2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
O kadar üşeniyorum ki sağmaya
Çünkü kızım günlerdir huzursuz vakitlice hiç sağamıyorum ya sağamıyorum galiba arttıramıcam. Akşamdan akşama günde 1 kere yapmakla artmaz bu süt kafayı yemelik olay oldu bende🤦‍♀️
Sağmak için bebeğe bakacak biri lazım sağarken başında bekle sonra sterilize et yıka fln uzun iş ben yapamadım Philips almıştım bide kaldırdım dolaba

Kızlarrr
2. Ay özel aşıları neler acaba.
Birde tüm özel aşılar takvimi listesi var mı elinizde bir türlü bulamadım da.

Kızlarrr
2. Ay özel aşıları neler acaba.
Birde tüm özel aşılar takvimi listesi var mı elinizde bir türlü bulamadım da.
Özel aşı rota ve menenjitler var.
Kendi içindeki markalarını mı istiyorsun ?
Osman gönülal o takip ediyorum ben onun videosunu izle mutlaka

2 ay boyunca her gün denedim memeyi tutar gibi oluyo ama sonrasında çığlık kıyamet ağlama krizine giriyor meme başını ısırıp çekiştiriyor. Dediklerinizi yaptım silikonluda denedim silikonsuzda, o ağladıkça bende ağladım hep. En sonunda vazgeçtim, ara ara sağımdan sonra deniyorum belki emer diye ama bana mısın demiyor. Başka öneriniz olursa açığım vallahi yeterki emsin :)
YouTube da bi kadını izledim. Memeye döndürmek için uğraşmış ve başarmış. Bebek ağladıkça babası sakinleştirip annesine vermiş, sakinleşmesi için 10 ml şırıngayla vermişler, asla biberon emzik vermemişler. 4 gün geceli gündüzlü uğraşmışlar ve dönmüş. 3 gün biberon vermezsen dönebilir, her acıktığında defalarca denemen gerekiyor. Zor bi süreç

Ahh bunlar yok muuu
Bizimkide aynı
Uyku düzenimizi oturtmuştuk bizde cuma günü yengemler geldi bu çocuk ne ya sürekli uyuyor dedi çocuk o günden beri çığlık kıyamet ne evde ne dışarda duruyor. Yemek yiyecektik eşimle bir ısırık aldık almadık paket yaptırım eve geldik.
Acele acele iş yapmaktan geçen hafta sağ ayak parmağım çıktı koltuğun ayakları demir oraya çarptım bu sabahta kucağımda uyuttum çok ağlıyor diye yerine koyayım yavaşca uyanmadı derken oraya yöneldiğim an bu sefer sol ayak baş parmağımı çarptım şuan mosmor galiba çatladı.
Bu analık delilikmişşş😂🤣🤦‍♀️🤦‍♀️
Aayy elif çok geçmiş olsun valla acısını hissettim 🫣biri böyle uyuyor falan diyince evet şimdi uyuyor çünkü gece ayaktayız anlaşıldı uyku yok falan diyorum ay geceleri hiç uyumuyor diyorum nazar ediyorlar ya hemen kem gözlüler 😅uyku düzeni ni oturttuk dedin ya nasıl şuan düzeni canım genel olarak

Aayy elif çok geçmiş olsun valla acısını hissettim 🫣biri böyle uyuyor falan diyince evet şimdi uyuyor çünkü gece ayaktayız anlaşıldı uyku yok falan diyorum ay geceleri hiç uyumuyor diyorum nazar ediyorlar ya hemen kem gözlüler 😅uyku düzeni ni oturttuk dedin ya nasıl şuan düzeni canım genel olarak
Ayyy mevsimm uyku düzeni felan kalmadı valla çocuğa birşey oldu.
Sürekli söylenerek uyuyor neden anlamadım ya. Birde gün içinde uykusu hep 10-15 dk uyuyup uyanıyordu hiç kesintisiz uyumuyordu uyanıyordu ben bir daha sallayıp uyutuyordum. Bak ben bu tabloya birebir uyuyordum.
EEBF495E-F748-40C4-A93A-FB3839554827.png

2 ay boyunca her gün denedim memeyi tutar gibi oluyo ama sonrasında çığlık kıyamet ağlama krizine giriyor meme başını ısırıp çekiştiriyor. Dediklerinizi yaptım silikonluda denedim silikonsuzda, o ağladıkça bende ağladım hep. En sonunda vazgeçtim, ara ara sağımdan sonra deniyorum belki emer diye ama bana mısın demiyor. Başka öneriniz olursa açığım vallahi yeterki emsin :)
Emzirme destek sistemi diye bir şey gördüm ben de. Ben de bir hafta sağarak besledim epey zordu. O zaman görmüştüm bu sistemi de. Sonra bebeğimin kilosu toparladı, güçlendi sadece memeyle devam edebildik. Bir de dil bağı olunca da bebek ememiyormuş. Doktor bakmıştır da yine de gözden kaçma ihtimaline karşı söyleyeyim dedim.

Sürekli söylenerek uyuyor neden anlamadım ya. Birde gün içinde uykusu hep 10-15 dk uyuyup uyanıyordu hiç kesintisiz uyumuyordu uyanıyordu ben bir daha sallayıp uyutuyordum. Bak ben bu tabloya birebir uyuyordum.Eki Görüntüle 3474771
Benimki saat 12 de anca gece uykusuna yatiyo mümkün değil 7 de uyumaz.tabi sabahta geç kalkıyor.tek sıkıntımız gece uykusuna geçmesi zor oluyor aglamiyo ama bı saat sallıyorum anca öyle tam daliyo

Kac
Sürekli söylenerek uyuyor neden anlamadım ya. Birde gün içinde uykusu hep 10-15 dk uyuyup uyanıyordu hiç kesintisiz uyumuyordu uyanıyordu ben bir daha sallayıp uyutuyordum. Bak ben bu tabloya birebir uyuyordum.Eki Görüntüle 3474771
Kaçıncı aydasınız şuan 4. Ayda uyku gerilemesi oluyormuş.bizim döngüde hemen hemen bu tablo gibi şu anlık

Şuan 2,5 aylık Mevsim.
Bu çocuk sürekli mızırdıyor ya önceden pusette felan dururdu şimdi yok anam durmuyor.
Artık yaaa sabırrr diyorummm
Büyüme aşamalarında böyle oluyormuş bizde yaşadık Ara ara da oluyor öyle bizim ki puseti hiç sevmiyor sorma. Sanki ayni zamanlar da mı doğum yapmıştık elif seninle kaçında doğdu senin bıdık

Acemim bende sling aldım dün bir cesaret dışarı çıktım annemle güya birşeyler bakıp alışveriş yapacaktık hahaha ikinci mağazada geri evime döndüm ağladı gelirken de çok mu küçükler aceba ya da alışması mi gerekoyor ki 🫠
Aaahh ahh o kadar iyi anlıyorum ki seni 😂😂 şuan keşif dönemleri başladı hep etrafı izlemek istiyorlar bence o yüzden, azcık daha büyüsünler karşıya bakar şekilde oturcaklar kanguruda benceee

X