2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Ya bu uyurken surekli ellerin bacaklarin hareket halinde olup kendilerini uyandirmalari ne zaman gecer tahmini😭 cocugu kundaklamazsak abartmiyorum 3 dakikada bir bacaklari havaya dikiyor ya da yuzunu kasiyor🥺

Kızlar hemen hemen ayni günlerde doğum yaptık. Benımkı iki buçuk aylık ama nesne takibi yok. Beni takip edebiliyor sadece. Sizinkiler nasil bu konuda?
Doktor 2 aylık kontrolünde odada beni takip ettiği için göz takibi var yazmıştı karnesine. Nesne takibi de yapıyor ama canı isterse, her zaman değil. Her gün deniyorum. Hışırtılı kitap seviyor.

Sesli oyuncaklarla oynuyor musunuz canım bizimki ilk sesleri takip ederek başladı. Turunculu kırmızılı çıngırakla oynatıyorum çok seviyor. Bir de şu resimdeki oyuncaktan var elini kolunu sallarken eline takılıyor çıngıraklar, tutuyor kendine çekiyor falan ama daha erken ya gözleri ne kadar açıldı ki daha
Bundan alıcaznbiz de piyanolu oyun halısı. Hışırtılı kitap var ona bakmayı seviyor sadece onu takip ediyor. Çıngırak dikkatini çekmşy
Sesli oyuncaklarla oynuyor musunuz canım bizimki ilk sesleri takip ederek başladı. Turunculu kırmızılı çıngırakla oynatıyorum çok seviyor. Bir de şu resimdeki oyuncaktan var elini kolunu sallarken eline takılıyor çıngıraklar, tutuyor kendine çekiyor falan ama daha erken ya gözleri ne kadar açıldı ki daha

Seda direkt senin için söylemiyorum yanlış anlama ama bu sosyal medya bize bir şey yükledi bence. Aman çocuğum otizm mi aman çocuğum geri mi diye düşünüyoruz hep. Benim çocuğum 3 ay erken doğdu o kadar kafam karışıyor ki 😂 sosyal medyada herkesin çocuğu çok zeki hemen herşeyi yapıyor gibi görünüyor ya da çocuk size bakmıyorsa otizmlidir gibi algılar var. Ailenizde genetik bir sıkıntı varsa bence çok dikkat edilmeli ama diğer türlü biraz akışa bırakmak lazım ya çünkü bi gün uyanıyor takip etmeyi öğrenmiş bir gün uyanıyor boynunu dik tutuyor yani güncellemeler aniden oluyor bebeklerde 🫠
Haklısınız beklemeliyim
Doktor 2 aylık kontrolünde odada beni takip ettiği için göz takibi var yazmıştı karnesine. Nesne takibi de yapıyor ama canı isterse, her zaman değil. Her gün deniyorum. Hışırtılı kitap seviyor.
Her nesneyi takip ediyor mu?

Ya bu uyurken surekli ellerin bacaklarin hareket halinde olup kendilerini uyandirmalari ne zaman gecer tahmini😭 cocugu kundaklamazsak abartmiyorum 3 dakikada bir bacaklari havaya dikiyor ya da yuzunu kasiyor🥺
Ben yan uyutuyorum o yüzden 😂 zaten dalınca sırt üstüne kendi dönüyor. Yan yatınca emzik düşmüyor kollar da bir nebze duruyor zaten ayakları oynayamıyor

Bundan alıcaznbiz de piyanolu oyun halısı. Hışırtılı kitap var ona bakmayı seviyor sadece onu takip ediyor. Çıngırak dikkatini çekmşy

Haklısınız beklemeliyim

Her nesneyi takip ediyor mu?
Gösterdiklerimi bazen takip ediyor bazen etmiyor. Çok dikkat etmedim arada bir ettiği için. Ben sürekli deniyorum.

