Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    163
İnşallah senin bebito da iyidir Allah yardımcımız olsun inşallah gününde zamanınds sağlıkla doğururuz. Senin rahim uzunluğu kaç mm
innnşallah 💕 benim en son 15 gün önce 32-33 mm falan ölçtü ama doktorum galiba fazla tedbirli birisi. sürekli dinlenmem gerektiğini söylüyor ve pek de rahatlatmıyor açıkçası. bilip de bana söylemediği bişeyler mi var diye endişeleniyorum. yani istiyorum ki kalk normal yaşamına devam et desin ama bir türlü duyamadım bunu :/

Ay kızlar kafayı yiycem adam şukufe veya umay koyacaz başka bırsey demıyor ulan kasılma yaşayan ben kırapları yaşayan ben al doğur dedım sonunda benden çıkmaz dıyor uyuz 😀😀😀
Umay olsun barı şukufe daha eski bir isim Umay daha güzel. Ben sen kararlastirmistin ismi diye hatırlıyorum

Uzun süre hareketsiz kalmıyor ama sanki zayıf gibi hareketleri yeri mi daralıyor acaba :KK43: ilk gebeliğim bir de
Canım bu konuda doktorum guzel birşey söyledi. Öncelikle şu çok hareketli çok güçlü tekmeler atıyor kısmını bırakalım dedi. Doktorlar olarak önemsemeyiz.
Ama 10 hareket kuralından bahsetti, hissedemedin diyelim güzelce ılık duş alıp yemek ve çikolata sevecegınız birşeyi yedikten sonra sakın bır odada sol tarafına yatıp bekle dedi. Normalde küçük bir his bile olsa onu gunluk 1 hareket sayarız dedı.

Kızlar saç boyatma işine nasıl bakıyorsunuz? Emzirmede de sakıncalı deniliyor.
Doktoruma tabiki sordum ama organik boya kullanabılırsın demıstı. Sakin herşeyi yasaklayan bir doktor değil ama ben hala karar veremedım.

Annelik delilik kese olustu mu kalp atısı var mı diye diye baslıyor doguma dogumdan sonraya kadar devam ediyor. En kötüyü düsünme önemli olan olasılıgı ihtimali tespit edebilmiş olman. Ya bilmeseydin de kötü bişey olsaydı. Şuan zaten onlem alabiliyorsun. Önlemini alıcaksın gerisi Allaha kaldı. Merak etme gonlünğ ferah tur
Çok sağol canım bugün daha iyiyim en kötüsünü yaşamış biri olarak bana bunları söylemen çok kıymetli 🥰 inşallah biran önce sağ salim kavuşuruz da bu seferde kesin nefes alıyor mu diye yataklarının yanından ayrılamayız

Çok sağol canım bugün daha iyiyim en kötüsünü yaşamış biri olarak bana bunları söylemen çok kıymetli 🥰 inşallah biran önce sağ salim kavuşuruz da bu seferde kesin nefes alıyor mu diye yataklarının yanından ayrılamayız
Evet tam dediğin gibi :) yatak basından ayrılamıycaz inşallah :) ama degerlerin cok yuksek değil merak etme. Ve kontrol altına da alırsın zaten önemli olan o :)

Kızlar saç boyatma işine nasıl bakıyorsunuz? Emzirmede de sakıncalı deniliyor.
Doktoruma tabiki sordum ama organik boya kullanabılırsın demıstı. Sakin herşeyi yasaklayan bir doktor değil ama ben hala karar veremedım.
Ben de çok kararsızım ama en temiz içerikli olanla 7-8 aylıkken boyatacağım sanırım. Bembeyaz oldu saçlarım. Hamilelik ve sonrasında doğum çekimi de istiyorum Allah nasip ederse. Ona denk getirmeye çalışacağım. Organik içerikli boya önerisi verebilecek olan varsa çok seviniriz 🌸

Gece uyurken ellerim uyuşmaya başladı yaşayan var mı? Tek elimde oluyor genelde uyandığımda elimin uyuştuğunu farkediyorum biraz hareket ettirince zamanla geciyor. Sinir sıkışması yazıyor internetten baktım da. Ellerim ve ayaklarım da şişiyor zaten sürekli🥴

