bize hiç durmadı boyunu ölçemedi dr 😅 çok hareketli olacak dedi 🫣
Bu arada mide bulantıları ve kusmalarım 2 gündür hat safhaya çıktı dr normal bunlar bebek senden beslenmiyor daha dedi. Yemek bile yapamıyorum sağolsun kv yapıyor.
15 gün sonra ikili test için gideceğim inşallah her şey yolunda gider 🙏
Maşallah canmm sağlıkla İlerleyelim inşallah 🧿😍🌸

Devlete gidiyorum randevu vermiyor haftaya sonuç göstermeye gel dedi sadece devlette biraz karışık 12 hafta altı ve 12 hafta üstü ayrı randevu alma yerleri var artık gebe polikliniğine almam lazım mesela 🤷
O nasıl oluyor kız ☺️senin isteğine bağlı mı

X