2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    221
Her gün ya evi havalandırmak, dışarı çıkarıp temiz hava aldırmak lazım bebişlere çok iyi geliyo. Bizim evin de nem seviyesi düşük benim bile boğazım kuruyo ona bi çözüm bulmam lazım ya
Bende nem makinesi var ama hiç kullanmadım daha 40 ın altına düşmüyor nem

Kozlar bebegimin genizleri tıkalı doğru dürüst nefes alamıyor serum fizyolojik kullanıyorum ama yeterli değil ağlayıp duruyor öksürğyor
Ben su kaynatıyordum yüzü yanmayacak uzaklıkta bebeğin yüzüne tutuyordum ama dikkat et buhar çok sıcak bebek yüzü de çok hassas baya uzak olsun o burnunu açıyor bogZzını yumuşatıyor. Bide ben sıcak suda yıkanıyorum banyoda buhar oluşuyor. O buharda biri bebeği bekletiyordu sende öylr yap

kızlar bebeği günde 4-5 kez kaka yaparken birdenbire günde 1 veya iki günde bire düşen var mı? bizim böyle oldu da. normalde en az 3 kere yapıyordu şu an günde bir kere yapsa şükrediyorum. çok da ıkınıyor yavrum :KK43: hiçbir damla, probiyotik vs işe yaramadı henüz. kakasının seyrekleşmesi normal diyorlar, sizde de oldu mu merak ettim

kızlar bebeği günde 4-5 kez kaka yaparken birdenbire günde 1 veya iki günde bire düşen var mı? bizim böyle oldu da. normalde en az 3 kere yapıyordu şu an günde bir kere yapsa şükrediyorum. çok da ıkınıyor yavrum :KK43: hiçbir damla, probiyotik vs işe yaramadı henüz. kakasının seyrekleşmesi normal diyorlar, sizde de oldu mu merak ettim
Evet yeni mama ve probiyotik damla kullandık çok kötü oldu on gün kakasını yapmadı. Damlayı bıraktık günde bi kere olmak üzere yapmaya başladı

Bu konuda yalnız değilmişim. Bebeğim 33 günlük oldu, son 1 haftadır akşam saat 7 den sonra memeyle kavga ediyor, biraz emiyor sonra bacaklarını karnına çekerek memeyi dövmeye başlıyor, akşam 11 12 te kadar bu şekildeyiz. Onu yap bunu yap sakinleşmiyor, 3 4 kez beşiğe bırakma teşebbüsümüzün sonunda ancak uyuyor. Sağdığım sütü veya mamayı enjektör ve parmakla veriyorum, cop cop içiyor, memeyi dövüyor. Artık gece ne benim ne de annemin hali kalmıyor. Doktor banyosunu geceye çekip rutin oluşturun diye söyledi, kendi evime geçtiğimde banyoyu geceye çekicem ama çok çok yoruldum.

Evet ben de onu farkettim. Krize giriyo uykusu var ama uyuyamıyo. Memede aglıyo heryerde aglıyo. O sıra ben de tükeniyorum eşime bırakıyorum biraz da o tükeniyo ben de o ara gidip duş alıyorum enerji topluyorum geliyorum sonra reddettigi mememyi teklif ediyorum yeterince yorulduysa emip uyuyor😂 ama gerçekten. Neyle oyanlıycaz sasıyorum. En buyuk silahımız meme ve onu istemıyor. Ana kucagında durmuyor kıcakta durmuyor. Evde geziyoruz kucakta belki bu umut gezerken durabiliyor ama cogunda da durmuyor. Ve genelde aynı saatler
Kızlar 18-23 arasıysa kolik olabilir bebişler

Bizim oldu canım ama son 2-3 gündür yine 3’e çıktı

Evet yeni mama ve probiyotik damla kullandık çok kötü oldu on gün kakasını yapmadı. Damlayı bıraktık günde bi kere olmak üzere yapmaya başladı
bigaia damladan önce bi kez de olsa yapıyordu şimdi damla kullanmaya başlayınca hiç yapmaz oldu anlamadım bu nasıl iş. bıraksam mı damlayı ya

X