Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Kızlar ben 0-3 ay kıyafetleri, müslinleri, mendilleri, battaniyeleri ne varsa hepsini yıkadım ütüledim ama 6-9 ay kıyafetleri yapmadım yapamıcam daha doğrusu mahvetti beni ütü ağlıcaktım artık bitsin diye sonraya bıraksam ne olur ki ya çok zorlanıyorum
Bende yenidoganlari yaptım sadece 6 9 lar doğumdan sonra da yapılır dayanilacak gibi degil minik minik esyalar saatlerce bu sicakta ütü başında size bastan beri diyorum yapın diye yaa çok zor minik utu masam var yatak üstünde oturarak yaptım canım çıktı benimde

Teşekkür ederim kızlar daha önceden iki tane erken doğumum var zaten beklenen bir haberdi benim için. Hatta geç kalmış beklenen haber şimdiye kadar başlaması gerekiyordu şükrediyorum bu haftaları gördüğüm için. Korkmuyorum telaş etmiyorum tecrubeliyim bu konuda ama ister istemez canı sıkılıyor insanın belirtiler vardı zaten ayağa kalkıp yürüyemiyordum aşağı baskıdan karnım kasılıyordu sürekli hashaneye yatıracak diye acile gitmek istemiyorum demiştim geçen de kasılmaları ultrasonda gördü daha doktor kasılman var dedi evet 4 5 gündür var dedim nst tansiyon derken yine düştüm kaosun içine bebek 2 kilo 45 cm olmuş
Çok şükür cnm allahım 37 görmeyı nasıp etsın az daha sabır allahın izniyle bebegın saglıklı ve zamanında dünyaya gelıcek 😍

Bebeğim erken doğumdan korkmuyorum gerçekten hastanede yatmak ambulansla başka şehirlere sevk edilmek beni çok etkiliyor burada küvez 35 hafta sonrası için var öncesi doğum başlar ise eğer başka şehirlere sevk ediyorlar ambulans ile siren çala çala son hız gidiyorsun psikolojim bozuldu bu durumdan iki kere yaşadım biri 3 saat biri bir buçuk saat ambulans siren sesiyle şehir değiştirdim dolayısı ile etkilendim doğum yapmaktan ve erken doğmasından gerçekten hiç korkmuyorum yaşam sınırını geçtim doktorlarımız çok iyi endişem yok o konuda
Anldim kzum seni Allah yardımcın olsun bol bol dua edeceğim senin için ve tabiki diğer hamiş arkadaşlar için

Kızlar ben 0-3 ay kıyafetleri, müslinleri, mendilleri, battaniyeleri ne varsa hepsini yıkadım ütüledim ama 6-9 ay kıyafetleri yapmadım yapamıcam daha doğrusu mahvetti beni ütü ağlıcaktım artık bitsin diye sonraya bıraksam ne olur ki ya çok zorlanıyorum
Hareketlerimiz zorlasıyor cnm mutfagı toplarken bıle yorulmaya başadım onu gectım insan duşta rahatlar ben tam aksıne yoruldum ayakta duramadım oturdum kuvetın içine esım geldı cılardı 🤣🤣🤣 sen planda böyle degıldın dedı he kolaydı vıcut kendıne gelmeden tekrar hamıle kalmak kolay değil dedim dogru ama doğumdan sonra kadın eskı neşesine kendını toparlaması ıcın ıkı yıl gerekıyomus bırde bızkm nenelerımız hala dıyor kız hamılelıgı daha agır yprucu geçer dıe acaba ne kadar doğru bılemedım

Ben de öyle yaptım canım sadece ilk 1-2ay kullanacaklarını yıkadım, bitirene kadar ter içinde kaldım. Bel ağrısı cabası. Bi de 2 kere elimi ve kolumu ütüye sürttüm fena yaktım kendimi. Şimdi acilleri yap gerisi kalsın boşver.

Ben de öyle yaptım canım sadece ilk 1-2ay kullanacaklarını yıkadım, bitirene kadar ter içinde kaldım. Bel ağrısı cabası. Bi de 2 kere elimi ve kolumu ütüye sürttüm fena yaktım kendimi. Şimdi acilleri yap gerisi kalsın boşver.
Bende yenidoganlari yaptım sadece 6 9 lar doğumdan sonra da yapılır dayanilacak gibi degil minik minik esyalar saatlerce bu sicakta ütü başında size bastan beri diyorum yapın diye yaa çok zor minik utu masam var yatak üstünde oturarak yaptım canım çıktı benimde
Oturup bacaklarımı uzattığım halde ayaklarım şişti ter içinde kaldım göbeğimi yaktım elimi yaktım. Bi yardım ister misin diye soranım yok çok zoruma gidiyo valla ağlıcam artık.

