2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Doktor 6. Aya kadar ysptırın göz randevusu bulunmuyor dedi ben simdiden bakıyorum ama bu damla isini duymadım hic
Randevu alırken erken gelmem söylendi bana da damla damlatılacağı için. O şekilde öğrendim.

Benim kızım roptan dolayı bu muayeneleri çok kez oldu. Muayene esnasında ağlıyordu ama sonra uyuyordu gözleri hassas oluyor güneşe fazla ışığa maruz bırakmayın ki huysuz olmasın. Daha sonra görme problemi yaşarsa çözmek daha zor şu an 10 dk canı yansa da sağlıklı olduğunu duymak yeterli. Siz stresli olursanız daha çok ağlıyorlar kendimden biliyorum ilk seferinde ben çok üzüldüm nasıl olacak nasıl atlatacak diye çok gerildim çocuğum gün boyu ağladı. Sonrakinde doktor 10 dk sonra bir şey hissetmeyecek sen rahat ol ki sakinleşsin dedi. Dediğini yaptım gerçekten de muayene sonrası gülüşlere başlayıp uyudu. Sağlıkları için dayanmak lazım.
Gidiyorsunuz yarım saat aralıklarla 3 defa damla damlatılıyor yani orda bekleyeceksiniz. Sonrasında bebeğinizin göz kapaklarını açıp ( bu işlemi görüp dayanmak zor) göz damarlarına bakacaklar. Eğer sorun yoksa bu sadece bir defa yapılıyor güçlü olun
Bu tarz işlemler sırasında ben çok duygusal oluyorum. Canı yanınca yardım ister gibi gözlerime bakıyor paramparça oluyorum 🥺Çok teşekkür ederim bilgiler için en azından hazırlıklı giderim 🥲

Gidiyorsunuz yarım saat aralıklarla 3 defa damla damlatılıyor yani orda bekleyeceksiniz. Sonrasında bebeğinizin göz kapaklarını açıp ( bu işlemi görüp dayanmak zor) göz damarlarına bakacaklar. Eğer sorun yoksa bu sadece bir defa yapılıyor güçlü olun
Bizde önce özel hastaneye götürdük sadece ışıkla gözüne baktı takip var mı diye sordu var dedim tamam bir sıkıntı yok dedi yolladı. Sonrasında burda damla falan okuyunca herhalde eksik yaptılar dedim devlet hastanesine iyi bir doktora randevu aldım götürdüm o da ışıkla ve flaşla kontrol etti takip ediyor mu ona baktı, erken doğum mu diye sordu 36+4 dedim erken doğum sayılmaz sorun yok dedi yolladı damla falan damlatmadılar hiç ya 🤔

Kızlar merhaba oğlum dün geceden beri huzursuz ağlıyor ama ağlayan bebeğim kolikti zaten besin alerjisi şüphesiyle hala diyetteyim iki gündür yumurtayı açtık ama artık yemeyeceksin dedi böyle huzursuz olunca ve ne olursa olsun meme verince susardı normalde gün içinde böyleydi huzursuzdu doktor randevusu vardı dilindeki dilbağını kesti doktor ama sonrasında iyiydi emdi kaç kere sonra uyumaya yakın emmedi ve çok ağladı çok zor sakinleştirdim verdim. şimdi yine uyandı ve ememedi sakinleştirip meme verdimk çok zor meme reddi mi yaşıyorum acaba çok korkuyorum ne yapmalıyım çok severek saatlerce emmek ister normalde 😔

Kızlar merhaba oğlum dün geceden beri huzursuz ağlıyor ama ağlayan bebeğim kolikti zaten besin alerjisi şüphesiyle hala diyetteyim iki gündür yumurtayı açtık ama artık yemeyeceksin dedi böyle huzursuz olunca ve ne olursa olsun meme verince susardı normalde gün içinde böyleydi huzursuzdu doktor randevusu vardı dilindeki dilbağını kesti doktor ama sonrasında iyiydi emdi kaç kere sonra uyumaya yakın emmedi ve çok ağladı çok zor sakinleştirdim verdim. şimdi yine uyandı ve ememedi sakinleştirip meme verdimk çok zor meme reddi mi yaşıyorum acaba çok korkuyorum ne yapmalıyım çok severek saatlerce emmek ister normalde 😔
Canım
Bu konu ile alakalı bilgim yok ama birşey soracağım. Benim kız ilk 2 ay zar zor emdi ve 1 aydır hiç emmiyor dil bağını nasıl anladınız.

