2024 Kasım Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin cinsiyeti ...

• Ankete Katılan
    157
Kızlar ben artık yürüyüş yapamıyorum ya. Bebeğin ayakları aşağıda, bugün markete gidip geldim 15 dk yürümüşümdür öyle sancım oldu ki çok afedersiniz sanki çocuk şeyimin ucuna gelmiş gibi

Bu bende de oluyor ama her zaman değil. 32. haftadayım benim bebeğin de ayakları aşağıda bir de resmen tekmeliyor o tekmeledikçe ben ayakları çıkacak diye korkuyorum doktorum normal diyor. İnsanlar baş aşağı dönünce daha çok baskı hissedersin diyor ben onu hayal bile edemiyorum

Bende 32deyim canım ve aynı dediğin gibi. Başı aşağıda olsa ayrı yukarıda olsa ayrı ben anlamadım. Çok şükür ki sayılı haftalar kaldı

Of başımı ağrıttın anne der gibi. Ya bu bebelerimiz baya sinirli somurtkan ve gizemli bir tane gülen bebe fotosu geldi .geri kalanlar hep agresif akrep diye mi acaba bunlar
Yok benim bebek baştan beri eli hep yüzünde
Büyük oglumunda diğer eli yüzünde idi hep
Gülen resmî de var bugün morali bozuk ne olduysa içerde

Bende 32deyim canım ve aynı dediğin gibi. Başı aşağıda olsa ayrı yukarıda olsa ayrı ben anlamadım. Çok şükür ki sayılı haftalar kaldı
Aynen öyle bana da doktorum 8 hafta sonra hepsi bitecek biraz sık dişini dedi hem sevindim hem üzüldüm. Gerçekten annelik çok garip bir duyguymuş. Hepimiz sağ salim kucağımıza alalım bebişlerimizi

Söyle ki geçenlerde ve dün sol kasıgımda ağrı hissettim bugün de söyleyince doktora dönünce hissedersin baskı yapar alan da dar olunca dedi
Bir kaç hafta ara ara hissedebilirsin ağrı endişe etme dedi
Amin cnm bu yolda kim varsa sağlıkla alsın kucağına
Zira benim de üç yıl öncesine kadar üç kalp durması oldu kolay şeyler yaşamadım

Kızlar yapabileceklere bir teklifim var
Beslenme diyet şeklinde gidip günlük mesela yarım saat yürüyüş akşam da bir saat yürüyüş şeklinde bana eşlik edebilecek arkadaş arıyorum
Sanırım yürüyüş ve kararlı beslenme fayda sağlayacak sağlık açısından
Çünkü doktorum bugün ciddi anlamda artık son zamanda ağırlık vermelisin toplam 12 kg yu geçtin dedi ben suan toplam 13 kg aldım daha 6 haftam var doktorun demesine göre
Bana eşlik edecek istikrarlı arkadas arıyorum yanıma

Benim iki ablamda sezeryan oldu.
İkiside öyle duş almadı hastanede zaten biraz ağrıları olduğu için eve çıktıklarında doktor ne zaman duş alınabiliceğini söylediğinde aldılar .
Şimdi de benim doğum sezeryan olacak.

Benim baş aşağıda. Sızlıyor. Sürekli çok çişim gelmiş gibi hissediyorum. Hele ellerini yüzüne getirdiği zamanlar minik minik kıpır kıpır oluyor kasıklarımda

Annemde bana alt üst takım picama takımı koyup hazırladı . Valizin içinde
üç tane yedekli..
İç çamaşırı ped çorap
Bunları zaten koyacaz lohusa terliği taç
Göğüs pedi
Göğüs kremi
bunlar da koyacaz.
bebeğede hastane çıkışı komple takım bezi
Bi tane örgü yelek
saracağımız örgü battaniye olacak.
puset zaten gidecek
Başka unuttuğum bi şey yok diye düşünüyorum.
kolanya çikolatayı en son alıcaz.

Bende 34 haftalığım.
Aynı durum bende de var.

Bebeği çok yakınımda
Hissediyorum.

Uzanırken bebek bir anda sanki sağ tarafta toplanıyormus gibi oluyor sağ taraf şişiyor sonra 2 dakikada yavaşça iniyor
Bugün 15 defa yaşadım bunu öncedende oluyodu ama bi kaç gündür bu olurken ağrıda olmaya başladı rahatsız etmeye başladı

Diyette okeyim çok sıkı bir diyetteyim zaten ama yürüyüşü hep yapamayabilirim 1 dolu 1 boş çalışıyorum çalıştığım gün11 saat pertim çıkıyor çalışmadığım gün anca uyabiltim

Hastaneden çıkarken rahat bir elbise koy derim kişisel bakım malzemelerinize unutma

Kızlar benim de deli gibş kabızlık problemim var ilaç içmeden tuvalete gidemiyorum lavman yaptım birkaç kere ilaç içince de tuvalete girdikçe karnım ağrıyor ama asla hiç bir şey artık fayda etmiyor sadece ilaç içince kabız olmuyorum benzer olan var mı normal doğum yapmış biri olarak artık 10 kez doğurayım bir kez daha kabız olmayayım diye düşünüyorum ilaç da magnezi calsine bazen günde 2 doz alıyorum probiyotik vs her şey de kullanıyorum hala böyle bir tek ben miyim diye düşünüyorum doğumdan sonra gastroya gideceğim o kadar kötü bir şey ki

Hastaneden çıkarken rahat bir elbise koy derim kişisel bakım malzemelerinize unutma

Bendeki elbiseler yazlık türü
Ekimin sonuna denk geldiği için doğumum
Hava soğuk olur.
hamile pantolonum olurda.
Üstüme uzun kollu penye buluz olabilir.
Seçenek olarak.
Eğer bunlarıda giyemez isem halsizlik ve ağrıdan sabahlıklı ayrı takım var onla çıkarım.
zaten arabaya binicem .

Benim baş aşağıda. Sızlıyor. Sürekli çok çişim gelmiş gibi hissediyorum. Hele ellerini yüzüne getirdiği zamanlar minik minik kıpır kıpır oluyor kasıklarımda
O sızlama hissi aşağıda mı? Bende de öyle bir his var ama doktor ultrasonda daha yeni baktı yani dönmemişti bir yandan da diyorum şimdi böyle sızlıyorsa döndüğünde ne olacak acaba inşallah döner kendi kendine ya
Bir de senin bebiş kaçıncı haftada dönmüştü hatırlıyor musun canım?

Arkadaşlar tüp bebek tedavisi ile ikizlere hamileyim 11. Haftalıkken yani 12 gün önce kanamam oldu hemen acile gittim sonra sabahı doktorumada gittim bi kaç gün sonra başka doktorada gittim bebekler yaşıyor kanama alanı yok dediler ben günde 5 tane progestan fitil ve 3 günde bir promester iğne vuruyorum zaten ilaç kullanıyorsun yapacak bir şey yok deyip eve yolladılar düşük olacaksa olacak dediler 1 hafta koyu kırmızı koyu kahverengi kanama oluyordu pazartesi gece bu kanama sulu şekilde yoğun kırmızıya döndü doktora gittim bebekler yaşıyor kanama alanı yok ilaçlarına devam deyip eve yolladı ama kanamam durmuyor bebeklerimi kaybedeceğim diye çok korkuyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…