Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Bugün tam 34 haftalık olduk biz 👶🏻 kilomuz 2368 olmuş boyu da 47 dedi doktor ama yanlış mı hesapladı bilemedim 2 hafta önce 42 idi 🧐 bir anda baya uzamış geldi bana 🥹 haftamızla tam uyumlu gidiyor 3 gün önde sadece 🙏🏻

FL: 67.90mm yazıyor hesaplamayı bilenler vardı nasıl oluyordu 🤓
7’yle çarpıyorsun canım 47.5 cm 🫣

Bizimde çok gelen gidenimiz olmucak ben öyle hatıra olsun diye aile içine 25 tane yaptım doktoruma falan veririm dedim o kadar
İyi yapıyosunuz canım çok güzel şeyler hazırladınız hepiniz 🌸 insanın hevesinin kırılması kadar kötü bir şey yok

Kızlar 32.haftada aldığımız çalışabilir raporunu kuruma verdiğimizde onlar mı işliyor sisteme
Canım hastane raporu çıkarırken sgkya işliyor rapor bitiminde izne çıkarken de muhasebecin işliyor. E-devlette raporlar kısmını kontrol et işlenmiş mi hastane tarafından.

Linakiz Linakiz çalıştığın yerin muhasebecisine raporu vermen gerekiyor canım mesajın gerilerde kalmış alıntılayamadım

Canım hastane raporu çıkarırken sgkya işliyor rapor bitiminde izne çıkarken de muhasebecin işliyor. E-devlette raporlar kısmını kontrol et işlenmiş mi hastane tarafından.

Linakiz Linakiz çalıştığın yerin muhasebecisine raporu vermen gerekiyor canım mesajın gerilerde kalmış alıntılayamadım
Bi sorim öğretmenim ben işe yaramaz şu an tatlı diye ama nolur olmaz

Kızlar ben de cumartesiden beri hastanede yatmaya devam ediyorum. Dün taburcu olmustum bugün kasılmalar yüzünden tekrar yatırdılar 40 civarı kasılmam cıkıyor tek tük. 33+5 günlük olduk bugün. bebeklerden biri rahim ağzına çok baskı yapıyormuş buna can dayanmaz dedi doktor. pozisyon değiştirir mi acaba tecrübesi olan var mı? 3 gün önce rahim uzunluğu 23mmydi şimdi 30 ölçüldü.

Kızlar ben de cumartesiden beri hastanede yatmaya devam ediyorum. Dün taburcu olmustum bugün kasılmalar yüzünden tekrar yatırdılar 40 civarı kasılmam cıkıyor tek tük. 33+5 günlük olduk bugün. bebeklerden biri rahim ağzına çok baskı yapıyormuş buna can dayanmaz dedi doktor. pozisyon değiştirir mi acaba tecrübesi olan var mı? 3 gün önce rahim uzunluğu 23mmydi şimdi 30 ölçüldü.
Tecrübem yok bu konuda ama dönebilir tabi yüzde 50 bir ihtimal o da zaten okuduğum kadarıyla ikiz gebeliklerde 34 den sonra doğum olması normal bir durum olarak karşılanıyormuş doktorunuz ne diyor bu durum da herhangi bir tedavi uygulanıyormu

Tecrübem yok bu konuda ama dönebilir tabi yüzde 50 bir ihtimal o da zaten okuduğum kadarıyla ikiz gebeliklerde 34 den sonra doğum olması normal bir durum olarak karşılanıyormuş doktorunuz ne diyor bu durum da herhangi bir tedavi uygulanıyormu
Evet ilaç tedavisi görüyorum 36 ya kadar ilaçla dayanabileceğimi öngörüyorlar. Ama 36 da ilacı kesmek zorundalarmıs ondan sonra da zaten doğumu durduramayacaklar muhtemelen

Bugün tam 34 haftalık olduk biz 👶🏻 kilomuz 2368 olmuş boyu da 47 dedi doktor ama yanlış mı hesapladı bilemedim 2 hafta önce 42 idi 🧐 bir anda baya uzamış geldi bana 🥹 haftamızla tam uyumlu gidiyor 3 gün önde sadece 🙏🏻

