Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Kızlar ya benim sağ ayak baya şiş hala inmedi ödem yaptı terliğe bile girmiyor yürüyorum su içiyorum ama ne zaman geçer başına gelen varmı

Kızlar ya benim sağ ayak baya şiş hala inmedi ödem yaptı terliğe bile girmiyor yürüyorum su içiyorum ama ne zaman geçer başına gelen varmı
1 hafta iki ayağımda davul gibiydi başkasının ayağı gibiydi parmaklarımı bile zor oynatıyodum kendi kendine geçti

sıcağa yakın ılık duş altında masaj yap canım ama en az 15-20 dk mutlaka. sonra çıkınca hiç beklemeden hemen sağ ve sağarken göğsüne yukarıdan aşağı masaj uygula yine işaret ve orta parmaklarınla
Birkaç gün daha geçsin öyle alıcam duş suan hala 2 büklümüm korkuyorum duştan. Sağınca falanda cok acıyor ya hafif sarılıkta var emmiyor uyuyup kalıyor.

Sabah akşam süt sağıyorum cok acıyorr bu sarılık ne zaman geçer ya 😭

kızlar bişey soracağım size. benim bebeğim eve geldiğinden beri boğazında bir hırıltı var. emerken de tıkanıyor çok fazla. doktora söyledim hatta video kaydettim emerken ama doktor ciğerleri temiz, emerken çok tazyikli süt geldiği için tıkanıyor, sorun yok dedi. ama ben az önce korkudan ölüyordum. bebek emerken hırıltı iyice arttı ve çocuk öyle bir tıkandı ki nefes alamadı. hemen ters çevirip sırtına vurdum biraz, kustu filan düzeldi. ama şu an uykuda bile o hırıltı devam ediyor. burunda sıkıntı yok, temiz görünüyor ve nefes alabiliyor ama arka tarafta balgam gibi bir tıkanıklık var. youtubeda çocuk doktoru Osman Gönülal'ın videolarını izledim. serum fizyolojik tavsiye ediyor. biliyorsunuz ilk 4 ay bebekler sadece burundan nefes alıyor yani burun açıklığı çok önemli ve bebeğimin az emmesinin en büyük sebebi bence bu hırıltılı nefes ve tıkanıklık. burundan serum fizyolojik vermeye karar verdim. biraz tırsıyordum ama baya video izledim, yapabilirim gibi geldi. aranızda deneyen ya da böyle bir sorun yaşayan var mı? ne dersiniz bu konuda
Benim bebişin de burnu tıkalı gibi geliyordu. Doktorumuz serum fizyolojik alıp damlayla yumuşatın ve akıtın demişti. Osman Gönülal’ın videosunu izleyerek 3-4 kez yaptık şimdiye kadar. Gerçekten balgam gibi aktı, yani tıkalıymış. Onu görünce korktum, hafif hırıltı duysam hemen yapıyorum. Osman Beye göre her emzirme sonrası yapılmalı diyor da onu yapamadım şahsen
Ben hastaneden yatış raporunu aldım muhasebeme onaylattım yatmasını bekliyorum her ay yatacak şekilde ayarladı muhasebecim
Canım benim ağustostaydı doğumum. Ama ağustos bittiği için onaylayamadık eylülde onaylıcaz ama ay ay alamazsın diyor benim muhasebecim. Acaba ay ay seçeneği nerede oluyor biliyor musun, senin muhasebecin nasıl yapmış bilgin var mı? Ben burdan okuduğumu olabildiğini söyledim ama hiç bilmiyor bizimkiler, boşu boşuna toplu para almak istemiyorum ama SGK sistemini de bilmediğim için olmuyor derlerse mecbur kabul etmek zorunda kalacağım. Yardımcı olabilecek olan var mıdır acaba?

