Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    163
Kızlar ben hamile kalmadan önce çiğ ürünleri çok severdim, çiğ dolma içi , çiğ hamur , çiğ sucuk ve şuan aşeriyorum sanki sucuğa elimde aldım koklayıp duruyorummm 🥴 Pişirip yiyorum çok nadir zaten ama şuan çiğ kokusu beni maf etti 2 dilim yesem ne olur ki
Canım ben senin yerinde olsam yemem sucuğun pişmişini bile önermiyorlar biliyorsun. Pişirip yesen öyle nefsini köreltsen daha iyi olmaz mı?

canım açlık 115 mi ne çıktı, 1.saat tokluk 190 civarı 2.saat 140 civarı çıktı. gebelik şekerin var dediler endokronolojiye falan gittim işte. şimdi şükür daha iyi . senin
Kızlar sonuçlarımı sizinle paylaşmıştım ama kaynadı yine sanırım yazdıklarım bende doktoruma attım sonuçlarımı detaylı takibe gerek yok değerler gayet güzel dikkat etmeye devam dedi :)

Gebelikte 1000 mg Amoklavin-BID kullanan var mı 😔 Sonunda hastalandım. Sinüsler doldu, boğazım iptal, üst solunum yolu enfeksiyonu. Ateş vs. yok ama başım çatlıyor. Kendimi bildim bileli de çekiyorum şu laneti, ne kadar doğal yol denesen de antibiyotiksiz de kurumuyor. Penisilin grubu antibiyotikler gebelikte içilebiliyormuş, doktoruma da sordum, güvenli ilaçlar bunlar içebilirsin dedi ama yine de felaket korkuyorum antibiyotik diye 😟 koca kışı hastalanmadan atlattım derken sonunda yakalandım, birden gelen sıcaklar mı etkiledi milleti bilmiyorum, felaket de salgın varmış, dikkat edin sizler de..
Bu ilaçları daha önce tecrübeleyen var mı? 😢

Eklentiler

• 56FA6AF8-CC7F-4AE4-9770-79AB5291840D.jpeg
    56FA6AF8-CC7F-4AE4-9770-79AB5291840D.jpeg
    62,6 KB · Görüntüleme: 57
Kızlar bu arada ben de dün şeker yükleme olayını hallettim 75 lik. Sonuclar bugun cıkmıs. Ac 80
1. Saat155
2. Saat119
3. Saat 116 cıkmıs
50 likte 140 altı normal diyordu 75 te farklıymıs ama referans yazmıyor sonucta herhangi bi dahiliyeye ulaşamıycam şimdi normal midir.
Benimki 75likti referanslar yazıyor bakabilirsin istersen 🙏🏻

Eklentiler

• IMG_3841.jpeg
    IMG_3841.jpeg
    49,7 KB · Görüntüleme: 59
kızlar ya bu mayıs ayı annelerine baktım gerçekleşenm dogum tarihleri haftası falan var. 35-36 haftalarda dogan bebişleri cogu oglan. :KK70: hani erkek bebişleri gec gelirdi :KK70:
Aksine benim çevremde doğan kız çocukları hep haftalarını doldurdu, bebeklerin keyfi ne zaman isterlerse o zaman geliyorlar 😅

kuzu şimdi şeker yuklemesi yaptırıcaksan eczaneden içecegini alıp gitmen lazım. benim önerim önceki gün al buzdolabına koy sogusun ılık hosuna gitmez belki ben soguk tercih edıyorum :KK70: . ama 50 mi 75 mi istedigi onemli doktorun onceden soylemesi lazım. senin tercihine kalmıssa 50 lik tarama 75 lik tanı tarama oluyor. yani 50 lik degerlerin supheli gorunurse sonraki gunlerde 75 lik yapıyorlar 2. kez seker yuklemesı oluyor yani. ama bazen 50 lik yanıltıcı olabılıyormus. gizli sekeri gostermeyebılıyormus. bende oncekinde 50 lik yapılmıstı. ama bbegimizi dogumda kaybetmıstık hatırlarsın belki. o sebeple bu sefer 75 lik yapalım dedi doktor. farkedılemeyen 1 seker varsa o da ani kayıp yapabılıyormus.
50 lik yuklemeden açken kan almaya gerek gormuyor cogu yer. saglık ocakları 50 lik yapıyor. 75 lik olanı saglık ocakları yapmıyor hasstaneye gitmen lazım. 75likten acken kan alınıyor sonra da 1. saat 2.saat dayanırsan 3. saat kanına bakıyorlar bu kanlar sırasında hiçbişey yemıyorsun son kanı verdikten sonra kahvaltı yapabılırsin. 3. kanı herkes almıyor
2. si sen açlık ve tokluk baktırıcaksan yani açken kan verip kahvaltı yapıp 1 saat sonra tokken kan verılen işlem. ozaman yıne onerim sana pogaca yeme. beyaz ekmek şekeri cok yukseltıyo. evde tam bugdaydandan falan tost sandviç yapabılırsın. cokta abartmadan pratik kahvaltı olsun.
Tamam canım çok sağol doktorumda çok daha ilgilisin şuan bana hiç bilgi vermemiş şuan farkediyorum