Hareketlerimiz zorlasıyor cnm mutfagı toplarken bıle yorulmaya başadım onu gectım insan duşta rahatlar ben tam aksıne yoruldum ayakta duramadım oturdum kuvetın içine esım geldı cılardı 🤣🤣🤣 sen planda böyle degıldın dedı he kolaydı vıcut kendıne gelmeden tekrar hamıle kalmak kolay değil dedim dogru ama doğumdan sonra kadın eskı neşesine kendını toparlaması ıcın ıkı yıl gerekıyomus bırde bızkm nenelerımız hala dıyor kız hamılelıgı daha agır yprucu geçer dıe acaba ne kadar doğru bılemedım
Beni bu sıcaklar mahvetti aşırı zorlanıyorum uyuyamıyorum belim ağrıyo sıcaktan nefes alamıyorum yemek yiyemiyorum

Ben ilk kızımda bütün aileyi toplayıp ütületmiştim kıyafetleri bunda da öyle yapmayı planlıyorum yoksa ölürüm bende sıcakta 🤭

Günaydın kızlar ara ara grubu okurken denk geliyordum ayakta durunca alta baskı hissi gelen adet sancısı gibi ağrı giren karnı sertleşen varsa bence bi doktora gidip kontrol ettirsin. Ben ilk hamilelikte çok fazla doktor doktor gezdim diye bu sefer en ufak şeyde gitmem ya artistliği yapıyordum hatta iş yerinde mesai çıkışını bekledim sonra da gezmeye gider gibi bi kadın doğum aciline gittim nst çekerler en kötü diye ebe alttan muayene etti açıklığın var dedi nstde de sancı çıkınca yatıracağız seni dedi küçük bebeğim var diye imza atıp çıktım kendi doktorumun olduğu hastaneye gittim orda rahim ağzı iyi dediler iki saat nstde bağlı kaldım yatınca kasılmalarım sancım azaldı öyle olunca yatış yapmadılar. Sancı 70lere vuruyordu o adet sancısı ve kasılma birlikte olunca hafife almayın bence. 32. Haftayı beklemeden sanırım fiili olarak benim çalışma hayatı sona erdi artık doğana kadar yatmaya çalışacağım 1.5 yaşında bebeyle ne kadar başarabilirsem tabi 😣

Bebeğin sadece kıyafetlerini yıkayıp kaldırmıştım çanta manta hazır değildi bugün kahvaltıdan sonra ilk işim çantayı hazırlamak olacak. İlk doğumum da 37. Haftada su gelmesiyle olmuştu ikincide erken doğum riski daha yüksek diyorlar ilkini erken doğuranlar için o yüzden her an gidebilirim gibi beklemek gerekiyor sanırım 😶‍🌫️

Günaydın kızlar ara ara grubu okurken denk geliyordum ayakta durunca alta baskı hissi gelen adet sancısı gibi ağrı giren karnı sertleşen varsa bence bi doktora gidip kontrol ettirsin. Ben ilk hamilelikte çok fazla doktor doktor gezdim diye bu sefer en ufak şeyde gitmem ya artistliği yapıyordum hatta iş yerinde mesai çıkışını bekledim sonra da gezmeye gider gibi bi kadın doğum aciline gittim nst çekerler en kötü diye ebe alttan muayene etti açıklığın var dedi nstde de sancı çıkınca yatıracağız seni dedi küçük bebeğim var diye imza atıp çıktım kendi doktorumun olduğu hastaneye gittim orda rahim ağzı iyi dediler iki saat nstde bağlı kaldım yatınca kasılmalarım sancım azaldı öyle olunca yatış yapmadılar. Sancı 70lere vuruyordu o adet sancısı ve kasılma birlikte olunca hafife almayın bence. 32. Haftayı beklemeden sanırım fiili olarak benim çalışma hayatı sona erdi artık doğana kadar yatmaya çalışacağım 1.5 yaşında bebeyle ne kadar başarabilirsem tabi 😣
Çok geçmiş olsun kaçıncı haftadasin

X