Bu dönemlerde ellerine bakmaya ve farklı dokuları keşfetmeye başlayacaklarmış. Heyecanla bekliyorum. Sürekli ellerini emiyor tatlı tatlı. Bir de rengarenk çoraplarına bakıyor ama daha ellerine baktığını görmedim.

Ay kızlar cok merak ettiğim bir sey var. Her annenin tarzı tercihi farklıdır tabi ama aklıma takılan şeyler var. Mesela mama sandalyesi bakıyordum benim icin kemeri minderi ve ayırınca masa sandalye olması yeterli bir tercihtir. Baktım netten bin kusurden baslıyodu. Gereksiz pahalı yani cok ekstrem bi olayı yok. Dolap gardrop vs bakayım dedim ben buldım aldım ama yani 3 bin 4 bin liraya da mama sandalyesi alınmaz yani. Bi kadın bi markanın paylaşmıs 4 bin civarı satıyor bide gitmis sandalyenin simdikini diystını cekip atmıs 9 bin ben 3 bine satıyorum havası. Yani zaten insanlar uygun olsun diye oradan bakıyor gidiyorlar neredeyse 0 fiyata veriyorlar. Haksız mıyım ya

Ay kızlar cok merak ettiğim bir sey var. Her annenin tarzı tercihi farklıdır tabi ama aklıma takılan şeyler var. Mesela mama sandalyesi bakıyordum benim icin kemeri minderi ve ayırınca masa sandalye olması yeterli bir tercihtir. Baktım netten bin kusurden baslıyodu. Gereksiz pahalı yani cok ekstrem bi olayı yok. Dolap gardrop vs bakayım dedim ben buldım aldım ama yani 3 bin 4 bin liraya da mama sandalyesi alınmaz yani. Bi kadın bi markanın paylaşmıs 4 bin civarı satıyor bide gitmis sandalyenin simdikini diystını cekip atmıs 9 bin ben 3 bine satıyorum havası. Yani zaten insanlar uygun olsun diye oradan bakıyor gidiyorlar neredeyse 0 fiyata veriyorlar. Haksız mıyım ya
İkinci el uygulamalarinda gercekten absurt fiyatlar veriyorlar. Cok haklisin. Tr insani da firsatci olunca…🥲

Bu dönemlerde ellerine bakmaya ve farklı dokuları keşfetmeye başlayacaklarmış. Heyecanla bekliyorum. Sürekli ellerini emiyor tatlı tatlı. Bir de rengarenk çoraplarına bakıyor ama daha ellerine baktığını görmedim.
ya evet benimki de iki gundur coraplarina tutuldu onlari inceliyor🤣 yalin ayaklarina da tutuluyor arada🥹

Benimki az mı bilmiyorum nasıl anliyosunuz az olduğunu?mesela kilo mu almiyo
Şöyle benim kızım emmiyor sadece ilk 20 gün emdi sonra 2 hafta felan silikon uçla emdi onlada süt gelmeyince sinirlenip onuda bıraktı. Doğum yapalı 2 ay oldu ama hiçbir zaman 30 cc felan geçen sütüm olmadı. Kızım iki haftadır felan emmediği için sağsamda sadece 1 yemek kaşığı çıkıyor o da sadece sol göğsümden sağda hiç sütüm olmadı zaten.
Mama kullanıyoruz biz. Doğduğundan 3.580 di kilosu
Sonra 3.490 a indi 1 ayda 3.900 olmuştu 2. Ay kontrolü için gittim geçen hafta 4.500 kilo olmuş.
Amacım sütü arttırıp mamayı azaltmak sağarak çoğaltan çok var ama ben yapamadımm🤦‍♀️

Elif çok çok düzenli iki saat arayla sağım yapman lazım. Gece bile düzenini bozmayacaksın ama. Ben başaramadım 😂

Türkiye’de bu işler böyle ne yazık ki. Herkes o anki sıfır fiyatına bakıp satıyor. Ama ikinci el bir ürünün değeri bence %50 düşer. Bu yüzden ikinci el alacağıma sıfır alırım diyorum

X