2024 Haziran Anneleri Paylaşım Alanı

bebeğinizin cinsiyeti

• kız

OY: 105 49,5%
  • erkek

OY: 100 47,2%
  • ikiz kız

OY: 0 0,0%
  • ikiz erkek

OY: 3 1,4%
  • ikiz kız ve erkek

OY: 4 1,9%
  • üçüz/çoğul

OY: 0 0,0%

• Ankete Katılan
    212
Bebekler ek gıdaya geçmeden kabız olmaz diyorlardı acaba neden öyle? Berna süt veriyorsan kendin kayısı falan yesen ? Mama veriyorsan mamayı değiştir derim

Su an yatıyor canım eğer tekrar ağlarsa goturucem canım bi de kulak arkasında hafif şişlik fark ettim sabahtan beri kafayı yiyorum
Sadece anne sütü alıyor canım önceden gayet güzel yapıyordu birden yapmamaya basladi
Sakin ol cano sakin ol. Birşey yoktur emin ol bak.
Ne güzel kız işte demekki sütün yarıyor Maşallah

Berna belki de kilo alma dönemidir o zaman gerçekten yapmıyorlar benim kızım şu an kilo alma döneminde 4 günde bir falan yapıyor nerdeyse ve normal diyor doktoru da. Bebişin sıkıntısı gaz olabilir mi ıkınma falan var mı ?

Belirli bir saati var mı gün boyu öyle mi ? Doyduğuna emin misin ya da çok sıcak olabilir mi ?
7-8'den sonra başlıyor genelde, haftada iki ya da üç gün 10-11'e kadar sürüyor. Doyuyor, oda sıcaklığı da sabit oluyor, klima kullanıyoruz artı termometre ile takip ediyoruz nemi sıcaklığı. Duş, masaj, gaz damlası, günlük hava aldırma, karın üstü geçirdiği vakit, yine ben de gazlı şeyler tüketmemeye çalışıyorum. Günlük kimyonlu, rezeneli, anasonlu çay tüketiyorum. Yani o günlerde de sıradışı olan bir durum yok, bir gün önce ya da sonra çok keyifliyken o gün bir anda çok sebepsiz sıkıntı yaşıyor. Bezi, parmağına bişey dolanması, pişiği vs her şeyi de kontrol etmeye çalışıyoruz. Doktor bağırsak olgunlaşması olduğunu bazı bebeklerin bu şekilde bu süreci daha zor geçirdiğini bu yüzden de 3 aya kadar bu şekilde sürebileceğini söyledi. Yorulmak falan değil de çocuğum öyle çok ağlayınca canım çok sıkılıyor

Memeler terbiye olmuş, yani ihtiyaç kadar süt üretecek artık. Benim ki de öyle oldu. Eskiden çok dolup taş gibi olunca sağıyordum terbiye olmamıştı o yüzden. Sağmayıp bekletince terbiye oldu. Doysunlarda inşallah gerisi önemli değil

Kuzum o benimde oluyo sıcak banyo yapıyormusun dediğim hoşaftan yaptin mı mesela benimde dolmuyo oyle aman amann ama duş iyi geliyo

Benim bebek prematüre biliyorsun hastanede ve eve geldiği 15 gün hep çok gazlıydı. Ama sonra baktım ayaklarını çok oynatmaya başlayınca pırt pırt gazlar gitmeye başladı. Atak da olabilir ama zaten full düzenli stabil olmuyorlar umarım kolik değildir belki kaka günleri falan doktorun dediği gibi bağırsakları gelişmeye başladığı için oluyordur. Dışarı çıkarsan o ağlama krizleri zamanında iyi gelmez mi acaba

Gittik canım kakasi için on gune kadar normal sonra fitille ver dedi kulak arkasındaki şişlik te olur bebeklerden dedi dis etleri şişmiş şaşırdım ya bu iki aylik bebek dis çıkartır mi
Fitil verirsin cano o zaman.
Erken çıkarabilir ama bu kadar erken olmaz merak etme
Benim kız dün akşam 3. Günün sonunda kakasını yaptı.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…