FL: 67.90mm yazıyor hesaplamayı bilenler vardı nasıl oluyordu 🤓
67 yı 7 le çarp kuzu dur hesapladım 47 cm boyu maşallah

😍 biraz daha dursalar süper ama yine cok iyi geldiniz kuzu bu haftaya kadar 34 sünüz bak ne güzel pozisyon değiştirebiliyorlar hiç belli olmuyor dogum sırasında bile degiştigi oluyor ama olasılıkları nedir bilemiyorum tabi. İkizlerde durum nasıl işliyor onuda yakın cevremde pek görmedim sadece kulaktan kulaga duyuyorum 🤷 ama kendini rahatlat gönlünü ferah tut. Rahim uzunluguda guzel haftana gore inşallah cok güzel olucak herşeyyy.

Evet ilaç tedavisi görüyorum 36 ya kadar ilaçla dayanabileceğimi öngörüyorlar. Ama 36 da ilacı kesmek zorundalarmıs ondan sonra da zaten doğumu durduramayacaklar muhtemelen
Şunun şurasında 2-3 haftan kaldı yani. Tabi öngörülen bu belki biraz daha uzunda olur hiç belli olmaz. Ama 36 cogu yerde normal dogum süresi gibi geciyor zaten. Benim 35 te falan dogum yapan arkadaşlarım vardı ertesi gün cıktılar hastaneden hepsi cok iyiydi. Darısı bizim basımıza 🙏🏻

😍 biraz daha dursalar süper ama yine cok iyi geldiniz kuzu bu haftaya kadar 34 sünüz bak ne güzel pozisyon değiştirebiliyorlar hiç belli olmuyor dogum sırasında bile degiştigi oluyor ama olasılıkları nedir bilemiyorum tabi. İkizlerde durum nasıl işliyor onuda yakın cevremde pek görmedim sadece kulaktan kulaga duyuyorum 🤷 ama kendini rahatlat gönlünü ferah tut. Rahim uzunluguda guzel haftana gore inşallah cok güzel olucak herşeyyy.
Amin insallah ya hepimiz sağlıkla kavusalım bebeklerimize. bebislerin boyu kilosu da iyi cıktı bugün ikisi de 47 cm biri 2500 biri 2400 gram civarına gelmisler. İkiz olunca kimse ne olur pek emin olamıyor. tek bebekte çok daha fazla sancıyla 1.5-2 ay dayananlar oluyormus

Normal doğum zaten 36 dan sonra başlıyor kzum ama ikiz oldukları için durum değişebiliyormus ikizlerde sağ sağlim ikisini de kucağına alacaksın bak tedavinde uygulanıyor hiç sıkma kendini

Ben hediyelik bi şey yaptırmıyorum ya tuhaf mı olur acaba 😕 hastaneye zaten anne babalar gelir eve gelene de tatlı alıp ikram ederiz dedik gerek duymadım hediyelik yaptırmalı mıyım?
Valla ben de hediyelik yaptırmıyorum. Zaten eşimle benim memleketimiz aynı ama biz memleketimizden farklı şehirde yaşıyoruz. Doğuma da refakatçi olarak annem gelecek. Doğumdan sonra da annem kalacak yanımda. Eve bi ailelerimiz gelir. Onlara da hediyelik yaptırmanın bi anlamı olduğunu düşünmüyorum. İleride eğer bebek için mevlüt okutursam o zaman hediyelik yaptırırım

Normal doğum zaten 36 dan sonra başlıyor kzum ama ikiz oldukları için durum değişebiliyormus ikizlerde sağ sağlim ikisini de kucağına alacaksın bak tedavinde uygulanıyor hiç sıkma kendini
İnşallah bi yandan doktoramı bitirmeye çalışıyorum hastane odasında tezle uğraşıyorum. Kafada bir dert olmuyor ki maalesef.. hepimiz sağlıkla kavuşalım inşallah 🙏

X