Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Birkaç gün daha geçsin öyle alıcam duş suan hala 2 büklümüm korkuyorum duştan. Sağınca falanda cok acıyor ya hafif sarılıkta var emmiyor uyuyup kalıyor.
Kuzum hemşire ve emzirme danışmanlarından duyduğum şu herşeyi olağana bırakmak eski zamanları düşün ne süt sağma varmış nede biberon duşu ben 2. Gün aldım sağolsun eşim yıkadı tabiki tek başıma korktum ama duştan sonra çok çabuk süt geldi sertleşince korktum sağdım göğüslerim daha da acıdı. Ama emzire emzire sütüm çoğaldı süt sağınca aşırı artabiliyor ve bu sefer daha çok rahatsız edebiliyormuş. Yani bence duşu geciktirme ve sütünü sağmaktansa daha çok emzirmeye çalış

Doğumdan sonra vücudunda morluklar olan var mı? Bacaklarımın farklı yerlerinde küçük morluklar görüyorum sürekli acaba bi yerlere mi vuruyorum farketmeden🤔

selam kizlar. sezaryen olan annelere bir şey danışmak istiyorum. 3 hafta sonra kısmetse doğumum var, gününü beklerse evimden 1,5 saat uzaklıkta bir hastanede sezaryen olacağım. benim korkum ameliyat sonrası arabada geçireceğim süre. özellikle evimin yolu baya taşlık, sarsıyor araba. dönüş yolunda çok ağrı oluyor mu acaba? yoksa çıkana kadar hafifler mi ağrılar?
Ben de sezeryan dan sonra köye çıktım bızımde taşlıktı baya canımı yakmıstı sarsıntı

selam kizlar. sezaryen olan annelere bir şey danışmak istiyorum. 3 hafta sonra kısmetse doğumum var, gününü beklerse evimden 1,5 saat uzaklıkta bir hastanede sezaryen olacağım. benim korkum ameliyat sonrası arabada geçireceğim süre. özellikle evimin yolu baya taşlık, sarsıyor araba. dönüş yolunda çok ağrı oluyor mu acaba? yoksa çıkana kadar hafifler mi ağrılar?
Oluyor canım biraz bizim de biraz yollar bozuk hastane 10 dk ama o bile zor geldi eşime dur dur diye diye gittik 😅 oda napıyım 10 lamı gidiyorum diye sitem etti hatta 😅 Eşin çok dikkatli kullanması gerekir tümsekler falan biraz yorucu oluyor 🙏🏻

Oluyor canım biraz bizim de biraz yollar bozuk hastane 10 dk ama o bile zor geldi eşime dur dur diye diye gittik 😅 oda napıyım 10 lamı gidiyorum diye sitem etti hatta 😅 Eşin çok dikkatli kullanması gerekir tümsekler falan biraz yorucu oluyor 🙏🏻
ay valla gerekirse 5'le gitsin yapacak bir şey yok :KK70: şimdiden arabada oturarak gidemiyorum sancılardan.

canım kendi tecrübeme dayanarak söyleyebilirim ki en sarsmayan yolu kullanmaya çalışın. ben çok zorlanmıştım eve giderken. yavaş yavaş gidersiniz mümkün olduğunca. bir de belki hafif yastık gibi bişey bastırabilirsin ya da ellerinle tutarsın. çünkü göbek biraz boşta kalıyor doğumdan sonra ve sarsıntı olunca göbek sarsılıyor ve dikişleri acıtıyor. onu sabit tutman iyi olur. şimdiden Allah yardımcın olsun, kolaylık versin. bebişin sağlıkla gelsin de bir iki saatlik ağrıya katlanılır ❤️

canım kendi tecrübeme dayanarak söyleyebilirim ki en sarsmayan yolu kullanmaya çalışın. ben çok zorlanmıştım eve giderken. yavaş yavaş gidersiniz mümkün olduğunca. bir de belki hafif yastık gibi bişey bastırabilirsin ya da ellerinle tutarsın. çünkü göbek biraz boşta kalıyor doğumdan sonra ve sarsıntı olunca göbek sarsılıyor ve dikişleri acıtıyor. onu sabit tutman iyi olur. şimdiden Allah yardımcın olsun, kolaylık versin. bebişin sağlıkla gelsin de bir iki saatlik ağrıya katlanılır ❤️
çok teşekkürler. korkularım yersiz değilmiş en azından ona göre önlemler almaya çalışırım dediğiniz gibi. evimin yolu çok taşlık çünkü. inşallah, hepimizin Allah yardımcısı olsun :dua:

X