Popüler Konu 2024 Eylül Anneleri Paylaşım Alanı

Bebeğimin Cinsiyeti

• Ankete Katılan
    215
Kızlar bişey soracağım.. çalışan kadınlar doğum iznine ayrıldıktan sonra 4 ay süre içerisinde sigortayı devlet yatırıyor mu bilgisi olan var mı? iş yeri yatırmıyormuş sistemde raporlu görüneceğim için ama 4 ay primsiz mi geçireceğiz sigorta hiç mi yatmayacak bizim muhasebeciden net bi cevap alamadım 0 giriyoruz primi dedi devlette yatırmıyor dedi ama bende yatırıyorlar diye duymuştum

Ya bugün kalktığımdan beri bebek çok canımı acıtıyor sağ tarafimda ayakları her zaman vurduğu yere bir itiyor içimden bişey kopuyor gibi oluyorum çok canımı yakıyor 😔 7-8 kez yaptı bunu şuan yazarken bile itiyor bu kadar acıması normal mi
Aynı şey tüm gece boyunca bana oldu ve uyuyamadım 🤣
İçerde ne yapıyorsan diye konuşuyorum ben de

Benimki de yapıyo bazen karnımın solundan çıkmaya çalışıyo sanki öyle acıtıyo 😪 geriniyolar galiba ben de dışardan hafifçe elimle itiyorum çok canımı acıtırsa😄
Ay derdi ne anlamadim arka arkaya bide 😂 Bı çıksın ordan göstericem o ayaklarına 🥳🥳

Kız benim 51.5 cm dedi zaten yeğenimde 57 cm doğdu ay ben bir tık büyükte koysam mı ya olmayan var mı bu şekilde ben hastane çıkışları olur diye düşünmüştüm
Yenidoğan kıyafetler omuzdan itibaren hesaplanıyor bence ,51-52 cm doğsa mesela bebek 50 cm yazan yenidoğana mümkün değil sığmazlar. Ama yine 1 ay rahat giyiyorlar o kıyafetleri sanki. Ama yeğeninin maşallahı varmış 57 cm🧿

Yenidoğan kıyafetler omuzdan itibaren hesaplanıyor bence ,51-52 cm doğsa mesela bebek 50 cm yazan yenidoğana mümkün değil sığmazlar. Ama yine 1 ay rahat giyiyorlar o kıyafetleri sanki. Ama yeğeninin maşallahı varmış 57 cm🧿
Bende öyle düşünüyorum yeğenimde baya giydi diye hayırlıyorum hastane çıkışlarını 🥰 bizde genetik galiba bebekler uzun doğuyor sonra öyle cücük gibi kalıyoruz boy ortalamamız 1.65 😂

Başkalarının çocuklarını doya doya sevemiyodum hiç bi doğsun çap çap vurcam poposuna baldırlarını ısırcam dişlerim kamaşıyor😄😄
Ay dimiii yaa hep bı tedirginlik oluyordu insanda 🤗 ben küçükken hep çocuk baktım çok seviyordum komşunun kızının uyku saatlerinde bile gidiyordum ki ben salliyim uyutuyum diye. 😂😂 Ama doya doya öpüp koklamak mincirmak çok tatlı olucak 🥰🥰

Kuzum senin bezeler var dediğin normal süt bezlerin olmasın sakın? Çünkü bak onların yapısı da böyle ufak ufak topak gibi. Hamileliğin sonlarında iyice şişiyorlar ve doğum olduktan sonra daha da fazla şişiyorlar. Acaba onlar şişti de sen ona mı alışamadın ki 🫤 Ateşin de normal çok şükür.
Benim tahminim memelerin şu an harıl harıl süt üretiyor, kan dolaşımın arttı dolayısıyla o yüzden böyle hissediyorsun diye düşünüyorum.
Eline büyük sertlikler geliyorsa, senin ateşin çıkarsa ve memenin formu rengi falan ciddi değişirse mutlaka acile git tabi ki. Yine evde bi sıcak kompres yap, masaj yap, arkadaşın dediği gibi tarakla masajı bi dene. Hatta bizde ebeler demişti, sağım yaparken eğer ağrın sızın olmazsa öne eğilip yer çekimini de kullan.
Buz konusundan emin değilim, genelde sıcak uygulanır kasları ve dokuları gevşetmek adına. Buzu doktoruna sor mutlaka canım kullanmadan önce
canım işte diğer göğsümde o bezeler sert değil yumuşacık ama sol göğsüm taş gibi sağmadan önce, sağdıktan sonra da içinde topak topak sertlikler var, rengi de kırmızı. şimdilik 2 saatte bir sağıyorum, akşam eşim gelince duş+masaj+soğuk kompres denicem geçmezse yarın doktora giderim inş. çok sağol ❤️

Merhaba arkadaşlar bugün itibarıyla 32.haftam doldu çalışabilir raporunu kurumuma verdim bu raporun sisteme işlendiğini e devlet vs. görebileceğim bir yer var mı acaba ?

X