2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Bana da oluyor bu aralar. Pış pış yaparken kısa mesafe ileri geri yürüyorum ondandır diye düşünmüştüm evde max 1m boş alan olduğu için ama merdiven başında falan da oluyor Allah korusun
Ben bazen uyurken bile hissediyorum inanir misin demir dusmustur diye dusunuyorum benimki hamilelikte de sıkıntıydı takviyeyi birakinca dibi gordu sanirim emzirmeyle birlikte sen kullanmaya devam ediyor musun herhangi hir vitamin veya demir??

Hicbir sey yapma kulaklari kapat esimin halasi da 6 aylik torunuyla bizimkini yaristiriyor boyuna kilosunu boyunu soruyor bos verr he de gec

Ya bi sey sorucam sizin bebisler de gunduzleri size yapisik mi uyuyorlar? Yani kucakta uyuyor yataga koydugum an max 3 dk… hemen uyaniyor. Bacagimda salliyorsam bacaktayken sorun yok yine yataga koydugum an uyaniyor. Yatakta yaninda yatiyorsam sorunsuz uyuyor kalktigim an uyaniyor. Yani kesintisiz uyumasi icin ya babasini ya kendimi kitlemem gerekiyor basina

Evet gündüz tek başına çok zor uyuyor :') Beşiğe yavaş çekim koyuyorum nasıl anlıyorsa hemen gözler açılıyor.

Emziğe nasıl alıştırdınız? 2 farklı emzik aldım (Avent Newborn & Ultra Air). Newborn olan sözde yenidoğan için ama çocuğun suratının yarısını kaplıyordu çok büyüktü. Ultra Air'i ara sıra kabul ediyor çok uykusu varsa

Başta keyfi yerindeyken falan iteliyordum ağzına öğürüp atıyordu. Sonra ağlarken ağzına sokup pışpış yapıp emziğinde ucuna vuruyordum öyle öyle çabalarımla alıştı. Ama ilk alışma evresi zordu ne yalan söyleyeyim ağzından düşünce falan çok ağlardı. Şimdi sadece uykuya geçişte kullanıyoruz uyuyunca ağzından atıyor genelde

Yapışık olmasa da kısa uyuduğu için gözünü açtığı an beni görmezse olay çıkarıyor onu da düzene koymak istiyorum hani 2 saat uyanık tutup sonra uyursa biraz derin uyur belki ama bakalım

Bende Philips denedim kabul etmedi sonra wee baby aldım bı umut.onu hemen kabul etti hala tam tutamiyor ama kriz anlarında sakinlesiyor.

Acemii
Benim kızada aynı şeyi söylüyorlar sen bunun mamasını arttır bu kız kilo alsın felan diyen bile var düşün

Yok kuzum uyaniksa benimki de durmuyor koydugum an basliyor kipir kipir sonra agliyor ben de agzina emzigi veriyorum biraz sallaniyorum uyuyor sonra. Uyumazsa mumkun degil durmuyor
Değil mi ya uyumuyo ki sağ olsun benimki koyduğum gibi uyanıyor emzik zaten tutmuyor hepsini denedim hala arada deniyorum

Bu arda kızlar benim bebeğimin balgamı var gibi ses geliyor sürekli hırıltısı oluyor herhalde çok korkutuyor bu beni açıyorum da hep ama yok bazen ses yok veya az ana genelde var yani sizin bebişlerde de oluyor mu?

Yapışık olmasa da kısa uyuduğu için gözünü açtığı an beni görmezse olay çıkarıyor onu da düzene koymak istiyorum hani 2 saat uyanık tutup sonra uyursa biraz derin uyur belki ama bakalım
1.5 saat sonra sapitiyor benimki asla durmuyor uyumak istiyor, fakat asla uyumuyor bilmiyorum ne olacak bu sekilde

Benimki de öyle aldı, bana kimse bişey demiyor ama ben takıyorum kafaya
Kizlar bebeklerde pamukcuk icin ilac varmi? Birkac kez karbonatla sildim gecmedi
Benim doktorumun bana yazdıkları:
1 bardak kaynamis ılik suya
1 cay kasigi karbonat koyun
Serce parmaginiza sarfiginiz tulbentle hic beyazlik kalmayincaya kadar silin.
Sonra
Mikostatin oral susp.
1 damlalik dolusu tum agza yayilacak sekilde sıkabilirsiniz.
Bunu gunde 3 kere tekrarlayin. 8-10 gun devam edin.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…