Yok mu dilbağını kestiren kimse normal mi acaba ağrıyor mudur🥲

Çok geçmiş olsun 3. Ayda meme reddi yaşanıyormuş inşallah geçer en güzeli bebeğin emmesi beni ememediği için sağıp veriyorum çok zor birşey

Kızlar merhaba kızım 14 haftalık bir haftadır uyutmada çok skıntı yaşıyorum emmiyor kendini geri atıyor ve sürekli ağlıyor uykusu gelince resmen kabus yaşıyoruz benim gibi bu sorunu yaşayan var mı?

Kizlar bebefim 3bucuk aylik burnu tikali uyandi ne yapilabilir serum fizyolojik siktim acilmadi. Otribebeyle cektim birsey gelmedi. Bide dogru duzgun meme de emmiyor sutum bitmek uzere. 1aydir kendini geri atiyor emerken bunu esime anlatamiyorum bariz meme reddi yasiyoruz

Siz hangi makineyi kullanıyorsunuz
1000025462.jpg

Siz?

Kızlar merhaba kızım 14 haftalık bir haftadır uyutmada çok skıntı yaşıyorum emmiyor kendini geri atıyor ve sürekli ağlıyor uykusu gelince resmen kabus yaşıyoruz benim gibi bu sorunu yaşayan var mı?
Bizde ayniyiz 1aydir. Gece uyurken mama veriyordum sadece. Simdi gunde 3e cikardim. Ama 90ml bile icemiyor cok az içiyor mamayi. Sutumde yok gbi birsey yinede emziriyorum ama yumusacik ve yutkunmuyor toplasam 2kasik anca geliyodur sifa niyetine oda

Kizlar bebefim 3bucuk aylik burnu tikali uyandi ne yapilabilir serum fizyolojik siktim acilmadi. Otribebeyle cektim birsey gelmedi. Bide dogru duzgun meme de emmiyor sutum bitmek uzere. 1aydir kendini geri atiyor emerken bunu esime anlatamiyorum bariz meme reddi yasiyoruz
ben gece tikali burunla aglayarak uyanirsa bunu sıkıyorum hemen aciyor… eger gunduzse serum fizyolojik sıkıp cekiyorum genelde

Eklentiler

• image.jpg
    image.jpg
    51,4 KB · Görüntüleme: 4
Bir de hastahane tipi pompa öneriyorum satın alsam çok pahalı oluyorkiralasam hijyenik olmaz diye düşünüyorum burada kiralayan ya da satın alanlar var mı acaba normal makinelerde daha mj fazla sağım yağıyor hijyen olayını nasıl çözüyorsunuz hastalık bulaşır diye korkuyorum
Hastane tipi pompayi ilk defa duyuyorum hiçbir bilgim yok kiralaniyor mu vs ama bence de hijyenik olmaz. Doğum yaptığımda wee 'nin kablolu süt sagma makinesini kullandim ama her işimi engelliyordu,şimdikinden memnunum bir de gümüş kapak kullanıyorum 3 4 haftadır yara da olmuyor

Hastane tipi pompayi ilk defa duyuyorum hiçbir bilgim yok kiralaniyor mu vs ama bence de hijyenik olmaz. Doğum yaptığımda wee 'nin kablolu süt sagma makinesini kullandim ama her işimi engelliyordu,şimdikinden memnunum bir de gümüş kapak kullanıyorum 3 4 haftadır yara da olmuyor
Sütüm artsın diye düşündüm hastahane tipi pompayı ona çok süt arttırır diyorlar. 2 saatte bir sandığımdan 100 ml 3 saate çıkarttığım 120 ml ancak oluyor malesef

Bir de hastahane tipi pompa öneriyorum satın alsam çok pahalı oluyorkiralasam hijyenik olmaz diye düşünüyorum burada kiralayan ya da satın alanlar var mı acaba normal makinelerde daha mj fazla sağım yağıyor hijyen olayını nasıl çözüyorsunuz hastalık bulaşır diye korkuyorum
Hastane tipi icin baslik ve hortum satin aliyorsunuz herhangi bir hijyen problemi olmuyor. Kiralamayi oneririm…

X