2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Kizlar 2 gundur gunde birkac defa basim inanilmaz donuyor. Gece emzirmeye kalktigimda da ayni sekilde oldu. Hamileligimde bile yasamamistim boyle bas donmesi🥺 yasayan var mi?

3 saatte bir 120, ama genelde 90-100 ml içiyor anne sütü ile beraber olduğu için.
Kaç gr aldı bu şekilde beslenerek
Kizlar 2 gundur gunde birkac defa basim inanilmaz donuyor. Gece emzirmeye kalktigimda da ayni sekilde oldu. Hamileligimde bile yasamamistim boyle bas donmesi🥺 yasayan var mi?
Var, yorgun olduğumda yada uykum çok düzensiz olduğunda, yada emzirip aç kaldığımda çok dönüyor

Aynii ben bi de sakarim bacaklarimin morlugu gecmek bilmiyor oraya buraya carpmaktan🤣 ya acemi teyze sadece bulasik yikiyor onda da pesinden mutfaga girmek lazim ne ocak siler ne tezgah siler sadece bulasik yani🥲 onun disinda yemegi ben yapiyorum cunku yemek yapmaktan hoslanmiyor, guzel yapamiyor da zaten. Temizlik desen yok. Temizlikle alakali tek yardimi ben temizlik yaparken bebegi tutmak😑 herrr yer sac oglu sac. Asla ikisi de sacini toplamaz. Ben dogum yaptigimdan beri toplu sacla geziyorum cocugun agzina burnuna girmesin diye. Gorumce desen butun gun koltukta yatar telefona bakar. Arada cani sıkılır kendine makyaj yapar, he bi de ben banyoyu supurdukten sonra girer saclarini duzlestirir🤣🤣
Ay inanamıyorum ya tatile gelmişler galiba 🙄 müsait de değilsiniz görmüyorlar mı acaba.. neyse az kalmış en azındann 🥲 yeni doğum yapmış anneye yapılacak yardım o bebeğiyle ilgilenirken ev işlerini halletmek midir, anne ev işlerini yapsın diye bebeği tutmak mıdır… 🙄🙄🙄

Ya kesinlikle benim eşim hiç parfüm kullanmaz bende çocuk olduğundan beri çook nadir kullanıyorum ama insanlar bi alıyor çocuğu geri geldiğinde çocuk parfüme boğulmuş oluyor. Duş aldırmazsam emzirirken ben bilr rahatsız oluyorum parfüm kokusundan. İnsanlara da bir şey denilmiyor malesef 😕

Çok nadir göğüsüme gelmeyecek şekilde sıkıyorum. Ama genel olarak koku için duş sonrası koltuk altarımı kurulayıp karbonat sürüyorum bayaa iyi oluyor. Karbonat yaramazsa beyaz sirke öneriyorlar bana karbonat iyi geldi 🙂
Karbonat hiç duymamıştım bebek pudrası sürüyorum bazen aşırı sıcaksa 😭

Bana da oluyor bu aralar. Pış pış yaparken kısa mesafe ileri geri yürüyorum ondandır diye düşünmüştüm evde max 1m boş alan olduğu için😂 ama merdiven başında falan da oluyor Allah korusun 🙄

Ay kızlar ya gören herkes kızıma çok küçük diyor. Bugün bir teyze 1 aylık yok dimi dedi. Yuhh artık. Doğum kilosu 3475 hastaneden çıkarken 3250ydi şimdi 4750 civarı. 2 ayda 1 buçuk kilo almış az mı 🙄 1. Ay doktor kontrolünde 3920ydi doktor ortalama dedi. Sonra biraz yavaşladı iki hafta hiç almadı falan. Sırf kilo alsın diye mamayı arttırmak istemedim zaten memeden süt gelmezse çıldırıyor (sütüm az) mecbur mama veriyorum, günde 3 ya da 4 kez oluyor. Gelişiminde fln bir gerilik yok minyon demek ki ya da boya gidiyor ama her gören aynı şeyi söyleyince can sıkılıyor. Ne yapayım ben şimdi ☹️

Ay kızlar ya gören herkes kızıma çok küçük diyor. Bugün bir teyze 1 aylık yok dimi dedi. Yuhh artık. Doğum kilosu 3475 hastaneden çıkarken 3250ydi şimdi 4750 civarı. 2 ayda 1 buçuk kilo almış az mı 🙄 1. Ay doktor kontrolünde 3920ydi doktor ortalama dedi. Sonra biraz yavaşladı iki hafta hiç almadı falan. Sırf kilo alsın diye mamayı arttırmak istemedim zaten memeden süt gelmezse çıldırıyor (sütüm az) mecbur mama veriyorum, günde 3 ya da 4 kez oluyor. Gelişiminde fln bir gerilik yok minyon demek ki ya da boya gidiyor ama her gören aynı şeyi söyleyince can sıkılıyor. Ne yapayım ben şimdi ☹️
Öf meraklı negatif teyzeler hiç bitmez. Benimki de aynı kiloda, aynı şekilde besleniyor ama büyük diyorlar, hiç ortası yok insanların :KK70: Çocuğum tosun gibi teyze deyip geç bence, moralini bozma 💖

Ne bakiyosun canım onlara ağzı olan konusuyo.benim kızım 7 kilo arkadaşın biri 6 aylık oğluyla kiyaslayip seninki sanki gelişmemiş dedi.yani napsan da illa bebekler konusunda bı yorum yapilacak

Herkese bebeğim prematüre 1 kg demekten ciğerim soldu 😂 seni çok iyi anlıyorum ama insanlar illa bir şey söylüyor. Normalse zayıf diyorlar tombişse de obez olur diyorlar illa bir yorum yapılacak 😂

Ay inanamıyorum ya tatile gelmişler galiba 🙄 müsait de değilsiniz görmüyorlar mı acaba.. neyse az kalmış en azındann 🥲 yeni doğum yapmış anneye yapılacak yardım o bebeğiyle ilgilenirken ev işlerini halletmek midir, anne ev işlerini yapsın diye bebeği tutmak mıdır… 🙄🙄🙄
Ayy allahtan var ya annem dogumdan sonra geldi. Bunlar gelseydi ben lohusalikta sacimi basimi yolardim… ikinci cocuk falan olursa ilerde annem gelemezse bile esime dicem kimseyi istemiyorum diye kesinlikle… ay herkes gercekten kendi evine gitsin🤣

X