Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    214
Kızlar ben sorunu anladım sanırım bizim bebelerin emme refleksi gelişmediği için aktif emseler de az az emiyorlar ve doymuyorlar böylelikle de kilo da almıyorlar.
benimkinin tam gelişmemiş olabilir prematüre olduğu için ama sizinkiler gelişmiştir ya. neden böyle düşündün canım? memeyi tutarken sorun çıkarıyor mu bebiş

Emzik versem durur aslında ama meme verince de cuk cuk emiyo kıyamıyorum kandırıyo gibi oluyo :KK43:
Tüm gün versen tüm gün emer bebiş. Geçen bizimki bayağı bi ağladı 1.5 2 gün boyunca gazdan dolayı. Ben de o zamanlar her arandığında meme veriyordum. Meğerse önceki emdiği sindirilmemiş sütle yeni emdiği süt karışınca ciddi gaz yapıyormuş. Bunu öğrendikten sonra 2 saatte 1 sefer 40-60 dk boyunca meme vermeye başladım, diğer arandığı vakitlerde de emzik verdim. Çünkü sadece acıkınca değil kendini sakinleştirmek için de emmek istiyorlarmış. Öyle durumlarda emzik sayesinde hem gaz sorununu çözdüm hem de mememe iyileşmesi için vakit buldum 😁

Emziği atmıyor mu benimki başta emiyor sonra boş olduğunu anlayınca daha çok ağlıyor
Acıkmaya başlayınca atıyor zaten öyle olunca da emziriyorum. Ama açlık dışında meme isteyip emziği atmaya çalışınca parmağımla hafif bastırarak tutuyorum, sakinleşmesini bekliyorum o da o esnada uyuyakalıyor

Tüm gün versen tüm gün emer bebiş. Geçen bizimki bayağı bi ağladı 1.5 2 gün boyunca gazdan dolayı. Ben de o zamanlar her arandığında meme veriyordum. Meğerse önceki emdiği sindirilmemiş sütle yeni emdiği süt karışınca ciddi gaz yapıyormuş. Bunu öğrendikten sonra 2 saatte 1 sefer 40-60 dk boyunca meme vermeye başladım, diğer arandığı vakitlerde de emzik verdim. Çünkü sadece acıkınca değil kendini sakinleştirmek için de emmek istiyorlarmış. Öyle durumlarda emzik sayesinde hem gaz sorununu çözdüm hem de mememe iyileşmesi için vakit buldum 😁
benim oğlanın mide gazı değil de bağırsak gazı çok oluyo bu ara acaba mama yüzünden mi ya sadece emzirirken böyle olmuyodu. Yavrucum sabaha kadar ıkındı durdu :KK43: zaten biberon vermeye başladığımdan beri kusup duruyo çocuk fazla geliyo kesin

benim oğlanın mide gazı değil de bağırsak gazı çok oluyo bu ara acaba mama yüzünden mi ya sadece emzirirken böyle olmuyodu. Yavrucum sabaha kadar ıkındı durdu :KK43: zaten biberon vermeye başladığımdan beri kusup duruyo çocuk fazla geliyo kesin
Bizimki de son günlerde çok ıkınıyor ama bunu bağırsaklarının gelişiyor olmasına yoruyorum. Artık benim masaj yapmama ihtiyaç duymuyor çünkü. Kendi yapıyor kakasını. Ha kendi daha uzun zaman uğraşıyor ıkınırken ama daha güçlü ıkınıyor. Bence senin bebe de aynı, aralarında 1 gün var zaten bebeklerimizin 🥹🥰

kızlar bişey soracağım size. benim bebeğim eve geldiğinden beri boğazında bir hırıltı var. emerken de tıkanıyor çok fazla. doktora söyledim hatta video kaydettim emerken ama doktor ciğerleri temiz, emerken çok tazyikli süt geldiği için tıkanıyor, sorun yok dedi. ama ben az önce korkudan ölüyordum. bebek emerken hırıltı iyice arttı ve çocuk öyle bir tıkandı ki nefes alamadı. hemen ters çevirip sırtına vurdum biraz, kustu filan düzeldi. ama şu an uykuda bile o hırıltı devam ediyor. burunda sıkıntı yok, temiz görünüyor ve nefes alabiliyor ama arka tarafta balgam gibi bir tıkanıklık var. youtubeda çocuk doktoru Osman Gönülal'ın videolarını izledim. serum fizyolojik tavsiye ediyor. biliyorsunuz ilk 4 ay bebekler sadece burundan nefes alıyor yani burun açıklığı çok önemli ve bebeğimin az emmesinin en büyük sebebi bence bu hırıltılı nefes ve tıkanıklık. burundan serum fizyolojik vermeye karar verdim. biraz tırsıyordum ama baya video izledim, yapabilirim gibi geldi. aranızda deneyen ya da böyle bir sorun yaşayan var mı? ne dersiniz bu konuda

Acıkmaya başlayınca atıyor zaten öyle olunca da emziriyorum. Ama açlık dışında meme isteyip emziği atmaya çalışınca parmağımla hafif bastırarak tutuyorum, sakinleşmesini bekliyorum o da o esnada uyuyakalıyor
Ay maşallah benim kız cadı o zaman en fazla 10 sn duruyor sonra diliyle atıyor hemen 😂😂

Başlayabilir canım, ben özellikle sordum bu sefer doktoruma ilk doğumda nişanım gelmişti şimdi gene ya o ya su gelir anlarım demi dedim, oda gelmeyebiliyor dikkat edeceğin şey ağrın dedi, sancın sıklaşırsa geleceksin dedi
Himm anladım bizde 39 a girecez ara ara sancım oluyo ama hiç doğuracak gibi değilim nişan filan da yok onun için merak ettim

Kızlar bugün bebeğim 11 günlük oldu gaz problemi var. Damla alırken doktora sormama gerek var mı? Damla kullanmak için erken mi daha ? Siz eğer kullanıyorsanız ne kullanıyorsunuz acaba ?

Bende salı gitmiştim nst de sancım çıktı ama doğuracak kadar değilmiş acilmam yoktu doktorumda yumuşama var dedi Perşembe tekrar gidicem inşallah o zamana kadar dogururum
Benim pazartesi kontrol var canım bende şuan iyiyim ama bi anda oluyor zaten hepsi, geç olsunda güç olmasın ya demek ki vakitleri var yerleri var bekliyorlar😅

X