Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
kızlar sağdığımdan dolayı memem acayip taş oldu. Sağıyorum yinede boşalmıyor bu his cok rahatsız esiyor beni ne yapsam ya 🫠
sıcağa yakın ılık duş altında masaj yap canım ama en az 15-20 dk mutlaka. sonra çıkınca hiç beklemeden hemen sağ ve sağarken göğsüne yukarıdan aşağı masaj uygula yine işaret ve orta parmaklarınla

Son düzenleme:
Kızlar ben sorunu anladım sanırım bizim bebelerin emme refleksi gelişmediği için aktif emseler de az az emiyorlar ve doymuyorlar böylelikle de kilo da almıyorlar.

Kraft beni biraz aşıyor 😊 Kızlar varmı bana önerebileceğiniz ben hiç bakmadım kuzenim vericek diye eşim yeni alalım dedi bulamıyorum acil olarak model bulmam lazım
Ben e bebekten almıştım internet sitesi üzerinden joie litetrax 3 tekerlekli olandan. Alacağım zaman çok araştırdım ve 3 farklı e bebeğe de daha önce gidip sordum en çok tavsiye ettikleri o oldu ama tabi bebek arabasından ne beklediğinize göre değişir. Bizim arabamız olmadığı için katlanınca küçük olması falan çok umurumda olmadı tekerlerinin büyük olmasına dikkat ettim kaldırımda falan daha rahat kullanılıyor dediler çevremde çocuğu olanlar.

Ya tabi inşallah sağlıklı dogsunlar 🙏🙏🙏 Allah sizin bebisede sağlıklı kilo versin inşallah. ama kendi bebisime gelirsem, kilo konusunda çok fazla 3 kilo üstü bebek gördüm burda ve instagramda. Biraz endişeliyim. İnstagramda az önce 33 haftalık bebeğin 2400 gr olduğunu okudum. E benim ki şu an 37ye yaklaştı 2200 bile olma ihtimali var. :KK43: muz badem, et falan yiyorum habire inşallah dogacagi güne kadar toparlanır 🙏🥲 süt, yoğurt falan.
Benim bebeğime hep zayıf dediler en son doktor bakliyata yönlendirdi bir hafta özellikle yeşil mercimek, kuru fasulye ve kırmızı mercimek tükettim. Günde 3 bardak süt bir kase de ballı ve bademli yoğurt yedim ve kaşar peynirini özellikle çok yedim o şekilde kilo aldı yine 3 kiloyu bulmadı bu arada 2800 dü geçen hafta ve muhtemelen gelecek hafta sezaryene alacaklar.

Kaynanamı öldüresim var kızlar ya. Sezeryanın 2. Günündeyim çocuğun sarılık riski varmış aslında emiyrdu ama zor kavrıyor memeyi birde sağolsun kaynanam yalancı memeyi verdi sütün az diyip duruyor. Böyle olmaz senin sütün gelmicek doymuyor çocuk susuyorum evde mama alalım bari çocuğa. Geleceği varsa da gelmeyecek dedim artık tutamadım kendimi bi ağlamadığı kaldı cevap verdim diye. Sağıp biberonla vermek istedim 20 ml anca çıktı kolestrom sütü malum. Yeter mi artıcak mı ?
Panik yapmayin sakin olun daha cok memeyi vermeye calisin olmadi sagipta verebilirsiniz 20 ml cikmasida cok normal zamanla aratacak yalanci memeden korkmayin sonra cok ise yariyor uykuyu kolaylastiriyor bende oglumda vermem dedim ablam verdi diye kizdim sonra uyutamadikca cok pisman oldum sonrada oglum gogsumu yalanci meme gibi kullandi daha da pisman oldum

Kuzum benim bebiş de aynı yapıyor. Kusana kadar emiyor fazlasını kusuyor yine emmek istiyor. Çok emmek isteyip huzursuzlanınca emzik veriyorum, öyle sakinleşiyor
Emziği atmıyor mu benimki başta emiyor sonra boş olduğunu anlayınca daha çok ağlıyor

Kuzum benim bebiş de aynı yapıyor. Kusana kadar emiyor fazlasını kusuyor yine emmek istiyor. Çok emmek isteyip huzursuzlanınca emzik veriyorum, öyle sakinleşiyor
Emzik versem durur aslında ama meme verince de cuk cuk emiyo kıyamıyorum kandırıyo gibi oluyo :KK43:

Sizin bebeler de sesli mi uyuyo yoksa normal mi😄 sürekli ses çıkarıyo ıh eh ııı eee uyutmuyo beni hiç habire bakıyorum ne oldu diye

X