Gebelikte 1000 mg Amoklavin-BID kullanan var mı 😔 Sonunda hastalandım. Sinüsler doldu, boğazım iptal, üst solunum yolu enfeksiyonu. Ateş vs. yok ama başım çatlıyor. Kendimi bildim bileli de çekiyorum şu laneti, ne kadar doğal yol denesen de antibiyotiksiz de kurumuyor. Penisilin grubu antibiyotikler gebelikte içilebiliyormuş, doktoruma da sordum, güvenli ilaçlar bunlar içebilirsin dedi ama yine de felaket korkuyorum antibiyotik diye 😟 koca kışı hastalanmadan atlattım derken sonunda yakalandım, birden gelen sıcaklar mı etkiledi milleti bilmiyorum, felaket de salgın varmış, dikkat edin sizler de..
Bende enfeksiyon vardı diye hastanede yattığım sıralarda 6 saatte bir antibiyotik iğne yapıyorlardı adını hatırlamıyorum antibiyotiğin ama

Kızlar cumartesi günü şeker yüklemem var aç mı gitmem gerekiyor
75 lik yaptırıyorsan önceki günün gece 12 den itibaren yiyip içmeyi kes kuzum. Diğer arkadaşların dediği gibi ekmek bile değeri oynatıyor. Su da seyreltir. İçine sinmeyecekse testi yapacak yeri ara sor 🤗

Geçmiş olsun canım. Ben de geçen haftalarda enfeksiyon kaynaklı Amoklavin kullanmak zorunda kaldım. Biraz ağlaya ağlaya kullandım ama doktor zararı yok enfeksiyon daha zararlı dedi, mecburdum. Bol bol su iç ve probiyotik kullanmaya gayret et, çünkü yararlı bakteriler de öldüğü için bu sefer de vajinada mantar vs. olma riski oluyormuş.

Benim hastanem kendi verdi içeceği almadan git bence boşa almış olma belki verirler 😅
Aynen benim de hastaneden verdiler. Ben dışardan alınma işini burda okudum sadece, arkadaşlarıma da hep verdiler hastaneden. Fatmaben Fatmaben aç git ki tam doğru sonuç alabilesin. Sonrasında da yenmiyor zaten, ben 9da gittim hastaneye, son kanı da 11.30da verdim, haliyle 2,5 saat aç kalıyorsun. Ona göre kendini hazırla canım. İnşallah güzel sonuçlar alırsın 🙏🏻

Geçmiş olsun canım. Ben de geçen haftalarda enfeksiyon kaynaklı Amoklavin kullanmak zorunda kaldım. Biraz ağlaya ağlaya kullandım ama doktor zararı yok enfeksiyon daha zararlı dedi, mecburdum. Bol bol su iç ve probiyotik kullanmaya gayret et, çünkü yararlı bakteriler de öldüğü için bu sefer de vajinada mantar vs. olma riski oluyormuş.
Çok teşekkürler canım Allah razı olsun 🙏🏻 Bol bol kefir içiyorum devam ederim. Dün bi direndim ama bir gecede ilerledi boğazım yırtılıyor artık, göğüslere inmeden içmem lazım. Mecburen kullanmak zorundayım. Doktorlara güveneceğiz yapacak bir şeyimiz yok 🫶

Kızlar günaydın,

Dün hamile pilatesi dersleri veren bir fizyoterapistten ileri karnımız daha da büyüdüğünde bel çukurumuzun olması gerekenden çok artmaması ve bel/sırt ağrılarımızı minimize edebilmek için "pelvik tilt" denilen hareketi ve ayrıca nefes egzersizlerini düzenli olarak yapmamız gerektiği önerisi aldım.

Bunların nasıl yapıldığını youtubedan kolaylıkla bulabilirmişiz. Pelvik tilt'i mutfakta bir şey doğrarken dahi yapabilirsiniz dedi. Sizlerle de paylaşmak istedim. :)

canım açlık 115 mi ne çıktı, 1.saat tokluk 190 civarı 2.saat 140 civarı çıktı. gebelik şekerin var dediler endokronolojiye falan gittim işte. şimdi şükür daha iyi . senin
Benim tam sınırda dedi doktor 140 çıkmış 1. Saat o yüzden yönlendirme yapmadı sadece meyveyi azalt dedi şekerli gıdalar tüketmediğim için

kızlar ya bu mayıs ayı annelerine baktım gerçekleşenm dogum tarihleri haftası falan var. 35-36 haftalarda dogan bebişleri cogu oglan. :KK70: hani erkek bebişleri gec gelirdi :KK70:
2 oğlum var ikiside erken doğdu 🤦 33 hafta ve 35 hafta olarak benimkiler o gruba girmediler galiba 😁

X