2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    219
Ebeler eve geldiğinde dediler ki sakın bundan çok az süt çıkıyor bebek bu kadar az emiyor diye düşünme bebek çok çok daha fazla çekiyor dedi merak etmeyin yani.

Bebiş günde kaç kere kaka yapıyor? Benim bugün 11. Gün genelde 3 kere yapıyordu ama dünden beri azaldı bugün sabaha karşı yaptı tekrar yapmadı henüz. 6 tane çişli bez var (gece 12’den itibaren) doyuyor mudur?
Bunu duyduğuma çok sevindim, üzülüp duruyordum 🙏🏻 24 saat içinde 5-6 çişli bez varsa doyuyormuş

Kız emzirirken ekstra kalori yakıyomuşuz dünyaları yedin galiba 😄😄 ben 14 kilo vermişim ama 15 kilo daha vermem lazım eski halime dönebilmem için🤦‍♀️
Bende alırsam şaşırmam deli gibi tatlı yiyorum 😅

Ben de hamilelik boyu 8 kilo almıştım. 4ü gitti 4ü mıh gibi duruyor. Korse de takmamıştım. Göbüşlü kaldım 😣 pilatese başlıcam tekrar
Ayy bebenin sarılıgıydi kilosuyd vs derken hasta olur falan hiç dışarı cıkmadık. Bide bizim buralarda köpek cok. Arabam da eşimde sagolsun kendi arabasını sattı. Şöle cocugumla cıkıp biyerlere yuruyuse bile gidemıyoruz. Ee süt yetiyomu malum durumu süt yapan ne varsa yemeye calısıyorum😂 fast food yok hayatımızda şuan ama tatlı falan denk gelirse yiyorum. Ayarsız yedigim tek şey kuruyemiş sanırım😂😂 valla sıcakta korse falan takılmıyor. Diyet yapsak eririz hemen de süt kesilir die gir miyorum o işe. E bide yorgunlukta sütü kesiyo. Evde de bişey yapmıyorum kırkuma😂 ama gece çok su içiyorum belki o lar hala içindeyken tartılmışımdır😂😂😂😂

Canım başlarda öyle oluyorlar 41 günlük olduk benim bebişim birazcık alt değişimine alıştı. Banyoda ters çevirince susardı onun haricinde katıla katıla ağlardı ilk defa 40 banyosunda birazcık durdu 😂
Ya çok ilginç mesela sabahları genelde sakin oluyo sessizce alt değiştiriyoruz ama sonrası hele gece fena 🥲🥲 aynı banyoda ters çevirince sakindi. 40’ı bekleyelim bakalım 😂

Bebeğimin zorlanması da ayrı bi sıkıntı boğazında kalıcak diye aklım çıkıyor sanki inekten süt alıyolar fışkıra fışkıra geliyor ya 😞
Ayy canım benim.Sağma makinesi kullandıysan o yapıyormuş kanalları bayağı açıyor ve fışkırıyormuş.

Ay annemle kayınvalidem ısrarla bebeğe çorap giydir diyip duruyorlar, çoraplı tulum giydirmeme rağmen 🤦🏼‍♀️

Evet bi ara mastıt olucam diye çok fazla sağdım bu sefer de bu geldi başıma asla bitmiyor elimle sağıyorum mecbur
Ben de sütüm artsın diye sagmak istiyorum ama tazikli geldigi içinde sagmak iyi değil diolar. Bebek cıldırıyor bazen memede cekip elimle sıkıyorum heryere fışkırıyor. 1 gece de bogulur gibi oldu öksür öksür mahvoldu panik oldum bende.

X