Gece uyurken ellerim uyuşmaya başladı yaşayan var mı? Tek elimde oluyor genelde uyandığımda elimin uyuştuğunu farkediyorum biraz hareket ettirince zamanla geciyor. Sinir sıkışması yazıyor internetten baktım da. Ellerim ve ayaklarım da şişiyor zaten sürekli🥴
bu gece yaşadım maalesef :KK43: sadece ellerim değil ayaklarım da sanki kan gitmiyor gibi uyuştu. masaj yaptık, uğraştık baya ama bacaklar sanki benim bacaklarım değil gibi böyle tuhaf bir his. bol bol yastıkla destekledim kolumu bacağımı en son öyle uyumuşum şükür

Kızlar bu ana kucağı konusunda tecrübesi olan ya da araştırmaları sonucu bir kanıya ulaşmış olabilen var mıdır aramızda? :) Bir elektrikliler var, manueller var, her iksini de mi almak gerekiyor, yoksa bunları almak tercihe mi bağlı? Kafamda deli sorular. :KK53:

Kızlar bu ana kucağı konusunda tecrübesi olan ya da araştırmaları sonucu bir kanıya ulaşmış olabilen var mıdır aramızda? :) Bir elektrikliler var, manueller var, her iksini de mi almak gerekiyor, yoksa bunları almak tercihe mi bağlı? Kafamda deli sorular. :KK53:
Sanırım ben kiralayacağım. Kiralamini gibi bir sürü site var ve çoğu arkadaşım bu şekilde hallettiler işlerini bence çok mantıklı

bu gece yaşadım maalesef :KK43: sadece ellerim değil ayaklarım da sanki kan gitmiyor gibi uyuştu. masaj yaptık, uğraştık baya ama bacaklar sanki benim bacaklarım değil gibi böyle tuhaf bir his. bol bol yastıkla destekledim kolumu bacağımı en son öyle uyumuşum şükür
Evet ayni benim de:silah: ayakların sisiyor mu? Aşırı bir odem oluştu ben de havalar böyle ısınınca

İnşallah canım aşırı moralim bozuldu yatağı vs geldi baktıkça tutamıyorum kendimi öyle bir ihtimali bile düşünmek çok üzdü beni çarşamba günü endokrinolojiye randevu aldım gideyim ne yapmam gerekiyorsa yaparım
Ah kuzum doktorlar en kötüsünü söylüyor gittiğim doktordan başka bir doktor bebeğin çok iri suyu fazla kesin gebelik şekerin var biliyomusun gebelik şekeri olan insanların bebekleri ölüyor seninkide ölecek dedi yüzüme karşı ağlamaktan bitap düştüm şekerim sınırda çıktı ufacık bir diyetle meyveyi sınırlandırarak şekeri çözdük diyetlede düşmezse insülin veriyorlar telaş etme herşey yoluna girecek

Sansa Ev Tipi Ana Kucağı Otomatik Salıncak
Joie Sansa Ev Tipi Ana Kucağı Otomatik Salıncak - ebebek
Canım bende bu var. Elektrikli ama üst tarafını çıkarınca manuel olarak kullanabiliyorsun ben baya memnun kalmıştım. Fikir olur belki sana da

Elektrikli olanları her bebek sevmiyomuş. Ben epey araştırdım kendi kendilerini salladıkları modeli sevmeyen bebek neredeyse yokmuş babybjörn muadili gösterildiği için mamma marka aldım ben umarım memnun kalırız :)

Ah kuzum doktorlar en kötüsünü söylüyor gittiğim doktordan başka bir doktor bebeğin çok iri suyu fazla kesin gebelik şekerin var biliyomusun gebelik şekeri olan insanların bebekleri ölüyor seninkide ölecek dedi yüzüme karşı ağlamaktan bitap düştüm şekerim sınırda çıktı ufacık bir diyetle meyveyi sınırlandırarak şekeri çözdük diyetlede düşmezse insülin veriyorlar telaş etme herşey yoluna girecek
Aaaaa ne kötü doktormuş böyle söylenir mi ya 🤬

X