Benim bebişin de burnu tıkalı gibi geliyordu. Doktorumuz serum fizyolojik alıp damlayla yumuşatın ve akıtın demişti. Osman Gönülal’ın videosunu izleyerek 3-4 kez yaptık şimdiye kadar. Gerçekten balgam gibi aktı, yani tıkalıymış. Onu görünce korktum, hafif hırıltı duysam hemen yapıyorum. Osman Beye göre her emzirme sonrası yapılmalı diyor da onu yapamadım şahsen

Canım benim ağustostaydı doğumum. Ama ağustos bittiği için onaylayamadık eylülde onaylıcaz ama ay ay alamazsın diyor benim muhasebecim. Acaba ay ay seçeneği nerede oluyor biliyor musun, senin muhasebecin nasıl yapmış bilgin var mı? Ben burdan okuduğumu olabildiğini söyledim ama hiç bilmiyor bizimkiler, boşu boşuna toplu para almak istemiyorum ama SGK sistemini de bilmediğim için olmuyor derlerse mecbur kabul etmek zorunda kalacağım. Yardımcı olabilecek olan var mıdır acaba?
Bir bilgim yok canım onu muhasebecin onaylarken ayarlıyor sanırım

Birkaç gün daha geçsin öyle alıcam duş suan hala 2 büklümüm korkuyorum duştan. Sağınca falanda cok acıyor ya hafif sarılıkta var emmiyor uyuyup kalıyor.
sezaryen dikişin mi vardı canım neden korkuyorsun duştan? eğer doktor duş alabilirsin dediyse hiç erteleme çünkü ılık su aslında bütün vücuduna, ağrılarına filan da iyi gelecek gevşetecek seni. rabbim şifa versin tez zamanda ikinize de ❤️

canım ben de yaptım bir cesaret. düşündüğüm kadar zor değilmiş yapmak isteyip de korkan olursa burada yazmış olayım. ama benim bebişten düşündüğüm kadar fazla bir şey çıkmadı. suyun kendisi aktı daha çok. bir delikten verdim diğerinden çıktı. hırıltı hala devam ediyor. çarşamba çocuk doktoruna söyleyeceğim.

canım ben de yaptım bir cesaret. düşündüğüm kadar zor değilmiş yapmak isteyip de korkan olursa burada yazmış olayım. ama benim bebişten düşündüğüm kadar fazla bir şey çıkmadı. suyun kendisi aktı daha çok. bir delikten verdim diğerinden çıktı. hırıltı hala devam ediyor. çarşamba çocuk doktoruna söyleyeceğim.
Evet ben de çok büyütmüştüm kafamda ama yaptıkça alışıyor insan. Ama sonraki yaptıklarım çok rahatlatmıyor gibi geldi bana da, tam arkalara ulaştıramıyorum gibi geliyor. Doktorun verdiği cevabı yazar mısın canım yine buraya?

Ben de duşu korkumdan ertelemiştim ama duş alınca yeniden doğmuşum gibi oldu, kaslarım gevşedi ve acım azalmıştı. Doktorun engellediği bi durum yoksa duş almak ilaç gibi geliyor 🙏🏻

Ben de duşu korkumdan ertelemiştim ama duş alınca yeniden doğmuşum gibi oldu, kaslarım gevşedi ve acım azalmıştı. Doktorun engellediği bi durum yoksa duş almak ilaç gibi geliyor 🙏🏻
aynen öyle hatta ben baya erteledim dikişlere bişey olacsk mikrop kapacak vs diye, girince de 2 dkda filan girip çıkmıştım 10 gün böyle devam etti bu ama sonra o kadar pişman oldum ki. hatta mastit bile bu yüzden olduğumu düşünüyorum çünkü göğüslerim gevşeyip rahatlayamadı hep tıkanmıştı. ılık duş şifa valla

sezaryen dikişin mi vardı canım neden korkuyorsun duştan? eğer doktor duş alabilirsin dediyse hiç erteleme çünkü ılık su aslında bütün vücuduna, ağrılarına filan da iyi gelecek gevşetecek seni. rabbim şifa versin tez zamanda ikinize de ❤️
Evet canım 4. Günündeyiz ama hala dikişlerim belimde ağrı var dik duramıyorum fazla. Bugün alsam iyi olacak teşekkür ederim ☺️

selam kizlar. sezaryen olan annelere bir şey danışmak istiyorum. 3 hafta sonra kısmetse doğumum var, gününü beklerse evimden 1,5 saat uzaklıkta bir hastanede sezaryen olacağım. benim korkum ameliyat sonrası arabada geçireceğim süre. özellikle evimin yolu baya taşlık, sarsıyor araba. dönüş yolunda çok ağrı oluyor mu acaba? yoksa çıkana kadar hafifler mi ağrılar?

X